Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Altınbaşak Koleji,  Tasarruf ve Israfı Anlattı

Özel Altınbaşak Bedri Ayhan Anadolu Öğretmen Lisesi nden 9 öğrenci ve 3 öğretmen Portekiz'de Avrupalılaratasarruf ve israfı önleme yollarını anlattı.

Başkanlığını Altınbaşak Koleji'nin yaptığı 'Geleceğini israf etme' adlı çevre projesi kapsamında Türkiye,Almanya, İtalya ve Portekiz'den katılan okullar birlikte çalışma yapıyor. Uluslararası düzeyde gerçekleştirilen proje enerji, sağlıklıyaşam, atık ve çöp yönetimi gibi alt bölümlerden oluşuyor.

Öğrenciler arasında çevre temizliği ve çevreyi koruma, israfı önleme ve tasarrufu öğretmeyi amaçlayan proje kapsamında her ortak okulda öğretmen ve öğrencilerden seçilen gönüllü bir çevre takımı oluşturuldu. Kurulan eko-tim ile alternatif enerji kaynaklarını araştırıp kullanılmasını teşvik edip yakınlarımızda olup da kirlenen çevre alanlarını tespit ederek gürültü kirliliği konusunda bazı mahallerde ölçümlerde bulunup yerel yönetim ile paylaşıp çevre sağlığı ile yaşam kalitesi arasındaki bağları araştırarak sonuçları paylaşmayı hedefleniyor.

Projenin faaliyetleri arasında geri döndürülebilir atıkların ayrıştırılıp yerel idareye teslim edilmesi, çöp toplama kampanyaları düzenlenmesi de bulunuyor. Çok kültürlü bir yapıya sahip olan proje aynı zamanda, farklı kültürlerin anlaşılmasına yönelik ortak bilinç oluşmasını sağlayarak, kültürel çeşitliliğe karşı olumlu duygular beslenmesini ve farklılıklara saygı duyulmasını sağlayarak ırkçılık ve yabancı korkusuna karşı mücadele etmeyi de amaçlıyor.

Proje sonucunda çevre konulu çok dilli ortak bir web sayfası oluşturulması, internet tabanlı bir fotoğraf sergisi ve video galerisi oluşturmak ve toplumda çevre konulu seminerler düzenleyerek toplumsal çevrehassasiyetlerin artırılması planlanıyor.

 Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN!

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN! Ayakların Yere Bassın Başkan!

ISPARTA’DA ZİLLETE YER YOK!

ISPARTA’DA ZİLLETE YER YOK! Isparta’da Zillete Yer Yok!

BAHÇELİ GELİYOR HADİ ITKM'Yİ AÇIN!

BAHÇELİ GELİYOR HADİ ITKM'Yİ AÇIN! Bahçeli Geliyor Hadi ITKM'yi Açın!

Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı Şehitlerimiz Saygıyla Anıldı

Zülfikar Siyasete Alet Edilemez

Zülfikar Siyasete Alet Edilemez Alevi Dedelerinden Bu Fotoğrafa Tepki Geldi

Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı

Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı Bağlar Mahallesi'nde Gökmenoğlu Rüzgarı

HDP’yle Yaşadığınız Aşkı Ne Zaman Unuttunuz!

HDP’yle Yaşadığınız Aşkı Ne Zaman Unuttunuz! TBMM Başkanvekili Bilgiç’in 'Zillet İttifakına Geçit Yok' Açıklamasına Koray Aydın’dan Aynı Tonda Cevap

Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti

Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti Gökmenoğlu Halk Otobüsleri Kooperatifini Ziyaret Etti

Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi

Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi Gökmenoğlu’ndan Başkan Günaydın’a ‘Kangal Biblosu’ Eleştirisi
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com