Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Kadın görüşlerine daha fazla yer verilmeli

Toplumumuzun yüzde 49’unun kadın olmasına rağmen, kadının sesleri kesik, talepleri olmayan birer birey gibi görüldüğünü belirten Türk Eğitim-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Sema Ünlü, “Anayasa düzenlemelerinde kadının, çocukların özürlülerin yaşlıların pozitif ayrımı herkes kavramı içinde ele alınmalı. Kadın görüşlerine daha fazla yer verilmelidir” dedi.

Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Sema ünlü, dün basın mensupları ile bir araya geldi. 4 yıldır Türk Eğitim-Sen olarak çalışma hayatında ve sendikal mücadelede kadının rolü ve beklentileri konulu çalıştay düzenlediklerini belirten Türk Eğitim-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Sema Ünlü , her çalıştayda kadın üyelerin görüşlerine yer verildiğini söyledi. Ünlü komisyon çalışmalarında, sendikal örgütlenme özelinde sivil kadın kuruluşlarında kadının konumu, çalışma hayatında fırsat eşitsizliği ve pozitif ayrımcılık, kadın çalışanların yönetim süreçlerine katılımı, iş yerinde şiddet ve mobbing, iş-aile-sosyal hayatında kadın çalışanların sorunları ve beklentileri, bürokrasinin ve siyasetin kadın çalışanların sorunlarına yaklaşımı, eksiklikler ve beklentileri, yeni Anayasada kadın sorunlarının çözümüne yönelik yapılması gereken düzenleme konularının ele alındığına değindi. Toplumumuzun yüzde 49’unun kadın olmasına rağmen, kadının sesleri kesik, talepleri olmayan birer birey gibi görüldüğünü belirten Ünlü, Anayasa düzenlemelerinde kadının, çocukların özürlülerin yaşlıların pozitif ayrımı herkes kavramı içinde ele alınmalı. Kadın görüşlerine daha fazla yer verilmelidir” dedi.

Ünlü konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Kadın yönetilendir hatta bazen çok itiraz ederse öldürülen, çocuk yaşta evlendirilen, boşandıktan sonra bile mülkiyeti bitmeyen bir varlıktır. Kadın annedir, evlattır, yemekçidir, bulaşıkçıdır, temizlikçidir ve bütün bunları en iyi şekilde yerine getirmekle sorumludur. Burada kadına destek ve yardımcı da yok denecek kadar azdır. Bütün bunlar kadınların iş hayatında, sivil toplum görevlerinde ve siyasette neden yer almadıklarının göstergesidir.

Nüfusunun yarısı kadın olan ülkemizde, kadının çalışma hayatında, sivil toplum örgütlerinde, siyasi hayatta yeterince olmamasının nedenleri ve bu nedenlerin ortadan kaldırılması konusunda çalışmaların devam etmesi bunların çözüme kavuşturulması çok önemlidir. Her alanda, Türk Eğitim-Sen olarak ortaya konulan konular tartışılmalı, kadın ivedilikle, sosyal, siyasi ve çalışma hayatında güçlendirilmeli, daha çok kadın milletvekili yönetici ve lider olabilmeli, kadının girişimci ve üretken yapısındaki engeller ortadan kaldırılmalıdır.

Düzenlemesi yapılan anayasa çalışmalarına kadın sivil toplum örgütlerinin katılımı sağlanmalı kadın görüşüne daha fazla yer verilmelidir.

Anayasa düzenlemelerinde kadının, çocukların özürlülerin yaşlıların pozitif ayrımı herkes kavramı içinde ele alınmalı ancak koruyucu özellikte olmalıdır.

Türk Eğitim-Sen Isparta Şubesi kadın komisyonu olarak bu çalıştaya A. Sema Ünlü, Sevda Toprak, Gülay Gönbe, Şengül Büyükboyacı, Nilüfer İzciler katılmışlar ve çalışma komisyonlarında yer almışlardır. Temennimiz odur ki bu çalışmalar Türk kadını açısından hayırlara vesile olacaktır.

Çanakkale’yi geçilmez yaparak, bugünlere gelmemizi sağlayan aziz şehitlerimizi, rahmetle anıyoruz.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Isparta Tam Kadro Katıldı

Isparta Tam Kadro Katıldı Isparta Tam Kadro Katıldı

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı Aramalarda Bakın Neler Çıktı....
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com