Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Vali Memduh Oğuz Futbol Hakemlerini Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Isparta Şube Başkanı Şeref Basmacı, İl Hakem Komitesi Başkan Vekili Ahmet Büyükaşıcı ve il hakemleri tarafından karşılanan Vali Memduh Oğuz, il hakemleriyle bir süre sohbet ederek onların ihtiyaç ve sorunlarını dinledi.

Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Isparta Şube Başkanı Şeref Basmacı'nın kısa selamlama konuşmasından sonra konuşan İl hakem Komitesi Başkan Vekili Ahmet Büyükaşıcı, futbol camiasında son günlerde gündemde olan soruşturmalarda hakemlik camiasının yer almamasında verilen emeklerin ve çalışmaların etken olduğunu ifade etti.

Büyükaşıcı konuşmasında; "Bu doğrultuda, şaibenin ve tribün yaygarasının en aza indirilmesinde hakemin kararları etkili olmaktadır. Bu çerçevede her hafta kritik toplantıları yaparak genç hakemlerimize eğitim vermekteyiz. Hakemlik camiasını ileriye götürmek adına fahri olarak üstlendiğimiz bu görevde mutlu olabilmenin yolu, hakemlerimizin üst liglerdeki yöneteceği maçlarda başarılarıdır, bunun için özverili çalışmalarımız devam etmektedir.

Sayın Valim yapmış olduğunuz bu ziyaret, çalışmalarımıza olumlu bir ivme kazandıracaktır. Hakemlerimizin hak ettikleri ortamda çalışmalarını sürdürebilmeleri için, himayelerinize ve katkılarınıza ihtiyaç olduğunu belirterek saygılarımı sunuyorum" dedi.

20 üyesi gözlemci ve 40 üyesi faal hakem olmak üzere toplam 60 üyesi bulunan dernekte, profesyonel liglerde 1 orta hakemi ve 3 yan hakemi görev yapmakta.

Vali Oğuz; "Tarafsız hakemi herkes sever"

Hakemlik mesleğinin zor olduğunu ifade eden Vali Memduh Oğuz; "Hakemlik mesleği genel olarak zor bir görev, ama bana göre futbol hakemliği daha da zor. Futbol maçına giden seyirciler genelde maça bakarlar, futbolcuları takip ederler, topa nasıl vurdu, nasıl vuramadı buna bakarlar. Ben maçı yöneten hakeme bakarım, nasıl davrandığına, kontrolü nasıl sağladığına, yan hakemle nasıl irtibat kurduğuna, bunlara bakarım. Çünkü çok hızla cereyan eden bir Hadise var, o hadisede duruma hâkim oluyor ve anında karar veriyor.

Hakemlik mesleğinin bir başka zorluğu da şu; hakemin tarafsız olmasını isteyen kimse yok, her iki takımda hakemin kendisinden yana olmasını arzu eder. Kendinden yana düdük çalarsa seyirci ve Oyuncu memnun olur, dolayısıyla hakem tarafsız olsun amma icap ettiğinde benden yana olsun ister. Ama netice olarak herkes tarafsız hakemi sever, bu sebeple hakem bütün kamuoyunun arzularına rağmen tarafsız olduğunda çok güçlü olur ve o yüzden de lider olur. Yani aldığı parayla, ücretle değil, ama kazandığı itibarla, izzetle çok yüksek bir saygınlık kazanır. Herkes ona saygı duyar ve kıymetini bilir, hakemliğin benim açımdan hak ettiği değer budur.

Ayrıca burada gençlerimize de örnek oluyorsunuz, o bakımdan hepinizi önemsiyorum. Bu doğrultuda sizin yanınızdayım, sorunlarınızın çözümünde, sıkıntılarınızın giderilmesinde sizin yanınızdayım. Klasman hakemlerimizin çoğalmasında maddi ve manevi destek ne gerekiyorsa verelim, beraberce dayanışma içerisinde olalım" dedi.

Vali Oğuz; "Sigara içenlere kırmızı kart göstereceğim"

Ziyaretin anısına kendisine hakem düdüğü ile birlikte sarı kart ve kırmızı kart verilen Vali Oğuz, içinizde sigara içen var mı? Diye sordu. Hakemler içinde sigara içenin olmadığını öğrenince; "Bu çok güzel, siz bu kartları Oyunculara gösteriyorsunuz, ama ben bu kartları sigara içenlere göstereceğim. Önce ihtar amacıyla sarı kartı, eğer sigara içmeye devam ederse de kırmızı kartı göstereceğim" dedi.

Konuşmalardan sonra derneğin bölümlerini gezen Vali Oğuz, hakemlerin soyunma odaları başta olmak üzere eksik olan yerlerin iyileştirilmesi hususunda İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Murat Gevrek'e talimat verdi.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com