Sondakika32.com - Isparta Haberleri
PAZAR YERİMİ? ÇÖPLÜKMÜ?

Yüzlerce esnafın ekmek kapısı olan Salı pazarı her hafta çirkin görüntülerle bitiyor. Esnafın bıraktığı artıklarla  pazaryeri  âdeta çöplüğe dönüyor.

 

Salı pazarı yüzlerce esnaf için ekmek kapısı. Isparta halkı için de mutfak ihtiyaçlarını karşılama fırsatı. Salı günü il merkezindeki insan sayısı ikiye, üçe katlanıyor. Büyük bir alışveriş potansiyeli mevcut. Gündüz sokaklar şen, insanlar keyifli. Ancak akşam olup da pazaryeri toplandığında tam tersi bir durum yaşanıyor. Salı Pazarı, Salı Çöplüğüne dönüyor. Esnafın tezgâhının ardında bıraktığı pislikler eklenince,  pazaryeri  çöplüğe dönüyor.

KOKUDAN GİRİLMİYOR

GÜNDÜZ saatlerinde taze meyve sebzelerin renk renk süslediği tezgâhlar kalkınca, ardında korkunç görüntüler bırakıyor. Pazarcılar satamadıkları yahut satışa uygun olmayan mallarını tezgâhlarının olduğu bölüme diğer çöplerle birlikte gelişi güzel atıyor. Belediye ekipleri ise gece yarısına kadar pazarda çöp topluyor.  kurulan Salı pazarı, belki de il de en çok paranın döndüğü, insanların en çok gittiği alanların başında geliyor. Bu büyük ekonomi ardında kocaman bir pislik bırakıyor. Salı akşamları ı Pazar yerinin hali içler acısı, kokudan alana girmek mümkün değil.

ISPARTA’NIN GÖBEĞİNDEKİ ÇÖPLÜK

PAZARIN bu hale gelmesinde tek sorumluluk esnafa ait değil. Gün içinde pazara binlerce kişi uğruyor ve gelişigüzel çöpler bırakıyor. Ancak esnafın da müşterilere ayak uydurması leri çığırından çıkartıyor. İhmalkârlığın faturasını ise belediye çalışanları ödüyor. Isprta’nın merkezi her Salı çöplüğe dönüyor. Özellikle Pazar yeri çevresinde ikamet eden vatandaşlar bu duruma çözüm istiyor.

 Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı Aramalarda Bakın Neler Çıktı....

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com