Sondakika32.com - Isparta Haberleri
KARINCAEVİ ÇİFTLİK PROJESİ

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin (SDÜ) desteğiyle Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği tarafından, engellilerin eğitim ve istihdamına yönelik hazırlanan çiftliğe engelliler, aileleri ve Üniversite öğrencileri tarafından meyve fidanları dikildi. 

Isparta-Eğirdir Karayolu'ndaki çiftlikte düzenlenen törende 
konuşan Ak Parti Isparta 
Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, her insanın bir gün engelli olabileceğini unutmaması gerektiğini söyledi. Türkiye'de 8 milyonun üzerinde engelli bulunduğunu hatırlatan Bilgiç, devletin sosyal devlet ilkesi gereği yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlar ile ailelerine sahip çıkması gerektiğini kaydetti. 

Merkezi hükümetlerin bu işlerle başa çıkabilmesinin mümkün olmadığına değinen Bilgiç, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların bu çalışmalara sahip çıkması gerektiğini ifade etti. 

Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği tarafından başlatılan 

"Engelsiz Çiftlik Projesi"nin çok önemli olduğunu vurgulayan Bilgiç, proje maliyetinin 2,5 milyon lira olduğunu ve ödenekleri kısa süre içinde çıkarılarak, çalışmaların başlayacağını anlattı. 

Fidan dikim töreninde konuşan Karıca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği Başkanı Belkıs Çomak, SDÜ'ye tahsisli alanın 25 bin metrekaresinin Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu tarafından derneğin kullanımına verildiğini söyledi. 

"Engelsiz Çiftlik Projesi" ile engelli bireyleri ve ailelerini hayata hazırlayacaklarını anlatan Çomak, engelli bireylerin de bu çiftlikte gelen misafirleri ağırlayarak hizmet edeceklerini belirtti. 

Konuşmaların ardından Ak Parti Isparta Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkan VekiliSüreyya Sadi Bilgiç, Isparta Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, İl Genel Meclisi üyeleri, Karınca Zihinsel Engelliler Eğitim ve İstihdam Derneği üyeleri, engelli bireyler, aileleri ileÜniversite öğrencileri, engelsiz çiftlik alanına meyve fidanları dikti. Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN!

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN! Ayakların Yere Bassın Başkan!

ISPARTA’DA ZİLLETE YER YOK!

ISPARTA’DA ZİLLETE YER YOK! Isparta’da Zillete Yer Yok!

BAHÇELİ GELİYOR HADİ ITKM'Yİ AÇIN!

BAHÇELİ GELİYOR HADİ ITKM'Yİ AÇIN! Bahçeli Geliyor Hadi ITKM'yi Açın!

Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

Zülfikar Siyasete Alet Edilemez

Zülfikar Siyasete Alet Edilemez Alevi Dedelerinden Bu Fotoğrafa Tepki Geldi

Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı

Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı

HDP’yle Yaşadığınız Aşkı Ne Zaman Unuttunuz!

HDP’yle Yaşadığınız Aşkı Ne Zaman Unuttunuz! TBMM Başkanvekili Bilgiç’in 'Zillet İttifakına Geçit Yok' Açıklamasına Koray Aydın’dan Aynı Tonda Cevap

Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti

Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti

Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi

Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com