Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Tarım fuarı Eğirdir için büyük bir kazanç olacak

      Isparta Ticaret Borsası’nın organizesi, Eğirdir Belediyesi ve Kaymakamlık işbirliği ile düzenlenecek olan Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tarihi belirlendi.

 Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz’ın, başkanlığında yapılan toplantıda fuar için gerekli çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İlçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, başkanlığında yapılan toplantıya Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü Tekeli, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ulvi Erkan Erol, Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Gül, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Polat, MYO Müdür Yardımcısı Çetin Meydan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Uğur Turgut, Eğirdir Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kılınç, Eğirdir Esnaf Odası Başkanı Şeref Yorgancıoğlu, bazı resmi daire ve kuruluş temsilcileri katıldı.

SDÜ tarafından fuar tarihlerinde elma ve tarımla ilgili Çalıştay gerçekleştirilmesi kararı ortaya çıkarken, Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz da ödül töreni düzenlenmesi hususunda görüşlerini belirtti.

Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Isparta Ticaret Borsası tarafından kurulacak sökülebilir takılabilir dayanaklı çadırlarda ilk defa Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı gerçekleştirilecek. 

Yapılacak bütün faaliyetler, Eğirdir için büyük bir kazanç olacaktır. Fuar alanı olarak Köprübaşı mevkiinde göle yakın spor sahası yanındaki boş yerlerin değerlendirilmesi düşünülmektedir. Kaymakam Beyle birlikte burada inceleme yaptık. Bu yer, geçici olacak. Altyapı, otopark yerleri için ne lâzımsa yapılacak. İleriki yıllar için Eğirdir’de uygun bir yer bulunduğunda Ticaret Borsası 1,5 milyonluk bir harcamayla daimi kalacak tesisleri yaparak Eğirdir’e kazandırmak istiyor. Elbirliği ile herkes üzerine düşen vazifeyi yerine getirirse hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır” dedi.

      Toplantıda, Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tarihi netleşirken, fuar tarihlerinde Eğirdir’e gelecek olanların ilçeyi tanıması için bazı çalışmalar yapılması ve programın zenginleştirilmesi ortak fikir olarak kabul gördü.İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sarıidris'te Çanakkale Ruhu

Sarıidris'te Çanakkale Ruhu Sarıidris'te Çanakkale Ruhu

Sarıidris'e Modern Değirmen Kazandırdı

Sarıidris'e Modern Değirmen Kazandırdı Sarıidris'e Modern Değirmen Kazandırdı

Başkan Pala Kadınları Unutmadı

Başkan Pala Kadınları Unutmadı Başkan Pala Kadınları Unutmadı

Türkiye’ye Örnek Olacak Yerel Kalkınma Modeli

Türkiye’ye Örnek Olacak Yerel Kalkınma Modeli Türkiye’ye Örnek Olacak Yerel Kalkınma Modeli

Traktörün Altında Can Verdi

Traktörün Altında Can Verdi Traktörün Altında Can Verdi

Demokrat Parti Aksu’da aday çıkardı

Demokrat Parti Aksu’da aday çıkardı Demokrat Parti Aksu’da aday çıkardı

Yenişarbademli teşkilatı görevden alındı

Yenişarbademli teşkilatı görevden alındı İl Başkanı Tandoğan, Yenişarbademli İlçe teşkilatının görevden alındığını açıkladı

YENİŞARBADEMLİ’DE MUTLU SON

YENİŞARBADEMLİ’DE MUTLU SON Yenişarbademli’de Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi parti anlaştı.

EĞİRDİR'E HİZMET SÖZÜMÜZ VAR!

EĞİRDİR'E HİZMET SÖZÜMÜZ VAR! Eğirdir'e Hizmet Sözümüz Var!
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com