Sondakika32.com - Isparta Haberleri
A.B. BAKANLIĞINDAN ISPARTA YA KUTLAMA

  Isparta Valiliğinin Avrupa Birliği Projeleri kapsamında yapmış olduğu çalışmalar Avrupa Birliği Bakanlığınca takdirle karşılandı.

  Konuya ilişkin olarak Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından Vali Memduh Oğuz’a tebrik ve kutlama mesajı gönderildi.

   Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısında kendisine gönderilen tebrik ve kutlama mesajını basın mensuplarıyla paylaşan Vali Memduh Oğuz; “Arkadaşlarımız, Isparta Vilayeti Avrupa Birliği Projeleri Koordinasyon Merkezince, özel idare ve BAKA paydaşları ile birlikte hazırlanan ‘Kapıyı Aralarken’ isimli proje ile yarışmaya katıldılar. Bakanlıkça 50 proje idari ve teknik açıdan değerlendirmeye alındı ve bu projeler içerisinden de 13 ilin projesi maddi olarak desteklenmeye layık bulundu. Onlardan bir tanesi de bizim projemiz.

  Projemiz, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından desteklendi. Sayın Bakanımız desteklemeyi bir kutlama, bir ödüllendirme mesajı ile bizlere bildirdi” dedi.

  Projenin Vali Yardımcısı Niyazi Can koordinatörlüğünde yürütüldüğünü ifade eden Vali Oğuz; “Projemiz uluslar arası boyutu olan çok başarılı bir proje, arkadaşlarımız inşallah bu projenin bir ayağını Brüksel ilişkileriyle değerlendirecekler.

   Isparta’mız burada ifade edildiği gibi konuyu toplumsal bir dönüşüm projesi olarak ele almıştır. Bu doğrultuda toplumsal bir dönüşüm arzusunu Isparta’da çok canlı olarak hissediyoruz. Bu dönüşümün iyiye, güzele, demokratik ve çağdaş bir geleceğe yönelik olacağı için, Isparta İli bütün unsurlarıyla birlikte bir bütün halinde katılmaktadır.

   Ben Vali Yardımcısı Niyazi Can başta olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

   Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından gönderilen kutlama mesajı şu şekilde; “Yaklaşık yüz elli yıldır ekonomik ve sosyal kalkınma hamlesinden kamu yönetimimizin iyileştirilmesine kadar devletimizin taşradaki her türlü projesine önderlik yapan valiliklerimizin, Cumhuriyetin kuruluşundan sonra en büyük çağdaşlaşma projesi olarak değerlendirdiğimiz AB üyelik sürecimizi sahiplenmeleri, sadece proje hazırlama-uygulama yönüyle değil, aynı zamanda AB konusunda sağlıklı bir kamuoyu oluşturma açısından da bizim için hayati önemdedir. Valiliklerimiz koordinasyonunda sürdürülen çalışmalar, AB üyelik sürecimizin toplumsal bir dönüşüm projesi olarak algılanabilmesine önemli katkı sağlamaktadır.

  Bu çerçevede, valiliğinizi bu süreçte sergilemiş olduğu performans ve elde ettiği başarı nedeniyle en içten dileklerimle kutluyor, AB ile ilgili proje faaliyetlerimizin artarak etmesini diliyorum”

 Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SİYASETTE ÇAKAL TARTIŞMASI...

SİYASETTE ÇAKAL TARTIŞMASI... Zabun: Bunlar Kuzu Postuna Bürünmüş ÇakallarTandoğan: Biz Atatürk'ün Bozkurtlarıyız. Çakal Göremek İstiyorsan A...

‘Kesik baş’ cinayetinde Yargıtay'dan karar!

‘Kesik baş’ cinayetinde Yargıtay'dan karar! Isparta'nın Yalvaç ilçesinde kendisine tecavüz eden Nurettin Gider'i önce av tüfeğiyle vuran, ardından da k...

BİN TL TAKSİTLE KONUT YAPACAĞIZ

BİN TL TAKSİTLE KONUT YAPACAĞIZ Bin TL Taksitle Konut Yapacağız

Nasıl belediye başkanı istiyorum

Nasıl belediye başkanı istiyorum Gündem de yerel seçimler olunca bizde gündemi yazalım istedik

ZABUN'UN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK!

ZABUN'UN BU AÇIKLAMALARI ÇOK KONUŞULACAK! 'Bunların Hepsi, Kuzu Postuna Bürünmüş Çakal" "Arkadaş Kendi Marifeti Gibi Anlatıyor Ama...'

TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR

TOPLUMUN REFAHI EĞİTİMLİ KADIN GÜCÜNE BAĞLIDIR ürk Üniversiteli Kadınlar Derneği Isparta Şubesi hafta sonu şehrin nezih mekanlarından Valencia Kafe’de gerçekleşti...

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu

Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu Isparta Halk Oyunları Camiası Buluştu

ISPARTA'DA SKANDAL TACİZ İDDİASI

ISPARTA'DA SKANDAL TACİZ İDDİASI Isparta'da Skandal Taciz İddiası

Makam Aracını Satacağım!

Makam Aracını Satacağım! Makam Aracını Satacağım!
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com