Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Yeşilay Derneği G. Başkanı Vali Oğuz'u Ziyaret Etti
Amacımız; çeşitli konferanslara katılmak, basın yoluyla halkı bilinçlendirmek ve yerelde yürütülen çalışmaları takip etmek. Bu bağlamda üniversitemizi, okullarımızı, ziyaret ediyoruz. 
Bizim elimizdeki verilere göre Isparta bağımlı maddeler konusunda dikkatli olan, en düşük seviyede olan illerimiz arasında bulunmakta" dedi. 
 
Vali Oğuz; "İdeal insan, erdemli insan başkasına zarar veremez" 
 
Son 15-20 yılda toplumda bağımlı maddelere karşı bilinç oluştuğunu ifade eden Vali Memduh Oğuz; "Gençliğimizde Yeşilay daha faaldi, ama alkolde günümüzden daha fazlaydı. Eskiden bir özenti vardı, sigara içmeyen, alkol kullanmayan sosyal hayatta eksik olarak kabul edilirdi. Bir bencillik vardı, bir egoluk vardı, içiyorsam zararı kendime deniliyordu. Son dönemde bu konuda çok ciddi bir bilinçlenme görüyoruz. 
 
Elbette dünyayı tehdit eden zararlı alışkanlıklar dünyanın bütün bölgelerinde, medeni bölgelerinde ve gelişmemiş bölgelerde büyük tehdit olmaya devam ediyor. Son yıllarda önce batıdan başlayarak özellikle sigarada pasif içicilik denildi. Yani denildi ki; sen kendinle ilgili bütün değerlendirmeni yapabilirsin, zararı kendime diyebilirsin, tamam amma, başkasına Zara vermeye hakkın yok. 
 
Bu inancımıza göre kul hakkıdır, dünya hukukuna göre de suçtur. Yani karşındaki insanı yavaş yavaş öldürüyorsun, bizatihi kendine verdiği zarardan öte, topluma daha fazla zarar veriyorsun. İdeal insan, erdemli insan başkasına zarar veremez, bilinç noktamız bu olmalı. 
 
Alkolde de aynen böyle, önce ailene, çocuklarına zararın var. İtibardan zararın var, ekonomiden zararın var, davranıştan ve üretimden zararın var. Bunu yapan topluma zararlı bir birey haline geliyor. 
 
Zaten uyuşturucu gibi diğer tür zararlı bağımlılıklarda toplum zararı net olarak görülüyor. Bu nedenle toplumda bağımlılık yapan zararlı maddelere karşı bir bütün halinde, grup halinde mücadele edilmeli" dedi.
 
Ziyaret karşılıklı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.


Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

YSK seçmen sorgulama için bugün son hemen bakın oy kullanamazsınız!

YSK seçmen sorgulama için bugün son hemen bakın oy kullanamazsınız! YSK sitesinden yapılan seçmen kaydı sorgulama işleminde bugün son gün, kaydı çıkmayanlar nüfus müdürlüklerine akın ...

O şimdi CHP'den aday...

O şimdi CHP'den aday... CHP, önceki yerel seçimlerde MHP'den Kepez ilçesine aday olan Murat Dinç'i aday olarak gösterdi.

ITKM'DE FLAŞ GELİŞME: KAYYUMU HÜKÜMETE ŞİKAYET ETTİ

ITKM'DE FLAŞ GELİŞME: KAYYUMU HÜKÜMETE ŞİKAYET ETTİ Başkan Günaydın: Her ne pahasına olursa olsun biz çözeceğiz....

Erhan Usta MHP'den ihraç edildi

Erhan Usta MHP'den ihraç edildi Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP'den ihraç edildi.

AK Partili başkan aday gösterilmedi bakın o ne yaptı!

AK Partili başkan aday gösterilmedi bakın o ne yaptı! AK Parti’den geçtiğimiz dönem Keban Belediye Başkanı seçilen Fethiye Atlı, 2019 yerel seçimleri için aday gösterilm...

SLOGAN BİLECİK’TEN PROJE BİZDEN BÖYLE BELEDİYECİLİK OLMAZ!

SLOGAN BİLECİK’TEN PROJE BİZDEN BÖYLE BELEDİYECİLİK OLMAZ! Slogan Bilecik’ten Proje Bizden Böyle Belediyecilik Olmaz!

CHP'nin İzmir adayı Tunç Soyer oldu iddiası! Tunç Soyer kimdir?

CHP'nin İzmir adayı Tunç Soyer oldu iddiası! Tunç Soyer kimdir? CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Çarşamba günü İzmir adayın...

Karın ağrısı şikayetiyle gitti: 17 yaşında düşük yaptı!

Karın ağrısı şikayetiyle gitti: 17 yaşında düşük yaptı! ANTALYA'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 17 yaşındaki kızın hastanenin tuvaletinde düşük yaptığı idd...

Akşener'in Evinin Önündeki Protesto Davası Başladı...

Akşener'in Evinin Önündeki Protesto Davası Başladı... İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Üsküdar'daki evinin önünde izinsiz gösteriye katıldıkları gerekçes...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com