Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Yalvaç  Tarım  İlçe Müdürü Sedat ACAR görevini bıraktı.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık  İlçe Müdürü  Sedat ACAR yaptığı açıklamada, memuriyet hayatının 27.yılını tamamladığınıYalvaç’ta yaklaşık 10 yıldır ilçe müdürü olarak  görev yaptığını, almış olduğu kararla ilçe müdürlüğü görevini 17.05.2012 tarihli Kaymakamlık makamına sunmuş olduğu  dilekçesiyle bıraktığını açıkladı.

 

Acar, yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdi:

İlçemiz gerek zirai yönden, gerekse hayvancılık yönünden Isparta genelinde en fazla potansiyele sahip bir ilçedir. Özellikle hayvancılık sektöründe 2002 yılında 10.400 adet olan büyükbaş hayvan sayımız bugün 25.000 adet olarak büyük bir potansiyele ulaşmıştır. Günlük süt üretimi miktarımız 140 tona yaklaşmıştır. İlçemizdeki tarım ve hayvancılığındaki olumlu gelişmelerde, İl özel idaresince uygulanan % 50 destekli projelerin önemi son derece fazladır.Uygulanan projeler sayesinde Kayısı üretimimiz 25.000 tonu bulmuş olup bölgedeki çiftçilerimizin başlıca geçim kaynağı olmuştur.  Hoyran ovasında yaz aylarında bölgenin kayısı borsası oluşmaktadır. Birçok projenin uygulanmasında, mesai arkadaşlarımızın çiftçilerimizin muhtarlarımızın ve başkanlarımızın rolü son derece önemlidir. Bu süre zarfında İlçemizdeki tarım ve hayvancılığı devamlı ileriye taşımak ilçemizi tarım ve hayvancılıkta marka yapmak için mesai mefhumu gözetmeksizin mesai arkadaşlarımla beraber devamlı olarak çalıştık. Bugün itibariyle ilçemizde tarım ve hayvancılıkta projeler ve tarımsal desteklemeler yem bitkisi ekilişleriyle gelinen nokta son derece sevindirici bir konumdadır.

 

İlimiz ve ilçemiz ülkemize örnek bir model olmuştur. İlçemizdeki uygulanan projeler diğer il ve ilçelere örnek teşkil etmiştir. Proje uygulama ve gerçekleştirme bazında ilçe müdürlüğümüz ilimizde ilk sırada yer almaktadır. Son yıllarda ilçemizdeki örnek teşkil edecek modern tarım ve hayvancılık işletmelerini gezmek görmek için dışardan ziyarete gelen çiftçi sayısı oldukça fazladır.

 

Bu görev yaptığım sürede uygulanan projelerde desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanlarımıza, İl ve ilçe Müdürlerimize, İl genel meclisi üyelerimize, mesai arkadaşlarıma, Muhtarlarımıza, Tarımsal kalkınma ve sulama Kooperatif başkanlarımıza, çiftçilerimize, yetiştiricilerimize ve İlçemizin kıymetli basın mensuplarına teşekkür ederim. Ayrıca çiftçilerimizin ve üreticilerimizin 2012 yılında ve diğer yıllarında bol bereketli, kazançlı ve sağlıklı günler temenni eder herkese saygılarımı sunarım.”

 yerel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI Başkan Başdeğirmen’den Berat Kandili Mesajı

HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ Her Türlü İşbirliğine Hazırız

Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı

Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı

Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı

Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı

Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti

Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti

Başdeğirmen Görevi Devraldı

Başdeğirmen Görevi Devraldı Başdeğirmen Görevi Devraldı

BAŞDEĞİRMEN MAZBATASINI ALDI

BAŞDEĞİRMEN MAZBATASINI ALDI Başdeğirmen Mazbatasını Aldı

EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ'NDE GÖL YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI

EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ'NDE GÖL YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi'nde Göl Yönetimi Çalıştayı

İl Seçim Kurulu'na İtiraz Ettiler

İl Seçim Kurulu'na İtiraz Ettiler İl Seçim Kurulu'na İtiraz Ettiler
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com