Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Isparta Belediyesinden Ağaç Şov
Yaklaşık birbuçuk aydan buyana havaların çok soğuk geçmesi dolayısıyla ağaç dikimi programının gerisinde kalan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bugünlerde çalışmalarına hız verdi. Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatlarıyla ağaç dikim ekiplerini çoğaltan, cumartesi ve pazar günlerini de mesai gününe ekleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ayrıca mesai saatleri haricinde de yoğun bir şekilde ağaç dikim çalışmalarını sürdürüyor.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şu ana kadar 30 bin ağaç fidanını toprakla buluşturdu. Ağaç dikiminde son günlere girilirken 2012 hedefinin ise 100 bin olarak devam ettiği belirtildi. Hedeften sapma olmadığı ve kalan 70 bin fidanın da yine süresi içerisinde toprakla buluşturulacağı kaydedildi.

 

Isparta Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Akkent Mahallesi, Halife Sultan Mahallesi Mezarlığı, Dere Mahallesi Mekke Eğitim Vakfı üzeri, Fatih Mahallesi Adliye Yolu ile Toptancılar Sitesi bölgesi, Gökçay Mesireliği’nin üst kısımları, Davraz Mahallesi ile 113 Cadde’de çalışmalar devam ediyor.

 

Ağaç fidanlarının toprakla buluşturulması için gerçekleştirilen çalışmaları yerinde denetleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, şehre göstermelik tarzda ağaç dikmediklerini, ağaç dikerken de şehrin merkezi ya da en uç bölgesi olarak herhangi bir ayrımda bulunmadıklarını belirtti. Akkent Mahallesi’nde yürütülen ağaç fidanı dikim çalışmaları sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 2012 hedeflerinin yine 100 bin ağaç olduğunu bildirdi.







Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...

SDÜ'DE REKTÖRLÜK İÇİN YÖK'E KİMLER BAŞVURDU?

SDÜ'DE REKTÖRLÜK İÇİN YÖK'E KİMLER BAŞVURDU? İşte O İsimler

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı Rektör Çarıkçı’nın Kandil Mesajı

TAM MUTABAKAT!

TAM MUTABAKAT! Tam Mutabakat!

Isparta'yı Kelebekler Bastı!

Isparta'yı Kelebekler Bastı! İşte Nedeni!

SDÜ'DE REKTÖRLÜK HEYECANI DORUKTA

SDÜ'DE REKTÖRLÜK HEYECANI DORUKTA SDÜ'de Rektörlük Heyecanı Dorukta

DUAYEN GAZETECİ ÖZBEK ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI

DUAYEN GAZETECİ ÖZBEK ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI 'Aşk Adamı Şair Eder'
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com