Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Isparta Valisi Oğuz; Yaşanabilirlikte  sağlık  vurgusu Yaptı

     Vali Oğuz, Isparta’nın yaşanabilir kentler sıralamasında üst sıralarda yer almasının en önemli sebeplerinden bir tanesinin sağlık hizmetleri olduğuna dikkat çekerek, “ Sağlık hizmetleri Isparta’da çok güzel veriliyor, hasta başına düşen hekim sayısı, hasta başına düşen yatak sayısı standartların üzerinde. Yatak sayısı bakımından zaten Türkiye’de birinci sıradayız” dedi

      Vali Memduh Oğuz, Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile birlikte Özel Davraz Yaşam Hastanesinde ameliyat olan Hisar Mahallesi Muhtarı Erdoğan Alyüz’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

       Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bayram Güven ve Genel Koordinatör Dr. Ata Aytaç tarafından karşılanan Vali Memduh Oğuz, Hisar Mahallesi Muhtarı Erdoğan Alyüz’ün odasına giderek bir süre sohbet ettiler.  Muhtarların çok yakın çalışma arkadaşları olduklarını belirten Vali Memduh Oğuz şunları kaydetti:

     “Öncelikle değerli muhtarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.  Muhtarlar bizim en yakın çalıma arkadaşlarımız, kıdemli muhtarımız inşallah yakın zamanda sağlığına kavuşur ve hizmeti beraber götürmeye devam ederiz. Ben Davraz Yaşam Hastanesine ilk defa geliyorum, dolayısıyla hastanemizi de ziyaret etmiş oluyorum. Kapıdan girdiğim andan itibaren halkımızın ciddi bir yoğunluğunu gördüm. Tabi vatandaşımızın ilgisi boşuna olmaz, demek ki vatandaşımız burada aradığı sağlık hizmetini buluyor. Bu vesileyle şunu da tekrar söylemek isterim; Isparta’nın yaşanabilir kentler sıralamasında üst sıralarda yer almasının en önemli sebeplerinden bir tanesi sağlık hizmetleridir. Sağlık hizmetleri Isparta’da çok güzel veriliyor, hasta başına düşen hekim sayısı, hasta başına düşen yatak sayısı standartların üzerinde. Yatak sayısı bakımından zaten Türkiye’de birinci sıradayız, Isparta hasta başına düşen yatak sayısı bakımından Türkiye’nin en iyi ili.

       Isparta’da genel itibariyle sağlık alanında çok güzel hizmet veriyorlar. Sadece Tıp Fakültemizde 55 tıp profesörü var, bir il için bu çok önemli bir rakam. Bunu seneler önce bölgede duyamazdık, bir tane profesör yoktu. Şimdi çok şükür ilimizde binden fazla doktorla Isparta’da sağlık hizmetleri yürütülüyor. Biz burada kesinlikle kamu ve özel kurum diye ayrım yapmıyoruz, bunların hepsi bizim milli kurumlarımız, milli müesseselerimiz. Burada da güzel hizmeti görünce memnun oluyoruz, bu bağlamda bütün arkadaşlarımıza, hastanenin sağlık ekibinin tamamına, yönetim kademesine, mütevellisine, teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum.”

       Muhtar Erdoğan Alyüz’e geçmiş olsun dileklerini ileten AKP Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç; “Allah başka keder göstermesin, inşallah kısa sürede eski sağlığına kavuşur. Bende Davraz Yaşam Hastanemizdeki bütün arkadaşları tebrik ediyorum.    Muhtarımız dahil olmak üzere burada bütün şifa bekleyen hemşerilerimiz temel sağlık hizmetlerinden memnunlar. İnşallah Isparta’mız bilhassa sağlık alanında dünyada marka iller arasında olacaktır” dedi.

       Hastane kalan diğer hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Memduh Oğuz ve Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç hastaneden ayrıldılar. Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı Isparta Başsavcılığına Mustafa Akbulut Atandı

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI Isparta Başsavcısı Mustafa Kemal ÇOKDİNÇ GAZİANTEP'E ATANDI

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı Öğretmenlikten İhraç Edilmişti... Tutuklandı

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır SDܒden Isparta’ya Yüksek Katma Değer Sağlayacak Altyapı Hazır

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok Bayram Temizliği Gibi / FETÖ'ye Kaçış Yok

Isparta Tam Kadro Katıldı

Isparta Tam Kadro Katıldı Isparta Tam Kadro Katıldı

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak Baba’nın Anıt Mezarı 17 Haziran’da Açılacak

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu Babasının Tabancasıyla Oynarken Kardeşini Vurdu

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı Aramalarda Bakın Neler Çıktı....
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com