Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Tarım fuarı Eğirdir için büyük bir kazanç olacak

      Isparta Ticaret Borsası’nın organizesi, Eğirdir Belediyesi ve Kaymakamlık işbirliği ile düzenlenecek olan Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tarihi belirlendi.

 Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz’ın, başkanlığında yapılan toplantıda fuar için gerekli çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İlçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, başkanlığında yapılan toplantıya Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü Tekeli, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ulvi Erkan Erol, Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Gül, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Polat, MYO Müdür Yardımcısı Çetin Meydan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Uğur Turgut, Eğirdir Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kılınç, Eğirdir Esnaf Odası Başkanı Şeref Yorgancıoğlu, bazı resmi daire ve kuruluş temsilcileri katıldı.

SDÜ tarafından fuar tarihlerinde elma ve tarımla ilgili Çalıştay gerçekleştirilmesi kararı ortaya çıkarken, Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz da ödül töreni düzenlenmesi hususunda görüşlerini belirtti.

Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Isparta Ticaret Borsası tarafından kurulacak sökülebilir takılabilir dayanaklı çadırlarda ilk defa Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı gerçekleştirilecek. 

Yapılacak bütün faaliyetler, Eğirdir için büyük bir kazanç olacaktır. Fuar alanı olarak Köprübaşı mevkiinde göle yakın spor sahası yanındaki boş yerlerin değerlendirilmesi düşünülmektedir. Kaymakam Beyle birlikte burada inceleme yaptık. Bu yer, geçici olacak. Altyapı, otopark yerleri için ne lâzımsa yapılacak. İleriki yıllar için Eğirdir’de uygun bir yer bulunduğunda Ticaret Borsası 1,5 milyonluk bir harcamayla daimi kalacak tesisleri yaparak Eğirdir’e kazandırmak istiyor. Elbirliği ile herkes üzerine düşen vazifeyi yerine getirirse hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır” dedi.

      Toplantıda, Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tarihi netleşirken, fuar tarihlerinde Eğirdir’e gelecek olanların ilçeyi tanıması için bazı çalışmalar yapılması ve programın zenginleştirilmesi ortak fikir olarak kabul gördü.İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İlaçlama Yaparken Canından Oldu

İlaçlama Yaparken Canından Oldu İlaçlama Yaparken Canından Oldu

Sengetliler iftarda buluştu

Sengetliler iftarda buluştu Sengetliler iftarda buluştu

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU?

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU? Başkanın İlk İcraatı Bakın Ne Oldu?

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok! Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI Başkan Pala Mazbatasını Aldı

Gelendost İtirazına Ret

Gelendost İtirazına Ret Gelendost İtirazına Ret
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com