Sondakika32.com - Isparta Haberleri
VATAN PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYI SONDAKİKA32'YE KONUŞTU

İyi çalışmalar;

Nejat Özdoğan; Sizleri tanıyabilir miyiz?

Nuri Gönendi: Vatan Partisi 1.Sıra Isparta Milletvekili adayı Nuri Gönendi. 1958 Isparta Gönen İlçesi doğumluyum. İlkokulu Gönen’de, Liseyi ise Isparta Şehit Ali İhsan Kalmaz Lisesi 1975 mezunuyum.1979 yılında Isparta Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler bölümünü bitirdim. Sırası ile: Ankara Kaleçik Lisesi, Isparta Yedişehitler İlköğretiminde ve Halıkent İlköğretim Okulların da 25 yıl çalıştım ve emekli oldum. Eğitsen şube başkanlığı ve eğitim sen Isparta şube başkanlığı yaptım. Evli ve iki çocuk ve bir torun sahibiyim.

Nejat Özdoğan: Isparta’dan1. Sıra Vatan Partisi adayısınız.  Nasıl gidiyor siyasi çalışmalarınız. Sahadan nasıl dönüş alıyorsunuz?


Nuri Gönendi: Önseçim ile aday olarak seçim çalışmalarına devam ediyorum. Çalışmalarımızda öncü gençliğin emekleri yadsınamaz. Tüm mahallelerde bildiri dağıtma ve pazarlarda ziyaretler ile köy çalışmalarımız devam ediyor.2007 de de milletvekili adayı iken yaptığımız çalışmalardan daha iyi halktan ilgi var. Vatandaş mevcut iktidardan uzaklaşmış durumda. Nedeni ise Isparta özelinde AKP’nin aynı milletvekilleri ile aynı sıralama ile seçime girmiş olması, ekonomik krizin hissedilmeye başlanması ve hükümetin çözüm üretemeyeceğini söylemeleridir. Görüştüğümüz yüz kişinin 70 kişisi çocuklarının işsiz olduğunu ve bu konuda rahatsız olduklarını umduklarını bulamadıklarını, genel siyasi olarak da bölünmenin eşiğinde olduğumuzu ve hükümetin bölücüleri şımarttığını hatta onları devlet yerine görüp masaya oturduklarını biliniyor. Kırsalda özellikle Sütçüler köylerinde başbakanın hala Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ve öyle bilmeleri trajik komik ve de manidar geldi.


N: Özdoğan ; Siz  Vatan Partisi’nin barajı aşacağına inanıyor musunuz?

Nuri Gönendi: Isparta da iki hedefimiz var birincisi Türkiye ‘deki baraja katkıda bulunmak, ikincisi ise tabi ki milletvekili seçilip meclise girmek, milli hükümeti MHP ve CHP ile kurmak.

N. Özdoğan; Isparta’daki hedefiniz nedir? Türkiye genelinde veriler nasıldır. Barajı geçebilecek misiniz?

Nuri Gönendi: İlk başlarda baraj yüzde üçlerde gibi görünürken yüzde on birlere ulaştığımızı düşünüyorum. Zaten barajı açsak da açmasak da mücadele devam eder. Binde dörtlerde Ermeni soykırımı Emperyalist yalan olduğunu dünya ya duyurduk. Bunda benimde katkım olduğunu düşünüyorum. Isparta İşçi Partisi il başkanı iken emekli paramla Talat Paşa komitesi ile Rahmetli Rauf Denktaş başkanlığında Lozan’a, KKTC’ne mitinglere gittim. Kısaca barajı geçip geçmeme diye bir derdimiz yoktur. Yurtseverlik neyi gerektiriyorsa o yapılır.

N. Özdoğan: Tanıtım giderlerini ve maddi desteği nasıl sağlıyorsunuz?

Nuri Gönendi: Her seçimde olduğu gibi tüm üyelerden havuz oluşturarak maddi katkıda bulunmalarını sağladık. Kimi nakdi, kimi aracı ile kimi de emeği ile destek vermektedir. 500 küsur milyon TL seçim yardımından yararlanmadığımız malumunuzdur. Gerçi iktidar olduğumuzda bu seçim yardımını kaldıracağız. Yörük sırtında kurban kesmek gibi bizlerin vergisi ile bizlere siyaset yapılıyor.

N. Özdoğan; Peki, çalışmalar nasıl gidiyor.

Nuri Gönendi: Çalışmalar iyi gidiyor. Milletvekili ikinci sıra adayımız da Taşeron işçileri dernek Başkanı .O nedenle işçi sınıfı ile aramızda sıcak ilişki olduğunu düşünüyorum.

N. Özdoğan: Isparta ve ilçelerinde saha çalışmalarınızdan dönüş alıyor musunuz?

Nuri Gönendi: Siyasi çalışmalar daha başlamadan partimizin adı İşçi Partisinden Vatan Partisi olduğu günden itibaren AKP’den, MHP’den, CHP’den katılım oldu. Şu anda ise gittiğimiz yerlerde partiye üye olmakla kalmayıp ilçe örgütü kurma gibi görevler talep edilmekledir.

N. Özdoğan: Meclise girmeyi çok istiyor musunuz? Meclise girince mecliste ilk işiniz ne olmalıdır?


Nuri Gönendi: Vatan Partisi mecliste olmalı, olmaz ise değişen hiçbir şey olmayacak.12 sene ne yaşadık ise daha beterini yaşayacağız. BOP gereği ikinci İsrail devleti yani Kürt devleti kurulması ve sıcak para ekonomisinin son bulması nedeni ile çarenin Atatürk İlkeleri ve Karma ekonomisi içerisin de Üretim ekonomisi kurulacak. Meclise girince milli hükümet kurulacak. Ben de Milli Eğitim Bakanlığı veya komisyonlarında görev talep edeceğim. Bu konuda kendime güveniyorum, donanımın yeterli olduğunu düşünüyorum. Yukarıda da söylediğim gibi mecliste olalım veya olmayalım geziden önce ve sonra da devam eden mücadelemiz vardır ve süreklidir. Ama bu sistem krizden çıkması için üretim ekonomisini bizden başka savunan olmadığı için görev kucağımıza doğacaktır. Bence çok büyük bir seçim heyecanı görmedik. Hatta biz gençler ile çalışırken bir heyecan ve gayret sizde var. Helal olsun diyorlar. Zaten gençlik örgütü olmayan siyasi partilerin de geleceği yoktur.

N. Özdoğan; Genel çerçeveden baktığımız zaman Vatan Partisinde bir heyecan var. Gençlik var. AKP’den bir kaçış görüyoruz. AKP’den oy alabilecek misiniz?  

Nuri Gönendi: AKP’den kaçışın ilk adresi Vatan Partisi, çünkü bizi tercih ettikleri gibi görev talep ediyorlar. Çalışmalarımızda sadece CHP’lilerin eleştiriler ve engelleme tartışmaları oluyor. Onlara da CHP eleştirilerimizin partinin kurucu olduğu hepimizi ilgilendirdiğini, altı oktan uzaklaşıldığını söylüyoruz. NATO’dan çıkacak mısınız, özelleştirilen KİT’leri kamulaştıracak mısınız ulusal çıkarların yanında olacak mısınız dediğimizde yanıt almıyoruz.

N. Özdoğan: Son sorum Eski solcular sizi nasıl buluyorlar?   

Nuri Gönendi: Eski solculara da sağ sol ayrımı yapmadığımızı milli gayri milli ayırımında milli cepheden yana olduğumuzu, halkçı milliyetçi, devrimcilerin bir arada olduğu parti Vatan Partisidir diyoruz.

N. Özdoğan: Teşekkür ediyorum..

Nuri Gönendi: Ben teşekkür ederim.Özel haber  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti NATO’nun hazırladığı skandal rapor büyük tepkilere yol açtı. NATO, Türkiye’yi özgür olmayan ülke ilan etti.

Şule Perinçek kimin akrabası?

Şule Perinçek kimin akrabası? Vatan partisi Genel Başkan Yardımcısı Hacer Şule Perinçek Ispartalı çıktı.

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor Halk, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetini özlemiş.

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

sondakika32.com

sondakika32.com Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta eski milletvekili Mevlüt Çoşkuner’in ağırlığı hissedilmeye başlandı.

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor Sevgilimle gezmeme engel oluyor

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI Eda Taşpınar'ın özel falcısı Hüseyin Üzüm'den çok konuşulacak kehanetler.

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu, Yeni kurulan Alanya Alaatin Keykubat Üniversit...

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO sondakika32 hukuk mücadelesi başlattı.
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com