Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Altınbaşak Koleji,  Tasarruf ve Israfı Anlattı

Özel Altınbaşak Bedri Ayhan Anadolu Öğretmen Lisesi nden 9 öğrenci ve 3 öğretmen Portekiz'de Avrupalılaratasarruf ve israfı önleme yollarını anlattı.

Başkanlığını Altınbaşak Koleji'nin yaptığı 'Geleceğini israf etme' adlı çevre projesi kapsamında Türkiye,Almanya, İtalya ve Portekiz'den katılan okullar birlikte çalışma yapıyor. Uluslararası düzeyde gerçekleştirilen proje enerji, sağlıklıyaşam, atık ve çöp yönetimi gibi alt bölümlerden oluşuyor.

Öğrenciler arasında çevre temizliği ve çevreyi koruma, israfı önleme ve tasarrufu öğretmeyi amaçlayan proje kapsamında her ortak okulda öğretmen ve öğrencilerden seçilen gönüllü bir çevre takımı oluşturuldu. Kurulan eko-tim ile alternatif enerji kaynaklarını araştırıp kullanılmasını teşvik edip yakınlarımızda olup da kirlenen çevre alanlarını tespit ederek gürültü kirliliği konusunda bazı mahallerde ölçümlerde bulunup yerel yönetim ile paylaşıp çevre sağlığı ile yaşam kalitesi arasındaki bağları araştırarak sonuçları paylaşmayı hedefleniyor.

Projenin faaliyetleri arasında geri döndürülebilir atıkların ayrıştırılıp yerel idareye teslim edilmesi, çöp toplama kampanyaları düzenlenmesi de bulunuyor. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan proje aynı zamanda, farklı kültürlerin anlaşılmasına yönelik ortak bilinç oluşmasını sağlayarak, kültürel çeşitliliğe karşı olumlu duygular beslenmesini ve farklılıklara saygı duyulmasını sağlayarak ırkçılık ve yabancı korkusuna karşı mücadele etmeyi de amaçlıyor.

Proje sonucunda çevre konulu çok dilli ortak bir web sayfası oluşturulması, internet tabanlı bir fotoğraf sergisi ve video galerisi oluşturmak ve toplumda çevre konulu seminerler düzenleyerek toplumsal çevrehassasiyetlerin artırılması planlanıyor.

 Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı

FETÖ Operasyonunda 8 Kişi Tutuklandı Aramalarda Bakın Neler Çıktı....

ISUBÜ 1 Yaşında!

ISUBÜ 1 Yaşında! ISUBÜ 1 Yaşında!

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası Sıfır Atık’ta SDÜ Damgası

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Üç İsim Erdoğan'ın Masasında Üç İsim Erdoğan'ın Masasında

Sema Çalışkan'a Özel Davet

Sema Çalışkan'a Özel Davet Sema Çalışkan'a Özel Davet

ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı ADD’den 19 Mayıs İftarı

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi 12 Bin Üreticiyi Bir Araya Getirdi

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN

DOSTÇA KARDEŞÇE BİR RAMAZAN OLSUN Dostça Kardeşçe Bir Ramazan Olsun

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi

3. Balık Ekmek Şenliğine yoğun ilgi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesinin 3. Balık Ekmek Şenliği Etkinlikleri kapsa...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com