Sondakika32.com - Isparta Haberleri
FETÖ'nün sermayesiyle ilgili korkunç iddialar dolaşıyor

FETÖ’nün “ana kasası” olarak ifade edilen Akın İpek hakkında rapor hazırlayan yetkililere “FETÖ’cü” diye kumpas düzenlendiği iddia edildi.

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Hüseyin Likoğlu, “FETÖ’nün malını kurtarmak…” başlıklı yazısında, “Ankara'da başta Akın İpek'in malvarlığı olmak üzere FETÖ'nün sermayesiyle ilgili korkunç iddialar dolaşıyor” dedi.

Hüseyin Likoğlu, Akın İpek hakkındaki iddiayı şöyle anlattı:

“NE HİKMETSE DAHA SONRA FETÖ'CÜLÜKTEN İHRAÇ EDİLMİŞ”

“15 Temmuz'dan sonra Koza İpek TMSF'ye devredildi. Şu an Koza İpek TMSF'nin atadığı kayyımlarca yönetiliyor. Gelelim iddialara: Koza İpek'e kayyım atandıktan sonra yürütülen soruşturmalar çerçevesinde çeşitli kurumlardan uzmanlar ve denetmenler görevlendirildi. SPK'dan görevlendirilen denetim elemanı, Akın İpek ve ailesinin bütün sahtekârlıklarını gözler önüne serdi. Hazırladığı rapor doğrultusunda yürütülen soruşturma neticesinde Akın İpek'in kurtulma şansı milyonda bir bile değil. Peki bu raporu hazırlayan 'denetim elemanı'na ne oldu sizce. Tabii önce Başbakanlık Teftiş Kurulu tarafından hesaba çekilmek istendi. Ancak Ankara Başsavcılığı'nın devreye girmesiyle bu inceleme durduruldu. Başbakanlık Teftiş Kurulu'ndan gelen müfettişlerden biri ne hikmetse daha sonra FETÖ'cülükten ihraç edilmiş.”

“ELİNDEKİ TEMİZ RAPORU SAYESİNDE TUTUKLANMAKTAN YIRTMIŞ”

“Teftiş işe yaramayınca yeni yöntemler aranmış. Çare olarak da ByLock'a müracaat edilmiş. Söz konusu 'denetim elemanı'nın ByLock kullandığı iddia edilmiş” diyen Likoğlu daha sonra yaşananları da şöyle aktardı:

“Eleman da hangi telefonumda ByLock varmış diyerek soluğu savcılıkta bulmuş. Kendisine söylenen ilgili İMEİ numaralı telefon cihazını getirip teslim etmiş. Savcılık ilgili telefon cihazını teknik incelemeye göndermiş. Neticede gelen raporda cihaz temiz çıkmış. Temiz raporunun ortaya çıktığı gün, 'eleman'a operasyon yapmışlar. Operasyon yapanlar yine ne hikmetse sadece işyerindeki bilgisayarının imajını almışlar. Evinde arama yapılmadığı gibi aktif olarak kullandığı telefon cihazına da bakmamışlar. 5 günlük gözaltı sürecinin ardından çıkarıldığı mahkemede elindeki temiz raporu sayesinde tutuklanmaktan yırtmış. Ama bundan sonrası ne olur Allahu alem…”

“MELEK İPEK'İN ESKİ BİR SİYASETÇİDEN RİCASININ OLDUĞUNA DAİR 'TAPE'LER…”

Hüseyin Likoğlu, “Yine aynı soruşturmada görevli bilişim polisi memurun başına gelenler…” diyerek bu olaya ilişkin iddiaları ise şöyle yazdı:

“Koza İpek'e kayyım atanmasının ardından holdinge ait bilgisayarlarda inceleme yapan ve çok büyük usulsüzlükleri ortaya çıkaran bilişim uzmanı polis memuru, Haymana'ya sürgün edildi. 850TB'lik dijital verilerin 400TB'sini inceleyen polis memurunun, geride kalan 450TB'lik verileri incelemesine izin verilmeden sürgüne gönderilmesi dikkat çekici. Niye dikkat çekici? Çünkü Melek İpek'in eski bir siyasetçiden böylesine arıza çıkaran memurların soruşturmadan el çektirilmesi yönünde ricasının olduğuna dair 'tape'ler söz konusu…”

“FETÖ'NÜN CAN DAMARI PARADIR”

“Bir başka iddia ise Ankara'da 657'ye tabi birinin, milyonlarla ifade edilen malvarlığına el konulmasıyla ilgili” diyen Likoğlu bu konu hakkındaki iddiaları da şöyle kaleme aldı:

“Bu eleman, malvarlığına konulan tedbiri saman altından su yürütür şekilde kaldırtıyor. Fark edilince yeniden tedbir konuyor. Sonra bazı mercilerde yapılan değişikliklerden çok kısa bir süre sonra (ben diyeyim 1 saat, siz deyin 1 gün) yine söz konusu 657'linin malvarlığına konan tedbir kaldırılıyor. Bu kişinin Türkiye'de özellikle bazı AVM'lerde ciddi ortaklıkları olduğu söylenmekle birlikte asıl Almanya'daki ortaklıkları kafa karıştırıcı. İnsanın ister istemez ‘Bu kadar FETÖ'cü Almanya'da nasıl böylesine rahat geçinebiliyor?’ sorusunu sorası geliyor.

Hiçbir kurum ya da kişiyi itham etmek için bu iddiaları gündeme getirmedim. FETÖ'nün can damarı paradır. Eğer FETÖ'nün para kaynağını kesemezsek, bir gün mutlaka yeniden 15 Temmuz'da olduğu gibi bu terör örgütü bu milleti kesecek. Allah rızası için dünyevi tüm makam ve hırslarımızı bir kenara bırakarak, bu ülkenin ve milletin bekası için elimizi taşın altına koyalım.”

İPEK'TEN AÇIKLAMA

Akın İpek ise sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:Ekonomi  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Mudiler bankalarda 117 milyon lira unuttu

Mudiler bankalarda 117 milyon lira unuttu Bankalarda 2017 sonu itibarıyla 10 yıldır işlem yapılmayarak zaman aşımına uğrayan 854 bin 18 adet hesapta yaklaşık...

İkinci el araba satışında çok büyük değişiklik işte şartlar

İkinci el araba satışında çok büyük değişiklik işte şartlar İkinci el araba satışıyla ilgili yeni bir düzenleme yapıldı. Buna göre 2. el araba satmak için artık yetki belgesi ...

TMSF uyardı: Paranız bankada kalmış olabilir!

TMSF uyardı: Paranız bankada kalmış olabilir! TMSF, bankalarda varlığı bulunan hak sahiplerine yönelik 'zaman aşımı' uyarısı yaptı. Başvuru için son gün ...

14 yılın en büyük zammı!

14 yılın en büyük zammı! İlaçların fiyatlandırmasında kullanılacak Euro/TL kurunda bu yıl yapılacak artış yüzde 15’i geçemeyecek.

Emekliye Yüzde 8 Ek Ödeme Geliyor

Emekliye Yüzde 8 Ek Ödeme Geliyor Emekliye her ay maaşın yüzde 5'i oranında ek ödeme verilirken Türkiye Emekliler Derneğinden "Temel gıda maddele...

Tarım Bakanlığı 300 damızlık koyun alma şartları neler?

Tarım Bakanlığı 300 damızlık koyun alma şartları neler? Tarım Bakanlığı'nın geçtiğimiz gün çiftçi ailelere verdiği 300 damızlık koyun müjdesinin detayları ortaya çıkıy...

AKP'nin havuz sistemine sistemi ilk kuran isimden çok sert itiraz

AKP'nin havuz sistemine sistemi ilk kuran isimden çok sert itiraz 113 devlet üniversitesi ile YÖK, ÖSYM, TÜBİTAK, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, DSİ, GAP, ÖİB gibi kurumların da aral...

Emekli maaşlarında tartışma yaratan tablo

Emekli maaşlarında tartışma yaratan tablo Emeklilik maaşı gün geçtikçe azalıyor. 2000 sonrası hizmetler için bağlanan aylıklar 621 TL’ye kadar indi.

Yeni zamlar yolda

Yeni zamlar yolda Çarşı-pazarda zam gelirken, mazota da 10 kuruş zam yolda.... İlaç fiyatları da % 20 zamlanacak...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Tam Bir Rezalet
Yılmaz Can Yılmaz Can
ABD DÜNYAYA BELÂ VE ZULÜM MAKİNESİ

Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com