Sondakika32.com - Isparta Haberleri
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Eğirdir’li gazeteciler, Elma Fuarı Komisyon Toplantısı için çağrıldıkları toplantı salonundan, Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ’nin baskısıyla kovuldu.

Eğirdir Kaymakamlı’ğı Toplantı Salonunda dün saat 10.00’da Elma Fuarı Komisyon Toplantısı yapıldı. Biz Eğirdir’de ikamet eden ve gazetecilik görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan GAZETECİLER olarak  bu toplantıyı bitiremeden çıkmak  zorunda kaldık.

Konu ile ilgili görüşlerini belirten gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Aykut Sülek, “ 10 senedir gazeteciyim bu tarz bir olayla ilk defa karşılaşıyorum. Biz toplantıya defalarca aranarak çağırıldık. Ben ve diğer gazeteci arkadaşlarım toplantıyı takip ederken, bir anda gazetecilere yapılan bu ayıbın sebebini anlayamadık. Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ Bey’in söz alarak, “Özür dileyerek söylüyorum ama gazetecilerin bu şekilde fotoğraf çekmesi hoş değil. Ya toplantı başlamadan ya da toplantı sonunda bilgi versek daha iyi. Bir kişi gelir fotoğrafını çeker. Diğerlerine de verir.” demesini bir türlü anlayamadım. Tereciye tere satmak mı desem yoksa gazetecileri istediği şekilde yönlendirmek mi? Gerçekten biz Eğirdir’li gazeteciler olarak bize yapılan bu ayıbın mutlaka ve mutlaka sebebini öğrenmek istiyoruz. Bizi kovacaktın neden toplantıya ısrarla çağırdın?  Eğirdir Belediye Basında çalışan arkadaşlar yeterliyse biz neden varız? Ben bu beyefendinin bu şekilde bizi dışlamasının sebebini öğrenmek istiyorum. Şimdi bende bu beyefendiye kendisinin yaptığı gibi özür dileyerek soruyorum. “Acaba bu beyefendi biz gazetecileri ne olarak görüyor?”.  Eğirdir Kaymakamı’nın başkanlığında düzenlenen bu toplantıda Sayın Kaymakam Bey’in de sessiz kalması bana çok düşündürücü geldi.” dedi.

Müdürümüz Aykut Sülek son olarak, “Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ Bey, daha da haddini aşarak, “ Biz samimi şeyler konuşuyoruz. Gazeteciler yalan yanlış yazıyorlar” diyor. Şimdi ben soruyorum kendisi ya da Ticaret Borsası hakkında biz ne yalan yanlış yazmışız. Ve madem samimi şeyler konuşacaksın toplantıda ne işin var. Pikniğe git, kahveye git oralarda istediğin samimiyeti göster. Gazetecileri sevmeyen ve istemeyen bir kişi isen toplantıdan önce söylersin bizi de çağırmazlar. Kimse kusura bakmasın kimse gazeteci kimliği taşıyan ve gazetecilik gibi onurlu gururlu bir iş yapan insanlara saygısızlık yapamaz. Bu konuyu Sayın Dernek Başkanımız Şevket Karahan Bey’e de anlattım. Bu şekilde önyargılı düşünmek ve gazetecilere saygısızlık yapmak Ticaret Borsası Genel Sekreteri’ne yakışmadı. En azından biz gazeteciler olarak yakıştıramadık” dedi.

 

 İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İlaçlama Yaparken Canından Oldu

İlaçlama Yaparken Canından Oldu İlaçlama Yaparken Canından Oldu

Sengetliler iftarda buluştu

Sengetliler iftarda buluştu Sengetliler iftarda buluştu

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU?

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU? Başkanın İlk İcraatı Bakın Ne Oldu?

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok! Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI Başkan Pala Mazbatasını Aldı

Gelendost İtirazına Ret

Gelendost İtirazına Ret Gelendost İtirazına Ret
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com