Sondakika32.com - Isparta Haberleri
ÇATIDAN ŞORTLA GİRDİ

Yalvaç ilçesinde uzun zamandır bedensel ve zihinsel engelli olarak yatağa mahkum yaşayan 37 yaşındaki F.K isimli kadına amcasının oğlu olan 51 yaşındaki A.K’nın cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile dava açıldı.

    Geçtiğimiz 2015 yılı 1 Ekim tarihinde yaşanan olayda genç kadının ağabeyleri kuzenleri olan A.K’nın evlerine çatıdan girdiğini ve üzerinde sadece şort bulunduğunu, kardeşlerine cinsel tacizde bulunmuş olabileceğini belirterek polise şikayetçi oldu.

    Şikayet üzerine olay tarihinde yakalanarak ifadesi alınan şahıs tutuklanarak hapise konuldu. Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesinde hakkında cinsel taciz ve konut dokunulmazlığı ihlal suçundan dava açılan A.K’nın yargılaması tamamlandı.

    SUÇLAMALARI REDDETTİ

    Cuma günü 3. Celsesi görülen duruşmaya mağdure F.K’nın ağabeyleri A.K ve H.K ile tutuklu sanık A.K ve avukatı katıldı. Mahkeme Başkanının Savcının mütalasında cinsel taciz ve konut dokunulmazlığından cezalandırılmasını istediğini belirterek mütalaya katılıp katılmadığını sorması üzerine sanık; “Ben katılmıyorum. Suçsuzum. F.K sabaha kadar inledi, ağladı. Sabah bu kıza ne oluyor diye yardıma gittim. O esnada ağabeyleri geldi, ben birşey yapmadım. Asıl ben bunlardan şikayetçiyim bana iftira attılar” cevabını verdi.

    Sanık avukatı Erkan Ünal’da mütalaya katılmadıklarını beyan ederek, “Müvekkilim hakkında kesin ve inandırıcı delil bulunmamaktadır. Ayrıca SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nden alınan raporlarda herhangi bir cinsel saldırıya ilişkin bulguya rastlanılmadığı açıkça belirtilmiştir. Ayrıca tanık ifadelerinde de çelişkiler mevcuttur. Bu hususların gözönünde bulundurularak beraatimizi talep ediyoruz” şeklinde savunma yaptı.

    SON SÖZÜSÖYLEYEMEDİ

    Mahkeme Heyeti karardan önce sanığa son sözünü sordu. Heyecanlanan sanık ne diyeceğini şaşırınca avukatı devreye girerek ‘Takdir Mahkemenindir’ diyerek kendisine yardımcı oldu.

    Mahkeme Heyeti duruşmaya 10 dakika ara verdikten sonra kararını açıkladı. Sanığa cinsel taciz suçundan 6 yıl hapis verildi. Fiilin kendisini koruyamayacak derecede olan birine karşı yapılmasından dolayı cezasını yarı oranında artırarak 9 yıl hapis cezası verdi. Ayrıca konut dokunulmazlığını ihlalden 8 ay hapis cezası verildi. Mahkeme Heyeti sanığa iyi hal indirimi uygulayarak neticeten 8 yıl 7 ay3 gün hapis cezası ile cezalandırdı.

    NE OLMUŞTU?

    Yalvaç ilçe merkezinde 1 Ekim 2015 günü A.K ve H.K isimli şahıslar yıllardır yatağa mahkum halde yaşayan kızkardeşleri F.K’yı ziyarete gittikleri esnada kuzenleri olan A.K’yı onun yanında şortlu bir şekilde gördüklerini ve kendisine ‘Evde hanımın var kala kala bu garibana mı kaldın’ dediklerini şahısında ‘Şeytana uydum’ dediğini, A.K’nın evlerine çatıdan girmiş olduğunu belirterek kardeşleri F.K’ya cinsel tacizde bulunduğu gerekçesi ile şikayetçi oldu. A.K ise eve kuzenine yardımcı olmak için girdiğini herhangi bir fiziki temasta bulunmadığını, şortla orada bulunmasının ise sabah kalktıktan sonra henüz üzerini giyinmemiş olduğu şeklinde ifade etmişti. A.K yapılan soruşturmanın ardından tutuklanarak cezaevine konulurken olayın mağduru F.K ise bu olaydan kısa süre sonra eceli ile vefat etmişti. 

Nurettin Arkan/ YALVAÇİlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İlaçlama Yaparken Canından Oldu

İlaçlama Yaparken Canından Oldu İlaçlama Yaparken Canından Oldu

Sengetliler iftarda buluştu

Sengetliler iftarda buluştu Sengetliler iftarda buluştu

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU?

BAŞKANIN İLK İCRAATI BAKIN NE OLDU? Başkanın İlk İcraatı Bakın Ne Oldu?

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı Yalvaç’ta İkinci Tütüncü Dönemi Resmen Başladı

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi Arkadaşı Tarafından Bıçaklanan Ömer'den İyi Haber Geldi

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok! Uluborlu'da Yeni Seçilen Başkana Şok!

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız Gönen'i Bir Adım Daha İleriye Taşıyacağız

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI

BAŞKAN PALA MAZBATASINI ALDI Başkan Pala Mazbatasını Aldı

Gelendost İtirazına Ret

Gelendost İtirazına Ret Gelendost İtirazına Ret
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com