Sondakika32.com - Isparta Haberleri
ANTALYA KOMÜNİST PARTİ ADAYI  SONDAKİKA32’YEKONUŞTU

Komünist Partisi adayı Sevinç Hanımla okurlarımız için yaptığımız röportaj çok konuşulacağa benziyor.İşte o röportaj  

Nejat Özdoğan; Sizleri tanıyabilir miyiz?

Teşekkürler. Sevinç Sertbarut. 1965 Antalya doğumluyum, eğitimimi Antaya'da tamamladım, Tıp Fakültesi dahil olmak üzere.  Nevşehir'in Derinkuyu ve Acıgöl İlçeleri'nde iki yıla yakın zorunlu hizmet sonrası, Kaş ve son olarak ta Antalya'da çalıştım. Yirmi iki yıl çalışma sonrası dört yıl önce emekli oldum. Sağlık ocağı ve acil servislerde görev yaptım çalışma hayatım boyunca.

Nejat Özdoğan: Antalya’dan1. Sıra adayısınız.  Nasıl gidiyor Antalya’da  siyasi çalışmalarınız. Sahadan nasıl dönüş alıyorsunuz?

Sadece seçim dönemlerinde değil, komünistler her dönemde sahada olur bilirsiniz. Ama seçim dönemlerinin farkı, insanların siyasete daha ilgili olmaları. Bu bizim için de bir olanak yaratıyor, insanlar memleketin kaderi ile ilgili neler yapabileceklerini düşünüyorlar. Biz de düşüncelerimizi, ülkemiz için nasıl bir sistem önerdiğimizi her şekilde paylaşmaya çalışıyoruz. Basın, bildiri, toplantı, sokakta masalar açarak. Genellikle insanlar önerilerimizi doğru buluyor. ''Evet, insan böyle yaşamalı, ülke böyle olmalı'' diyorlar. Ama bunu yapabilmek için çaba harcamak gerekiyor, bir araya gelmek, işin ucundan tutmak gerekiyor. Olabilirliğine inanmak gerekiyor. İşte o noktada insanlarımız umutsuzluğa kapılıp, kötünün iyisi ile idare etme yolunu seçebiliyor. Yine de 2000 yıllarının liberal, AKP'ci, AB'ci, antikomünist dönemlerine göre büyük yol kat ettik. İnsanlar Komünist Parti'yi önemsiyor, değer veriyorlar. Oy'a dönüşmesi için de çalışıyoruz. Oy tek gösterge değildir ama ülkedeki umutsuzluğu aşmak için artık diğer partilere, kötünün iyisi diye giden oylarımızı geri almamız gerekiyor. Herkes nasıl bir ülke istiyorsa, orada olmalı.

N: Özdoğan ; Siz KP ’nin barajı aşacağına inanıyor musunuz? Elinizdeki veriler nedir? Anket vesaire ne gibi çalışmalarınız var?

Anket gibi bir çalışmamız yok, zaten hep iletişim halindeyiz. Baraj meselesi değil mesele, tabii ki aşamayız. Aşanları da gördük. Sol söylemle gelip, mecliste AKP'yi kurtaranları, muhalefet gibi görünüp, ekonomide, dincilikte aynı yağmayı, aynı dinciliği savunanları da gördük. Barajı aşsalar ne olur, iktidar olsalar ne olur.

 N. Özdoğan; Antalya’daki hedefiniz nedir?

Ant aya’daki hedefimiz, bizimle birlikte hareket eden insanların sayısını arttırmaktır. Örgütlenmemizi büyütmektir. Antalya'da ve Türkiye'de '' Sosyalist Türkiye'nin olmazsa olmaz bir amaç olduğunu anlatmaktır, başka türlüsü göz boyamadır, sömürüdür, savaştır.

N. Özdoğan; Net olarak cevaplarsanız durum nedir?

Bizim Türkiye genelinde binde üç oyumuz vardır. Seçimler bazında soruyorsanız bunun biraz üstüne çıkar ama daha fazlası bizim attığımız temeldir. Antalya'da oylarımız Türkiye genelinden daha yüksektir, Kaş gibi bazı ilçelerde de Antalya merkezden daha yüksektir.

N. Özdoğan; Peki, çalışmalar nasıl gidiyor.

Partililerimiz ve dostlarımız çok özverili bir çalışma içindeler. İyi gidiyor.

N. Özdoğan. Türkiye genelinde veriler nasıldır. Barajı geçebilecek misiniz?

Barajı geçemeyiz ama amaç ta bu değil demiştim, amaç örgütlenmek, oya yansıması da olacaktır bunun.

N. Özdoğan; Sorularımı lütfen yadırgamayın. Herkes merak ediyor benim gibi... Bir parti var KP diye. Farklı gözle bakılıyor.

 

Evet, Komünist kelimesinden korkuttular insanlarımızı. Ama aynı halk, dürüst ve hakkını arayana da komünist der. 2000 yılından beri yavaş yavaş korkunun kalmadığını, komünizmin insanca ve eşit yaşamak demek olduğunu öğrendi insanlar. Daha da öğrenecekler. Şimdi meselemiz olabilirliğine ikna etmek, umutsuzluğu yenmek, çoğalmak.

N. Özdoğan: Tanıtım giderlerini ve maddi desteği nasıl sağlıyorsunuz?

 Bizim her ay gelirimize göre verdiğimiz parti aidatlarından ve dostlarımızın katkılarından sağlıyoruz. Yoğun bir şekilde kendi emeğimizi de katıyoruz, neredeyse tümüyle.

N Özdoğan; Antalya hedefiniz nedir ve anket sonuçları nasıl? Örgütünüzün çalışmaları emekçi sınıfının oyunu alabilecek durumda mıdır?

Bu seçimlerde oy oranı olarak tahmin çok zor ve gereksiz. Zaten işçi sınıfının oyları bizim şimdiye dek aldıklarımız.

 N. Özdoğan: Antalya ve ilçelerinde saha çalışmalarınızdan dönüş alıyor musunuz?

İlçelerin bazılarında daha iyiyiz. Kaş, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş gibi.

N. Özdoğan: Eski komünistlerle aranız nasıl? Ziyaret ediyor musunuz? Emekçi sınıfından destek bulabiliyor musunuz?

 

Antalya'da yaşayan eski komünistlerin sayısı pek fazla değil. Bazıları ile samimi ilişkilerimiz var. Bir kısmı ise burjuva partilerinde çalışıyorlar, yine de emeklerine saygı duymaktan vazgeçmeyiz.

N. Özdoğan: Meclise girmeyi çok istiyor musunuz? Meclise girince mecliste ilk işiniz ne olmalıdır?

Bu soruyu yanıtladım zaten, Sosyalist bir meclis olması için çalışıyorum.

 N. Özdoğan; TKP meclise giremezse peki? Gezi ruhunu yaşatmayı düşünüyor musunuz?

 Meclise gir ya da girme, Gezi'deki gibi halkın, kaderi için söz söylediği, sokağa çıktığı, bu memleket benim dediği bir ülke her zaman hedefimiz. Antalya için de bu hedef geçerli. Antalya'nın meclis, baraj kaygısından kurtulup bu düşünceye, Komünist Parti'ye oy vermesi için çalışıyoruz. Olabilir, olmalı Sosyalist Türkiye demeliler.

N. Özdoğan; Genel çerçeveden baktığımız zaman KP’de bir heyecan var. Gençlik var. AKP’den bir kaçış görüyoruz. AKP’den oy alabilecek misiniz?

AKP'nin sermayedar, yiyici kesimleri tabii ki oy vermez. Bal tutup parmağını yalamak isteyen AKP seçmeni de, dinle kandırılan da. Ama İşçi sınıfının içinde olup sömürüyü görenler, kadın olup eziyet çekenler, geleceğini, yaşamı göremeyen gençler.. Neden olmasın?

N. Özdoğan: Son sorum Eski solcular sizi nasıl buluyorlar?   

Komünist bir partide mücadele veren insanların olması onlara güven veriyor. Bunu gözlüyorum ben.

Teşekkür ediyorum..

Ben teşekkür ederim.Özel haber  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti NATO’nun hazırladığı skandal rapor büyük tepkilere yol açtı. NATO, Türkiye’yi özgür olmayan ülke ilan etti.

Şule Perinçek kimin akrabası?

Şule Perinçek kimin akrabası? Vatan partisi Genel Başkan Yardımcısı Hacer Şule Perinçek Ispartalı çıktı.

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor Halk, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetini özlemiş.

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

sondakika32.com

sondakika32.com Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta eski milletvekili Mevlüt Çoşkuner’in ağırlığı hissedilmeye başlandı.

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor Sevgilimle gezmeme engel oluyor

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI Eda Taşpınar'ın özel falcısı Hüseyin Üzüm'den çok konuşulacak kehanetler.

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu, Yeni kurulan Alanya Alaatin Keykubat Üniversit...

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO sondakika32 hukuk mücadelesi başlattı.
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com