Sondakika32.com - Isparta Haberleri
ISPARTA KOMÜNİST PARTİ ADAYI: SIFIRLA

Komünist Parti adayı Memmune Serpil Yamanla röpertaj gerçekleştirdik. 'SIFIRLADILAR' diye sitem eden Yaman, sondakika32'ye konuştu.

İşte o pöpertaj

İyi çalışmalar;

Nejat Özdoğan; Sizleri tanıyabilirmiyiz?

Tabii. İsmim Memnune Serpil Yaman. 1965 yılında İstannbul’da doğdum.Ailem Isparta Eğirdirli.Yıldız Teknik Üniversitesi matematik bölümünden mezun oldum.Uzun yıllar eğitmenlik yaptım.2005 yılında emekli oldum.

Nejat Özdoğan: Isparta’dan1.Sıra adayısınız.  Nasıl gidiyor Isparta’da siyasi çalışmalarınız. Sahadan nasıl dönüş alıyorsunuz?


M.S.Yaman; Öncelikle Isparta’nın siyasi yapısına baktığımız zaman merkez siyasetin yakından takip edildiğini ve özellikle seçim dönemlerinde bu siyasi heyecanın daha da arttığını söyleyebiliriz.Ama Komünist Parti açısından bu heyecanın salt seçim dönemlerinde değil her zaman var olduğu aşikardır. Sizin de bildiğiniz gibi komünistler sadece seçim dönemlerinde değil her dönem alandadırlar. Seçim için ise başlıca çalışmalarımız; bildiri, basın, toplantı ve sosyalizmin günlük sesi şiarıyla çıkardığımız SoL gazetemizin Isparta yereline ve öğrencilerine ulaştırılması diyebiliriz. Bu çalışmalarımızdaki geri dönüşlere gelecek olursak; mevcut düzenin kadın cinayetlerini arttırdığı, yolsuzlukların yaşandığı, işçi ölümlerinin normalleştiği ve yaşanılamaz bir ülke yarattığı halkımız tarafından sıkça dile getiriliyor. Bu da sosyalizmin güncelliğini ve günümüz koşullarına tek çözümün sosyalizm olduğunun açık ve net göstergesidir.

N. Özdoğan ; Siz KP ’nin barajı aşacağına inanıyor musunuz? Elinizdeki veriler nedir? Anket vesaire ne gibi çalışmalarınız var?

M.S.Yaman; Biz KP olarak SoL haber portalımızda da yazdığımız gibi oyumuzu önemseriz ama sandığı da kutsallaştırmayız. Zaten komünistlerin seçimlere bakış açısı bellidir o da örgütlenmektir! Komünist Parti’nin seçimlere giriş amacı ise işçi sınıfını seçeneksiz ve temsiliyetsiz bırakmamaktır ayrıca bu ülkede yalnız komünistlerin söyleyeceği sözler vardır. O yüzden baraj muhasebesi de yapmıyoruz. 

N. Özdoğan; Isparta’daki hedefiniz nedir?


M.S.Yaman; Bütün illerde olduğu gibi Isparta’da da meclisin meşruiyetini yitirdiğine inanan ve kötünün iyisini bir seçenek olarak görmeyen kısacası bu düzeni tamamıyla alaşağı etmek isteyen dostlarımızı parti saflarına örgütleyebilmek.

N. Özdoğan; Net olarak cevaplarsanız durum nedir?

M.S.Yaman; Biraz önce de belirtiğim gibi seçim sürecini örgütlenerek geçirmek.

N. Özdoğan; Peki, çalışmalar nasıl gidiyor.

M.S.Yaman; Yoldaşlarımız ve parti dostlarımızla alanlarda, sokaklarda sozyalizmin günlük sesi olmaya devam ediyoruz. Yani güzel gidiyor.

N. Özdoğan. Türkiye genelinde veriler nasıldır. Barajı geçebilecek misiniz

M.S.Yaman; Dediğim gibi barajı geçmek ya da geçmemek bizim önümüze koyduğumuz bir hedef değil. Nasıl ki 7 Hazirana kadar hırsızı, katili, yobazı sıfırlamak için mücadele edeceksek 7 Hazirandan sonra daha da güçlenerek mücadelemize devam edeceğiz. Keza sosyalist olduğunu söyleyerek meclise girenlerinde akıbeti bellidir hepsi liberalizmin içinde yoğrularak kaybolmuştur. Kirlenmeden kimsenin çatısı altına girmeden bu ülkenin onurlu komünistleri olarak sözlerimizi söylemeye devam edeceğiz.

N. Özdoğan; Sorularımı lütfen yadırgamayın. Herkes merak ediyor benim gibi... Bir parti var KP diye. Farklı gözle bakılıyor.

M.S.Yaman; Evet, düzen partilerinden farklı olduğumuz kesin. Şu anda düzen içi partiler il il gezip kelle hesabı oy toplamaya çalışırken biz komünistler Bursa’daki greve giden işçilerle birlikte mücadele veriyoruz. Unutmayın halk dürüst ve hakkını arayana komünist der.

N. Özdoğan: Tanıtım giderlerini ve maddi desteği nasıl sağlıyorsunuz?

M.S.Yaman; Yoldaşlarımızın gelirlerine göre verdiği aidatlarla ve dostlarımızın katkılarıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yanı sıra kendi emeğimizi katıyoruz.


N. Özdoğan: Isparta ve ilçelerinde saha çalışmalarınızdan dönüş alıyor musunuz?

M.S.Yaman; Tabiki bi geri dönüş alıyoruz. Bu seçim çalışması sürecinde birçok parti dostumuz oldu hatta bu düzeni sıfırlamak için örgütlü mücadelemize katılanlarda oldu.

N. Özdoğan: Emekçi sınıfından destek bulabiliyor musunuz?

M.S.Yaman; Evet, her kesimden emekçi ile alanlarda iletişime geçebiliyoruz. Bu yalnız seçim çalışmaları kapsamında değil Komünist Parti her zaman işçi sınıfı ile temas halindedir. Zaten bizim aldığımız oy emekçilerin oyudur.

N. Özdoğan: Meclise girmeyi çok istiyor musunuz? Meclise girince mecliste ilk işiniz ne olmalıdır?

M.S.Yaman; Biz günümüz meclisinin meşruiyetini yitirdiğini düşünüyoruz ve girmeyi hiç mi hiç istemiyoruz. Biz işçi sınıfının iktidarda olacağı bir meclisi kurmanın mücadelesini veriyor ve herkesi bu mücadeleye davet ediyoruz.

Nejat Özdoğan; Isparta hedefinizi net olarak alamadım sizden...

M.S.Yaman; Demin de söylediğim gibi bu düzeni sıfırlamak isteyen herkesi örgütlü mücadelemize kazandırabilmek.


N. Özdoğan; Genel çerçeveden baktığımız zaman KP’de bir heyecan var. Gençlik var. AKP’den bir kaçış görüyoruz. AKP’den oy alabilecek misiniz?  

M.S.Yaman; AKP’nin sermayedar, rantçı, yiyici ve bal tutup parmağını yalamak isteyen kesimi tabiki oy vermez. Zaten bizde onlardan oy istemiyoruz. Bir önceki seçimlerde kimlerden oy istemediğimizi söylemiştik. Ama sömürü çarkının farkında olan işçiler, kadın olup eziyet çekenler, geleceğinden kuşku duyan gençler... Neden olmasın.

 Teşekkür ediyorum... Özel haber  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti NATO’nun hazırladığı skandal rapor büyük tepkilere yol açtı. NATO, Türkiye’yi özgür olmayan ülke ilan etti.

Şule Perinçek kimin akrabası?

Şule Perinçek kimin akrabası? Vatan partisi Genel Başkan Yardımcısı Hacer Şule Perinçek Ispartalı çıktı.

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor Halk, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetini özlemiş.

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

sondakika32.com

sondakika32.com Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta eski milletvekili Mevlüt Çoşkuner’in ağırlığı hissedilmeye başlandı.

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor Sevgilimle gezmeme engel oluyor

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI Eda Taşpınar'ın özel falcısı Hüseyin Üzüm'den çok konuşulacak kehanetler.

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu, Yeni kurulan Alanya Alaatin Keykubat Üniversit...

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO sondakika32 hukuk mücadelesi başlattı.
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com