Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Yusuf Yavuz yazdı: 'Çevreci çiftin öldürülmesinin ardından bir saldırı daha'

Antalya’nın Kaş ilçesinde, kaçak yapılaşmayla ilgili Kaymakamlık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında teknik rapor hazırlamakla görevlendirilen İnşaat Mühendisi Hakan Kılıç, önceki gün iş yerinde saldırıya uğradı. Kaş Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde görevli olan Kılıç’ın iş yerinde saldırıya uğrayarak darp edilmesi bugün Kaş Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi. Tüm Bel-Sen Antalya Şubesi ile Kaş Demokrasi Platformu’nun ortaklaşa yaptığı basın açıklamasında, “Hakan Kılıç arkadaşımızın uğradığı bu saldırının, söz konusu olan Çukurbağ Yarımadası 98 ada 7 parselle ilgili hazırladığı teknik rapor nedeniyle yapıldığı çok açıktır. Hakan Kılıç üzerinden bütün belediye çalışanlarına ve Kaş Halkına karşı bir korkutma ve gözdağı verilmek istendiği de bir o kadar açıktır” denildi.

KAŞ’TAKİ RANT YAĞMASINA SONUNDA ŞİDDET BULAŞTI

Antalya’nın dünyaca ünlü turizm cenneti Kaş ilçesinde bitmek bilmeyen rant yağmasına şiddet bulaştı. Kaş Belediyesi İmar Müdürlüğünde görev yapan İnşaat Mühendisi Hakan Kılıç, önceki gün iş yerinde iki kişi tarafından saldırıya uğrayarak darp edildi. Saldırının ardından olay yerine gelen güvenlik görevlileri eşliğinde önce Kaş Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu alan Kılıç, ardından ilçe emniyet müdürlüğünde saldırganlar hakkında şikâyet ve suç duyurusunda bulundu.

SENDİKA VE STK TEMSİLCİLERİ BELEDİYE ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

Kaş’ta tepkilere neden olan saldırının arkasında, İnşaat Mühendisi Hakan Kılıç’ın, doğal sit alanı olarak koruma altında bulunan Çukurbağ Yarımadası’ndaki kaçak yapılaşma hakkında hazırladığı rapor olduğu sanılıyor. Bugün Kaş Belediyesi önünde bir araya gelen Tüm Bel-Sen Antalya Şubesi temsilcileri ve Kaş Demokrasi Platformu üyeleri, ortak bir basın açıklaması yaparak saldırıyı protesto ettiler. Çok sayıda yurttaşında destek verdiği açıklamada, saldırıya uğrayan İnşaat Mühendisi Hakan Kılıç da hazır bulundu.

DARP EDİLEN MÜHENDİS İMAR KANUNSUZLUĞUNU BELGELEDİ

Kaş Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak görev yapan Hakan Kılıç’ın, Antalya Valiliği ve Kaş Kaymakamlığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 3 Mayıs tarihinde belediye tarafından görevlendirildiğine dikkat çekilen açıklamada, “Soruşturmaya konu olan 3. Derece Doğal Sit Alanında ve Çukurbağ Yarımadası, 98 ada 7 parselde bulunan yapıların imar kanunu ve mevzuatına uygun olup olmadığının tespitinin yapılması  istenmiştir. Hakan Kılıç arkadaşımız,  hazırladığı raporu 15 Mayıs 2017 tarihinde başkanlık makamına teslim etmiştir. Raporda soruşturmaya konu olan ada parselde yapılan binalara usulsüz olarak tadilat ruhsatı ve iskân ruhsatı verildiği ve yapıların imar kanunu ve eklerine aykırı olduğu  bildirilmiştir” denildi.

SALDIRININ YAŞANDIĞI BİNADA MOBESE KAMERASI YOK

Valilik, kaymakamlık ve belediye tarafından kendisine verilen kamusal bir görevi yerine getiren Hakan Kılıç’ın mesai saatinde darp edildiğine dikkat çekilen açıklamada, “Arkadaşımıza saldıran kişilerin ek hizmet binası çevresinde saldırı öncesi dolaştıkları, dolayısıyla da bu saldırının planlı bir şekilde yapıldığı anlaşılmaktadır. Daha da vahim olan ise  olayın yaşandığı yer ve çevresinde  Belediye Ek Hizmet Binası, Göç Bürosu, ASAT hizmet binası, Sağlık Ocağı olmasına rağmen hiçbir güvenlik personeli ve MOBESE kamerasının bulunmaması, memurların ne kadar korumasız  ortamlarda çalıştıklarını da göstermiştir. Bu durumun kendisi bile belediye emekçilerine yönelik  saldırılara davetiye çıkarır niteliktedir” ifadelerine yer verildi.

‘BELEDİYE ÇALIŞANLARI VE KAŞ HALKINA GÖZDAĞI VERİLİYOR’

Hakan Kılıç’ın, Çukurbağ Yarımadası’ndaki söz konusu parselle ilgili hazırladığı teknik rapor nedeniyle saldırıya uğradığının çok açık olduğu öne sürülen açıklamada, “Hakan Kılıç üzerinden bütün belediye çalışanlarına ve Kaş halkına karşı bir korkutma ve gözdağı verilmek istendiği de bir o kadar açıktır” denildi.

UZULSÜZLÜĞE İMZA ATAN ÖDÜLLENDİRİLDİ, BELGELEYEN İSE DARP EDİLDİ

Kaş Belediye Başkanı’nın kendi personeli olan Hakan Kılıç’ı saldırının üzerinden 15 saat sonra aramasının üzücü olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Hakan Kılıç'a, Belediye hizmet binasında saldırı gerçekleştiriliyor, arkadaşımız hastane, karakol dolaşıyor, Antalya ve Türkiye kamuoyu bu saldırı olayını ve arkasında yatan nedenlerini biliyor ve Hakan Kılıç'a sahip çıkıyor. Ama Kaş Belediyesi Başkanı korumakla ve kollamakla sorumlu olduğu memuruna sahip çıkmakta bu kadar gecikmiş olması ise  bir hayli düşündürücüdür. Ayrıca, Hakan Kılıç arkadaşımızın hazırlamış olduğu, imar kanununa  aykırılıkların tespitini içeren rapora rağmen, gerek idari gerekse adli mercilerce  bu usulsüzlükler altında imzası olan görevliler  hakkında hiç bir soruşturma açılmaması yine düşündürücüdür. Daha da vahim olanı ise bu usulsüzlük altında imzası bulunanın,  İmar ve Şehircilik Müdür Vekili iken Temizlik İşleri Müdürü asıl kadrosuna atanarak ödüllendirilmesidir.

‘BİR AVUÇ MAFYANIN KAMU DÜZENİNİ ÇİĞNEMESİNE SESSİZ KALMAYACAĞIZ’

Bu  saldırı, Hakan Kılıç arkadaşımızın görevini layıkıyla yerine getirmesinden dolayı duyulan rahatsızlığın bir sonucudur ve sadece Hakan Kılıç'a değil, aynı zamanda  Kaş Belediyesine ve Kaş halkına karşı yapılan bir saldırıdır. Kamu düzenini mafya geçinen bir avuç insan tarafından çiğnenmesi karşısında elbette sessiz kalmayacağız. Gerek adli, gerekse de idari yönden bu olayın aydınlatılması ve sorumluların yargılanarak cezalandırmaları için konun takipçisi olacağız. Kaş'ın yağmalanması ve talanına karşı  doğasına ve çalışanına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hakan Kılıç yalnız değildir. Tehditler, baskılar bizi yıldıramaz.”

BELEDİYE BAŞKANI KOCAER İLE GÖRÜŞTÜLER

Basın açıklamasının ardından Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ile de bir görüşme gerçekleştiren Tüm Bel-Sen ve Kaş Demokrasi Platformu temsilcileri, olayla ilgili görüş beklentilerini aktardı. Belediye Başkanı Kocaer ise saldırıyı kınadığını ve konuyla ilgili hukuki yollara başvuracaklarını bildirdi.

Yusuf YavuzGündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

14 şeker fabrikası için özelleştirme ihalesi süreci başladı

14 şeker fabrikası için özelleştirme ihalesi süreci başladı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 14 şeker fabrikasının satışı için ihale sürecinin başladığını duyurdu. İhale ilanı...

'Camiler rant kapısı oldu' diye isyan eden imam açığa alındı

'Camiler rant kapısı oldu' diye isyan eden imam açığa alındı Yenidoğan Bilal-i Habeşi Camisi'nde görev yapan imam Ebubekir Karsan, camilerde toplanan paraların nerelere har...

MİTİNG İÇİN İZMİR’E GİDEN MERAL AKŞENER TECAVÜZE UĞRAYAN KEDİ CEDRİC’İ SAHİPLENDİ

MİTİNG İÇİN İZMİR’E GİDEN MERAL AKŞENER TECAVÜZE UĞRAYAN KEDİ CEDRİC’İ SAHİPLENDİ İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener miting için gittiği İzmir’de kedi sahiplendi.

SOYAĞACI FURYASINA KATILAN 10 KEDİ

SOYAĞACI FURYASINA KATILAN 10 KEDİ Son günlerin en çok konuşalın uygulaması olan “soy bilgisine”tepkisiz kalamayan 10 kediyi sizler için derledik.

FETÖ'cü savcının amcasından 100 kg altın çıktı

FETÖ'cü savcının amcasından 100 kg altın çıktı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 17-25 Aralık kumpasını kuran savcılarından firari Muammer Akkaş'ın amcas...

Soyağacını öğrenenler şimdi de bu siteyi kilitleyecek

Soyağacını öğrenenler şimdi de bu siteyi kilitleyecek Soyağacını görüntüleyenlerin karşısına bu kez yen bir soru çıktı: Belgede yer alan köylerini nerede ve köyün tarihç...

YPG-Rejim anlaştı iddiasına Türkiye'den olay savaş yanıtı

YPG-Rejim anlaştı iddiasına Türkiye'den olay savaş yanıtı AFRİN'den arka arkaya gelen son dakika haberleri ile Ankara'yı ayağa kaldırdı. PYD ile anlaştığı söylenen E...

Enver Paşa'nın torunu: Babam Atatürk'ü çok severdi

Enver Paşa'nın torunu: Babam Atatürk'ü çok severdi Enver Paşa'nın ikinci kuşak torunu Mihrişah Mayatepek, CNN Türk'te Güneri Civaoğlu'nun sunduğu Şeffaf O...

Oğluna kızdığı için FET֒cü demiş!

Oğluna kızdığı için FET֒cü demiş! Bir vatandaş, polis olan oğlunu daha önce 'FETÖ/PYD üyesi olmakla' suçlayarak ihbar ettiğini, ancak sinirle...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Tam Bir Rezalet
Yılmaz Can Yılmaz Can
ABD DÜNYAYA BELÂ VE ZULÜM MAKİNESİ

Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com