Sondakika32.com - Isparta Haberleri
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Eğirdir’li gazeteciler, Elma Fuarı Komisyon Toplantısı için çağrıldıkları toplantı salonundan, Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ’nin baskısıyla kovuldu.

Eğirdir Kaymakamlı’ğı Toplantı Salonunda dün saat 10.00’da Elma Fuarı Komisyon Toplantısı yapıldı. Biz Eğirdir’de ikamet eden ve gazetecilik görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan GAZETECİLER olarak  bu toplantıyı bitiremeden çıkmak  zorunda kaldık.

Konu ile ilgili görüşlerini belirten gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Aykut Sülek, “ 10 senedir gazeteciyim bu tarz bir olayla ilk defa karşılaşıyorum. Biz toplantıya defalarca aranarak çağırıldık. Ben ve diğer gazeteci arkadaşlarım toplantıyı takip ederken, bir anda gazetecilere yapılan bu ayıbın sebebini anlayamadık. Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ Bey’in söz alarak, “Özür dileyerek söylüyorum ama gazetecilerin bu şekilde fotoğraf çekmesi hoş değil. Ya toplantı başlamadan ya da toplantı sonunda bilgi versek daha iyi. Bir kişi gelir fotoğrafını çeker. Diğerlerine de verir.” demesini bir türlü anlayamadım. Tereciye tere satmak mı desem yoksa gazetecileri istediği şekilde yönlendirmek mi? Gerçekten biz Eğirdir’li gazeteciler olarak bize yapılan bu ayıbın mutlaka ve mutlaka sebebini öğrenmek istiyoruz. Bizi kovacaktın neden toplantıya ısrarla çağırdın?  Eğirdir Belediye Basında çalışan arkadaşlar yeterliyse biz neden varız? Ben bu beyefendinin bu şekilde bizi dışlamasının sebebini öğrenmek istiyorum. Şimdi bende bu beyefendiye kendisinin yaptığı gibi özür dileyerek soruyorum. “Acaba bu beyefendi biz gazetecileri ne olarak görüyor?”.  Eğirdir Kaymakamı’nın başkanlığında düzenlenen bu toplantıda Sayın Kaymakam Bey’in de sessiz kalması bana çok düşündürücü geldi.” dedi.

Müdürümüz Aykut Sülek son olarak, “Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ Bey, daha da haddini aşarak, “ Biz samimi şeyler konuşuyoruz. Gazeteciler yalan yanlış yazıyorlar” diyor. Şimdi ben soruyorum kendisi ya da Ticaret Borsası hakkında biz ne yalan yanlış yazmışız. Ve madem samimi şeyler konuşacaksın toplantıda ne işin var. Pikniğe git, kahveye git oralarda istediğin samimiyeti göster. Gazetecileri sevmeyen ve istemeyen bir kişi isen toplantıdan önce söylersin bizi de çağırmazlar. Kimse kusura bakmasın kimse gazeteci kimliği taşıyan ve gazetecilik gibi onurlu gururlu bir iş yapan insanlara saygısızlık yapamaz. Bu konuyu Sayın Dernek Başkanımız Şevket Karahan Bey’e de anlattım. Bu şekilde önyargılı düşünmek ve gazetecilere saygısızlık yapmak Ticaret Borsası Genel Sekreteri’ne yakışmadı. En azından biz gazeteciler olarak yakıştıramadık” dedi.

 

 İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sarıidris'te Çanakkale Ruhu

Sarıidris'te Çanakkale Ruhu Sarıidris'te Çanakkale Ruhu

Sarıidris'e Modern Değirmen Kazandırdı

Sarıidris'e Modern Değirmen Kazandırdı Sarıidris'e Modern Değirmen Kazandırdı

Başkan Pala Kadınları Unutmadı

Başkan Pala Kadınları Unutmadı Başkan Pala Kadınları Unutmadı

Türkiye’ye Örnek Olacak Yerel Kalkınma Modeli

Türkiye’ye Örnek Olacak Yerel Kalkınma Modeli Türkiye’ye Örnek Olacak Yerel Kalkınma Modeli

Traktörün Altında Can Verdi

Traktörün Altında Can Verdi Traktörün Altında Can Verdi

Demokrat Parti Aksu’da aday çıkardı

Demokrat Parti Aksu’da aday çıkardı Demokrat Parti Aksu’da aday çıkardı

Yenişarbademli teşkilatı görevden alındı

Yenişarbademli teşkilatı görevden alındı İl Başkanı Tandoğan, Yenişarbademli İlçe teşkilatının görevden alındığını açıkladı

YENİŞARBADEMLİ’DE MUTLU SON

YENİŞARBADEMLİ’DE MUTLU SON Yenişarbademli’de Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi parti anlaştı.

EĞİRDİR'E HİZMET SÖZÜMÜZ VAR!

EĞİRDİR'E HİZMET SÖZÜMÜZ VAR! Eğirdir'e Hizmet Sözümüz Var!
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com