Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Tarım fuarı Eğirdir için büyük bir kazanç olacak

      Isparta Ticaret Borsası’nın organizesi, Eğirdir Belediyesi ve Kaymakamlık işbirliği ile düzenlenecek olan Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tarihi belirlendi.

 Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz’ın, başkanlığında yapılan toplantıda fuar için gerekli çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. İlçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, başkanlığında yapılan toplantıya Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hüsnü Tekeli, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ulvi Erkan Erol, Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Gül, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Polat, MYO Müdür Yardımcısı Çetin Meydan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Uğur Turgut, Eğirdir Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kılınç, Eğirdir Esnaf Odası Başkanı Şeref Yorgancıoğlu, bazı resmi daire ve kuruluş temsilcileri katıldı.

SDÜ tarafından fuar tarihlerinde elma ve tarımla ilgili Çalıştay gerçekleştirilmesi kararı ortaya çıkarken, Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz da ödül töreni düzenlenmesi hususunda görüşlerini belirtti.

Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral, “Isparta Ticaret Borsası tarafından kurulacak sökülebilir takılabilir dayanaklı çadırlarda ilk defa Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı gerçekleştirilecek. 

Yapılacak bütün faaliyetler, Eğirdir için büyük bir kazanç olacaktır. Fuar alanı olarak Köprübaşı mevkiinde göle yakın spor sahası yanındaki boş yerlerin değerlendirilmesi düşünülmektedir. Kaymakam Beyle birlikte burada inceleme yaptık. Bu yer, geçici olacak. Altyapı, otopark yerleri için ne lâzımsa yapılacak. İleriki yıllar için Eğirdir’de uygun bir yer bulunduğunda Ticaret Borsası 1,5 milyonluk bir harcamayla daimi kalacak tesisleri yaparak Eğirdir’e kazandırmak istiyor. Elbirliği ile herkes üzerine düşen vazifeyi yerine getirirse hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır” dedi.

      Toplantıda, Eğirdir Elma Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın tarihi netleşirken, fuar tarihlerinde Eğirdir’e gelecek olanların ilçeyi tanıması için bazı çalışmalar yapılması ve programın zenginleştirilmesi ortak fikir olarak kabul gördü.İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İŞTE AK PARTİ'NİN İLÇE ADAYLARI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLÇE ADAYLARI İşte AK Parti'nin İlçe Adayları

YALVAÇ'A YENİ VİZYON

YALVAÇ'A YENİ VİZYON Yalvaç İYİ Olacak

YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE BAŞARILAR DİLEDİ VE...

YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE BAŞARILAR DİLEDİ VE... Öğrenciye Müjde Verdi...

Yunanistan'da koalisyon hükümeti dağılıyor

Yunanistan'da koalisyon hükümeti dağılıyor YUNANİSTAN Savunma Bakanı ve Bağımsız Yunanlar (ANEL) partisi Başkanı Panos Kammenos, 'Bağımsız Yunanlar hüküme...

YALVAÇ'A YENİ BİR VİZYON KATMAK İÇİN..

YALVAÇ'A YENİ BİR VİZYON KATMAK İÇİN.. Yalvaç'a Yeni Bir Vizyon Katmak İçin...

EĞİRDİR TURİZM VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU TURİZM FAKÜLTESİ OLDU

EĞİRDİR TURİZM VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU TURİZM FAKÜLTESİ OLDU Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm Fakültesi Oldu

Daha Başkan Olmadan İcraatlara Başladı

Daha Başkan Olmadan İcraatlara Başladı Daha Başkan Olmadan İcraatlara Başladı

KESMEN SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

KESMEN SEÇİM BÜROSUNU AÇTI Gönen Güzel Günler Görecek...

İYİ PARTİ GELENDOST'TA ÖZMEN DEDİ

İYİ PARTİ GELENDOST'TA ÖZMEN DEDİ İYİ Parti Gelendost'ta Özmen Dedi
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com