Sondakika32.com - Isparta Haberleri
çamurdan olsun bizden olsun

13.8.2009 tarih ve 27318 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama Ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliği’nin “Yönetici olarak atanacaklarda aranacak özel şartlar” başlıklı 8. maddesi, 5. fıkrasındaki; “(5) Bu maddenin birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü fıkralarında sayılan eğitim kurumlarının dışında kalan diğer bazı eğitim kurumu yöneticiliklerine; atanmak için başvuruda bulunanlardan bu Yönetmelik eki EK–4 Yöneticilik Ek Puan Formunda belirtilen alan öğretmenlerine ayrıca ek puan verilir.” hükümleri ile okul öncesi eğitim kurumu yöneticiliklerine atanmak isteyenlerden, alanı; okul öncesi veya çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni olanlara Yönetmelik eki EK–4 Yöneticilik Ek Puan Formunda belirtilen puan ayrıca ek olarak verilmektedir.

YÖNETİCİLİK EK PUAN FORMU (EK–4)

Sıra No

Atanmak istenilen eğitim kurumları ile alanlar

Yöneticilik görevi

Puan

3)

Yönetmeliğin 8 inci maddesinin beşinci fıkrasına göre;

 

 

c)

Okul öncesi eğitim kurumu yöneticiliklerine atanmak isteyenlerden, alanı; okul öncesi veya çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni olanlara

Müdürlük için

20

Müdür başyardımcılığı için

5

Müdür yardımcılığı için

5

Isparta Milli Eğitim Müdürlüğünün “01.02.2012 TARİHLİ YÖNETİCİ ATAMA LİSTESİ” incelendiğinde Eğirdir Mesleki Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Alanı Çocuk Gelişimi ve Eğitimi olan A.B'nin 112,63 Puanla müdür olarak atandığı görülmektedir.

Bu kişinin sınav puanlarını ve alanını 2011 Eğitim kurumları müdür ve müdür yardımcılığı sınav sonuç listesinden kontrol ettiğimizde Mesleki Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne atanan A.B.nın 77,778 olan sınav puanına Yönetmelik eki EK–4 Yöneticilik Ek Puan Formunda belirtilen alan öğretmenlerine verilen 20 puanın eklenerek atamanın yapıldığı anlaşılmaktadır.

EĞİTİM KURUMLARI MÜDÜRLÜK SINAVI SINAV SONUÇ BİLGİLERİ

ADI

SOYADI

DOĞUM TARİHİ

BABA ADI

A. KODU

ALAN ADI

İK

İL ADI

İLÇE ADI

PUANI

A.

B.

20.04.1965

YUSUF

4936

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

32

ISPARTA

MERKEZ

77,778

Fakat Mesleki Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Okul öncesi eğitim kurumu değildir. EK–4 Yöneticilik Ek Puan Formu Okul öncesi eğitim kurumu yöneticiliklerine atanmak isteyenlerden, alanı; okul öncesi veya çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni olanlara ek puan vermektedir. Isparta Milli Eğitim Müdürlüğünün Mesleki Eğitimi Merkezini Okul öncesi eğitim kurumu olarak kabul etmesi mümkün değildir.

Mesleki Eğitimi Merkezinde Okul öncesi sınıfı olabilir fakat buraya müdür olarak atanacak kişiye EK–4 Yöneticilik Ek Puan Formunda belirtilen ek puanın verileceği anlamı çıkarılamaz.

Yönetmelik net olarak Okul öncesi eğitim kurumu yöneticiliklerine atanmak isteyenlerden, alanı; okul öncesi veya çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni olanlara ek puan vermektedir.
Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com