Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Basının haber alma hürriyetine engel!..
MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, FİFA Hakemi Cüneyt Çakır ve Türk futbolunun duayen hakemlerinden Ertuğrul Dilek’in SDܒde katıldığı konferansta gazetecilerin fotoğraf ve haber yapması engellendi. 

BASINA KIRMIZI KART

İl Hakem Kurulu ve SDܒlü yetkililer, bunun MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu ve FİFA Hakemi Cüneyt Çakır’ın kararı olduğunu iddia ettiler. Ustalara Saygı Programı’nda sadece SDܒnün kurumsal iletişim biriminin görev yapabileceği iletildiğinde Gazetemiz muhabiri Levent Doğan ve gazeteci Sedat Cican salonu terk etti. Doğan ve Cican, “Organizasyon eksik. Daha önce UEFA’nın aldığı bir karar vardı. O da özel röportaj yasağı idi. O karar yanlış yorumlandığı için de biz bölge gazetecilerin görev yapma hürriyeti engellendi. Çok üzüntülüyüz. Bu güzel etkinliği, Isparta kamuoyuna en detaylı şekilde anlatmayı arzu ediyorduk. Bu karar ile spor kamuoyuna da haksızlık edildiğini düşünüyoruz” dediler.

ISPARTA’YA HAKSIZLIK EDİLDİ

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin öncülüğünde “Ustalara Saygı” Programı kapsamında bir takım konferanslar zaman zaman gerçekleştirilecek. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde dün 3 Kuşak FİFA Hakemi Cüneyt Çakır, “Başarıya giden yol” konulu konferansta öğrencilerle buluştu. Ayrıca MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu ve Türk futbolunun duayen hakemlerinden Ertuğrul Dilek’te konferansta yer aldı. Bu arada Gazetemiz muhabiri Levent Doğan ve Çözüm Gazetesi yazarı gazeteci Sedat Cican’ın İl Hakem Kurulu tarafından davetli olmasına rağmen fotoğraf alınması engellendi. 

BASINA KIRMIZI KART ÇIKTI

Bir görevli bayan mahalli ve genel basın mensuplarının söz konusu konferanstan görüntü ve haber alınmasının yasak olduğunu bildirdi. Etkinlikte fotoğraf ve görüntü çekimleri ve haberin SDÜ Kurumsal İletişim Merkezi tarafından gönderileceği ifade edildi. Görevli bayan tarafından UEFA tarafından yasak getirildiği Cüneyt Çakır’ın fotoğrafının basın mensuplarınca alınmasının uygun olmadığı iddia edildi. Sadece izleyici olarak programı takip edilebileceği bildirildi. Bunun üzerine gazetemiz muhabiri Levent Doğan ve Çözüm Gazetesi yazarı gazeteci Sedat Cican, “Fotoğraf çekimi yapamayacaksak, burada ne işimiz var?” diyerek konferansı terk etti. İl Hakem Kurulu ve SDܒlü yetkililer, MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu ve FİFA Hakemi Cüneyt Çakır tarafından durumunun bu şekilde bildirildiği öne sürüldü. Öte yandan bu yasağının hangi amaçla konulduğu yetkililer tarafından açıklanmasını bekliyoruz.

Levent DOĞAN - Akdeniz


yerel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI Başkan Başdeğirmen’den Berat Kandili Mesajı

HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ Her Türlü İşbirliğine Hazırız

Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı

Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı

Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı

Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı

Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti

Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti

Başdeğirmen Görevi Devraldı

Başdeğirmen Görevi Devraldı Başdeğirmen Görevi Devraldı

BAŞDEĞİRMEN MAZBATASINI ALDI

BAŞDEĞİRMEN MAZBATASINI ALDI Başdeğirmen Mazbatasını Aldı

EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ'NDE GÖL YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI

EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ'NDE GÖL YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi'nde Göl Yönetimi Çalıştayı

İl Seçim Kurulu'na İtiraz Ettiler

İl Seçim Kurulu'na İtiraz Ettiler İl Seçim Kurulu'na İtiraz Ettiler
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com