Sondakika32.com - Isparta Haberleri
BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Eğirdir’li gazeteciler, Elma Fuarı Komisyon Toplantısı için çağrıldıkları toplantı salonundan, Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ’nin baskısıyla kovuldu.

Eğirdir Kaymakamlı’ğı Toplantı Salonunda dün saat 10.00’da Elma Fuarı Komisyon Toplantısı yapıldı. Biz Eğirdir’de ikamet eden ve gazetecilik görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan GAZETECİLER olarak  bu toplantıyı bitiremeden çıkmak  zorunda kaldık.

Konu ile ilgili görüşlerini belirten gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Aykut Sülek, “ 10 senedir gazeteciyim bu tarz bir olayla ilk defa karşılaşıyorum. Biz toplantıya defalarca aranarak çağırıldık. Ben ve diğer gazeteci arkadaşlarım toplantıyı takip ederken, bir anda gazetecilere yapılan bu ayıbın sebebini anlayamadık. Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ Bey’in söz alarak, “Özür dileyerek söylüyorum ama gazetecilerin bu şekilde fotoğraf çekmesi hoş değil. Ya toplantı başlamadan ya da toplantı sonunda bilgi versek daha iyi. Bir kişi gelir fotoğrafını çeker. Diğerlerine de verir.” demesini bir türlü anlayamadım. Tereciye tere satmak mı desem yoksa gazetecileri istediği şekilde yönlendirmek mi? Gerçekten biz Eğirdir’li gazeteciler olarak bize yapılan bu ayıbın mutlaka ve mutlaka sebebini öğrenmek istiyoruz. Bizi kovacaktın neden toplantıya ısrarla çağırdın?  Eğirdir Belediye Basında çalışan arkadaşlar yeterliyse biz neden varız? Ben bu beyefendinin bu şekilde bizi dışlamasının sebebini öğrenmek istiyorum. Şimdi bende bu beyefendiye kendisinin yaptığı gibi özür dileyerek soruyorum. “Acaba bu beyefendi biz gazetecileri ne olarak görüyor?”.  Eğirdir Kaymakamı’nın başkanlığında düzenlenen bu toplantıda Sayın Kaymakam Bey’in de sessiz kalması bana çok düşündürücü geldi.” dedi.

Müdürümüz Aykut Sülek son olarak, “Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü TEKELİ Bey, daha da haddini aşarak, “ Biz samimi şeyler konuşuyoruz. Gazeteciler yalan yanlış yazıyorlar” diyor. Şimdi ben soruyorum kendisi ya da Ticaret Borsası hakkında biz ne yalan yanlış yazmışız. Ve madem samimi şeyler konuşacaksın toplantıda ne işin var. Pikniğe git, kahveye git oralarda istediğin samimiyeti göster. Gazetecileri sevmeyen ve istemeyen bir kişi isen toplantıdan önce söylersin bizi de çağırmazlar. Kimse kusura bakmasın kimse gazeteci kimliği taşıyan ve gazetecilik gibi onurlu gururlu bir iş yapan insanlara saygısızlık yapamaz. Bu konuyu Sayın Dernek Başkanımız Şevket Karahan Bey’e de anlattım. Bu şekilde önyargılı düşünmek ve gazetecilere saygısızlık yapmak Ticaret Borsası Genel Sekreteri’ne yakışmadı. En azından biz gazeteciler olarak yakıştıramadık” dedi.

 

 İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İŞTE AK PARTİ'NİN İLÇE ADAYLARI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLÇE ADAYLARI İşte AK Parti'nin İlçe Adayları

YALVAÇ'A YENİ VİZYON

YALVAÇ'A YENİ VİZYON Yalvaç İYİ Olacak

YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE BAŞARILAR DİLEDİ VE...

YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE BAŞARILAR DİLEDİ VE... Öğrenciye Müjde Verdi...

Yunanistan'da koalisyon hükümeti dağılıyor

Yunanistan'da koalisyon hükümeti dağılıyor YUNANİSTAN Savunma Bakanı ve Bağımsız Yunanlar (ANEL) partisi Başkanı Panos Kammenos, 'Bağımsız Yunanlar hüküme...

YALVAÇ'A YENİ BİR VİZYON KATMAK İÇİN..

YALVAÇ'A YENİ BİR VİZYON KATMAK İÇİN.. Yalvaç'a Yeni Bir Vizyon Katmak İçin...

EĞİRDİR TURİZM VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU TURİZM FAKÜLTESİ OLDU

EĞİRDİR TURİZM VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU TURİZM FAKÜLTESİ OLDU Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm Fakültesi Oldu

Daha Başkan Olmadan İcraatlara Başladı

Daha Başkan Olmadan İcraatlara Başladı Daha Başkan Olmadan İcraatlara Başladı

KESMEN SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

KESMEN SEÇİM BÜROSUNU AÇTI Gönen Güzel Günler Görecek...

İYİ PARTİ GELENDOST'TA ÖZMEN DEDİ

İYİ PARTİ GELENDOST'TA ÖZMEN DEDİ İYİ Parti Gelendost'ta Özmen Dedi
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com