Sondakika32.com - Isparta Haberleri
KARINCAEVİ ÇİFTLİK PROJESİ

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin (SDÜ) desteğiyle Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği tarafından, engellilerin eğitim ve istihdamına yönelik hazırlanan çiftliğe engelliler, aileleri ve Üniversite öğrencileri tarafından meyve fidanları dikildi. 

Isparta-Eğirdir Karayolu'ndaki çiftlikte düzenlenen törende 
konuşan Ak Parti Isparta 
Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, her insanın bir gün engelli olabileceğini unutmaması gerektiğini söyledi. Türkiye'de 8 milyonun üzerinde engelli bulunduğunu hatırlatan Bilgiç, devletin sosyal devlet ilkesi gereği yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlar ile ailelerine sahip çıkması gerektiğini kaydetti. 

Merkezi hükümetlerin bu işlerle başa çıkabilmesinin mümkün olmadığına değinen Bilgiç, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların bu çalışmalara sahip çıkması gerektiğini ifade etti. 

Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği tarafından başlatılan 

"Engelsiz Çiftlik Projesi"nin çok önemli olduğunu vurgulayan Bilgiç, proje maliyetinin 2,5 milyon lira olduğunu ve ödenekleri kısa süre içinde çıkarılarak, çalışmaların başlayacağını anlattı. 

Fidan dikim töreninde konuşan Karıca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği Başkanı Belkıs Çomak, SDÜ'ye tahsisli alanın 25 bin metrekaresinin Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu tarafından derneğin kullanımına verildiğini söyledi. 

"Engelsiz Çiftlik Projesi" ile engelli bireyleri ve ailelerini hayata hazırlayacaklarını anlatan Çomak, engelli bireylerin de bu çiftlikte gelen misafirleri ağırlayarak hizmet edeceklerini belirtti. 

Konuşmaların ardından Ak Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkan VekiliSüreyya Sadi Bilgiç, Isparta Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, İl Genel Meclisi üyeleri, Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği üyeleri, engelli bireyler, aileleri ileÜniversite öğrencileri, engelsiz çiftlik alanına meyve fidanları dikti. Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI!

O İŞ ADAMI TUTUKLANDI! Vatandaşı Kandır... Arsayı Sat... Terör Örgütüne Finas Sağla...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com