Sondakika32.com - Isparta Haberleri
SU OLMAZSA BİR NESİL DEĞİL, BİN NESİL YOK OLACAK

ŞAİK Anadolu Lisesi Çevre Koruma Kulübü 22 Mart Dünya SU Günü’nü 3 gün boyunca devam eden farklı etkinliklerle kutladı. 21 Mart 2012 Çarşamba günü Halk Eğitim Merkezi Salonunda okul öğretmen ve öğrencilerine kulübün hazırlamış olduğu SU GÜNÜ programı sunuldu.

Yapılan konuşmaların yanısıra Seda YILDIRIM isimli öğrenci Edebiyat Öğretmeni Fatma KILIÇ’ın metnini hazırladığı ve bir su damlasının yakarışını konu alan monoloğu seslendirdi. Monoloğun ardından Ahmet Murat BAYKARA isimli öğrenci sözleri ve bestesi kendisine ait olan yeni nesil rap şarkısını birkaç arkadaşı ile beraber seslendirdi. ‘Sakın Ha Sakın Suyu Kirletmeyin’ ana nakaratı ile mesaj veren şarkı hem düşündürdü hem de eğlendirdi.

ŞAİK Anadolu Lisesi bünyesinde Dünya SU Günü dolayısıyla açılan ‘SU ÖNEMLİ’ konulu kompozisyon, şiir, slogan, afiş ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim dalında 9D sınıfından Büşra DOĞUTAŞ birinci oldu. İkincilik ödülü 9A sınıfından Rahime ADALI, üçüncülük ödülü ise 9D sınıfından İpek ALAV ‘a layık görüldü. Kompozisyon dalında 10D sınıfından Nurseli KORUCU birinciliği, 11E sınıfından Meryem GÜRCAN ikinciliği, üçüncülüğü ise 11F sınıfından Adile ÖZKAN aldı.

Şiir dalında birinciliği 9A dan Seda YILDIRIM, ikinciliği 9A sınıfından Reyhan ADALI, üçüncülüğü ise 9A sınıfından Ayşe DİNÇER kazandı. Afiş dalında 9E sınıfından Elif IŞILDAK birinciliği, ikiciliği 9E sınıfından Merve YILDIRIM, üçüncülük ödülünü ise 9E sınıfından Samet DEMİRBAŞ isimli öğrenciler kazandı. Slogan dalında 9E sınıfından Burak CİCAN ‘ SU OLMAZSA BİR NESİL DEĞİL, BİN NESİL YOK OLACAK’ sloganı ile birinci oldu.

9E sınıfından Yunus TOPÇU ‘ SEN SUYU KORU Kİ, YAŞAMAK İÇİN UMUDUN OLSUN.’sloganı ile ikinciliği aldı. Yine 9E sınıfından Merve YILDIRIM ise ‘UMUTSUZ, SUSUZ KALMAYIN’ sloganı ile üçüncülüğe layık görüldü. Çevre Koruma Kulübü öğrencilerinin hazırladığı program sonrası ŞAİK Anadolu Lisesi Direkli Salonunda açılan SU GÜNÜ’ne özel sergi 3 gün boyunca açık kaldı. Ziyaretçiler farklı stantlarda farklı konulara değindiler: Su Tasarrufu, Önemli Su İstatistikleri , 1993 yılından bu yana Dünya Su Günü, Eğirdir Gölü ve Biyolojik Zenginliği –Eğirdir Su Kuşları, Su ile ilgili Kimya deneyleri, evsel atık sularla evdeki bahçelerin sulanması maketi ve okulda açılan yarışmaya katılan ve dereceye layık görülen ve sergilenmeye layık olan eserlerin sergilendiği panolar ziyaretçilerin büyük ilgisi ile karşılandı.

Farklı bir etkinlik olaraçilerk ilgi gören doğa drama oyunları sayesinde ilköğretim öğrencisi ziyaretçiler hem eğlendiler hem de bilgilendiler. Su tasarrufu ve su döngüsü ile ilgili önemli bilgiler oyun esnasında verildi. Su Önemli standında ilköğretim birinci kademe öğrencileri bilgi alıyor. Kimya masasında su deneyleri ilgi çekti. Etkinliklerin diğer bir bölümünde drama grubunun hazırladığı eğitici doğa oyunları vardı. Özellikle ilköğretim öğrencilerinin hem eğlenip hem de doğayı, dengesini öğrendiği oyunlar bu yıl da ilgi gördü.

Okul anfisinde düzenlenen seminer, sunum ve söyleşilerde Su Kalitesi uzmanı Sedat Karakoyun, SDÜ Çevre Mühendisliği Bölümünden Meltem Kaçıkoç, SDÜ fen Edebiyat Fakültesi Hidrobiyoloji Bölümünden Doç.Dr. Hasan Kalyoncu ve DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Osman Ertürk okulumuz öğrencilerine Su Gerçeği ve Dünya, Isparta ve Su , Su Tasarrufu, Eğirdir Gölü ve Su gerçekleri, Isparta ve içme suyu, Su Tasarrufunda Damla Sulama’nın Hayati Rolü gibi konularda bilgi verdiler. Öğrenciler soru sorup cevap alma imkanı buldular.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Cesaretiniz Varsa Bunu Tartışın!

Cesaretiniz Varsa Bunu Tartışın! Cesaretiniz Varsa Bunu Tartışın!

Nescafe Tartışması

Nescafe Tartışması Siyasette Nescafe Tartışması

Onlarla argo ile değil söz ile anlaşın

Onlarla argo ile değil söz ile anlaşın Bu yürüyüş alkışlanır

Ezber bozan iddialar

Ezber bozan iddialar Ezber bozan iddialar

Gökmenoğlu'ndan Bahçeli Eleştirisi

Gökmenoğlu'ndan Bahçeli Eleştirisi Gökmenoğlu'ndan Bahçeli Eleştirisi

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN!

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN! Ayakların Yere Bassın Başkan!

ISPARTA’DA ZİLLETE YER YOK!

ISPARTA’DA ZİLLETE YER YOK! Isparta’da Zillete Yer Yok!

BAHÇELİ GELİYOR HADİ ITKM'Yİ AÇIN!

BAHÇELİ GELİYOR HADİ ITKM'Yİ AÇIN! Bahçeli Geliyor Hadi ITKM'yi Açın!

Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com