Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Rektör İbicioğlu'nun
  Mehmet Akif’in “Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta, dişsiz mi bir insan onu kardeşleri yerdi” diye anlattığı İslamiyet öncesi Arap toplumuna ve tüm insanlığa ışık olmuş rahmet Peygamberinin doğumunu içine alan haftayı “Kutlu Doğum Haftası” olarak anıyoruz.

            Bu hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin, İslam dininin çağları aşan mesajının doğru, açık ve etkili bir biçimde bütün insanlığa ulaştırılmasında öncü olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in daha iyi anlaşılmasına vesile olmasını temenni ediyoruz.

            Yüce Allah'ın ilahi mesajlarını insanlığa duyuran, öğreten ve davranışıyla, yaşayışıyla insanlığa en güzel örnek olan Hz. Peygamber'in doğumunun üzerinden 1441 yıl geçmiş bulunmaktadır.

            Hz. Muhammed 23 yıllık peygamberlik dönemi boyunca, iyi ve doğru ilkeleri kuşatıcı uygulamalara dönüştürmüş, bu kapsamda sapkın inançların yerine tevhidi, zulmün yerine adaleti, düşmanlığın yerine kardeşliği, sürtüşmenin yerine dayanışmayı yerleştirmiştir. Peygamber efendimiz savaşın yerine barışın hâkim olmasını hedeflemiş; doğruluk, nezaket, güvenilirlik, adalet, hoşgörü ve cömertlik gibi üstün ahlaki meziyetleriyle tüm zamanlara örnek bir şahsiyet olmuştur. Bunların yanı sıra, toplum hayatını yozlaştıran, insan için kötü ve zararlı alışkanlıklar karşısında aldığı kararlı ve imrenilecek tavırla da inananlarına ve beşeriyete yol göstermiştir. Çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere onun kutlu mesajları şifa olmuştur.

            Hz. Peygamber'in tebliğinin içerdiği değerler bütün bir insanlığa hitap etmektedir. Adalet ve hoşgörü gibi erdemlerin, çağlar üzerinden bugünlere ulaşan ve ülkeden ülkeye değişmeyen, her coğrafyada, her toplumda ve her zaman geçerli olan, her ortamda davranış ve uygulamalara yansıtılabilen, bu mesajların uygulanmasına bugün de çok ihtiyaç vardır. Özellikle, doğumunun üzerinden geçen 14 asırdan sonra, bugün dünyanın her kıtasına yayılmış Müslümanların onu daha iyi özümsemesi gereklidir.

            İlme, kültüre, bilgiye dair ne varsa hepsi de dinimizce mukaddes kılınmış, sevgili Peygamberimiz tarafından da ilim ve irfan, “yitiğimiz” tayin edilmiştir. Bilim camiasında yer alan bizler de bu vesileyle Kutlu Doğum Haftasının bütün insanlığa sevgi, rahmet ve huzur getirmesini diliyoruz.Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN!

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN! Ayakların Yere Bassın Başkan!

ISPARTA’DA ZİLLETE YER YOK!

ISPARTA’DA ZİLLETE YER YOK! Isparta’da Zillete Yer Yok!

BAHÇELİ GELİYOR HADİ ITKM'Yİ AÇIN!

BAHÇELİ GELİYOR HADİ ITKM'Yİ AÇIN! Bahçeli Geliyor Hadi ITKM'yi Açın!

Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

Zülfikar Siyasete Alet Edilemez

Zülfikar Siyasete Alet Edilemez Alevi Dedelerinden Bu Fotoğrafa Tepki Geldi

Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı

Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı

HDP’yle Yaşadığınız Aşkı Ne Zaman Unuttunuz!

HDP’yle Yaşadığınız Aşkı Ne Zaman Unuttunuz! TBMM Başkanvekili Bilgiç’in 'Zillet İttifakına Geçit Yok' Açıklamasına Koray Aydın’dan Aynı Tonda Cevap

Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti

Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti

Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi

Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com