Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Rektör İbicioğlu'nun
  Mehmet Akif’in “Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta, dişsiz mi bir insan onu kardeşleri yerdi” diye anlattığı İslamiyet öncesi Arap toplumuna ve tüm insanlığa ışık olmuş rahmet Peygamberinin doğumunu içine alan haftayı “Kutlu Doğum Haftası” olarak anıyoruz.

            Bu hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin, İslam dininin çağları aşan mesajının doğru, açık ve etkili bir biçimde bütün insanlığa ulaştırılmasında öncü olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in daha iyi anlaşılmasına vesile olmasını temenni ediyoruz.

            Yüce Allah'ın ilahi mesajlarını insanlığa duyuran, öğreten ve davranışıyla, yaşayışıyla insanlığa en güzel örnek olan Hz. Peygamber'in doğumunun üzerinden 1441 yıl geçmiş bulunmaktadır.

            Hz. Muhammed 23 yıllık peygamberlik dönemi boyunca, iyi ve doğru ilkeleri kuşatıcı uygulamalara dönüştürmüş, bu kapsamda sapkın inançların yerine tevhidi, zulmün yerine adaleti, düşmanlığın yerine kardeşliği, sürtüşmenin yerine dayanışmayı yerleştirmiştir. Peygamber efendimiz savaşın yerine barışın hâkim olmasını hedeflemiş; doğruluk, nezaket, güvenilirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi üstün ahlaki meziyetleriyle tüm zamanlara örnek bir şahsiyet olmuştur. Bunların yanı sıra, toplum hayatını yozlaştıran, insan için kötü ve zararlı alışkanlıklar karşısında aldığı kararlı ve imrenilecek tavırla da inananlarına ve beşeriyete yol göstermiştir. Çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere onun kutlu mesajları şifa olmuştur.

            Hz. Peygamber'in tebliğinin içerdiği değerler bütün bir insanlığa hitap etmektedir. Adalet ve hoşgörü gibi erdemlerin, çağlar üzerinden bugünlere ulaşan ve ülkeden ülkeye değişmeyen, her coğrafyada, her toplumda ve her zaman geçerli olan, her ortamda davranış ve uygulamalara yansıtılabilen, bu mesajların uygulanmasına bugün de çok ihtiyaç vardır. Özellikle, doğumunun üzerinden geçen 14 asırdan sonra, bugün dünyanın her kıtasına yayılmış Müslümanların onu daha iyi özümsemesi gereklidir.

            İlme, kültüre, bilgiye dair ne varsa hepsi de dinimizce mukaddes kılınmış, sevgili Peygamberimiz tarafından da ilim ve irfan, “yitiğimiz” tayin edilmiştir. Bilim camiasında yer alan bizler de bu vesileyle Kutlu Doğum Haftasının bütün insanlığa sevgi, rahmet ve huzur getirmesini diliyoruz.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı Aramalarda Bakın Neler Çıktı....

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com