Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Rektör Çarıkçı ile SDÜ uçuşa geçti

Ferhat Kaya/haberi

2017 LYS sonuçlarına göre Süleyman Demirel Üniversitesi’nin de doluluk oranı yüzde 70,65 olarak gerekleşti. Lisans programlarında doluluk oranı yüzde 93, ön lisansta  yüzde 57. 5 olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz yıllarda tercih edilmeyen Su Ürünleri Fakültesi'nde bu yıl kontenjanın tamamı doldu.  Fizik, Kimya gibi bölümlerde kontenjanlarda yüzde yüz doluluk yaşandı. Ön lisansta bazı bölümleri hiç bir öğrenci tercih etmedi.

LYS sonuçlarına göre Süleyman Demirel Üniversitesine 2017-2018 akademik yılında yerleşme oranı yüzde 70.65 olarak gerçekleşti.   SDÜ’ nün lisansta 7 bin 539 kontenjanına 7 bin 20 öğrenci yerleşti. Lisansta üniversitenin doluluk yüzde 93.20 oldu. 11 fakülte ise yüzde 100 doluluk ile büyük bir başarı sergiledi. Lisansta SDÜ’ ye verilen kontenjandan sadece 519’u boş kaldı.

BÖZI BÖLÜMLER SIFIR ÇEKTİ

Önlisansta ise sınavsız geçişlerin kapatılması yerleştirme sonuçlarına da yansıdı. Süleyman Demirel Üniversitesine ön lisansta verilen 12 bin 877 kontenjandan 7 bin 400’üne öğrenci yerleşti. 5 bin 477 kontenjan ise boş kaldı. Ön lisansta Süleyman Demirel Üniversitesine yerleşme oranı yüzde 57,5’ta kaldı. Ön lisansta Gelendost MYO’ da bulunan ve 40 kontenjan verilen Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü'nü sadece bir öğrenci tercih etti. Keçiborlu MYO’ da  Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı ve Elektronik Teknolojisi bölümlerine 35 kontenjan verilmesine rağmen bu bölümleri de tercih eden öğrenci sayısı 1 oldu. 30 kontenjanın ayrıldığı Senirkent MYO’ da Bilgisayar Teknolojisi ve Makine programları ile 20 kontenjan verilen İşletme Yönetimi programı  sıfır çekti.  Yine Yalvaç Teknik Bilimler MYO Elektronik Teknolojisi, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi ile Giyim Üretim Teknolojisi bölümlerini hiç bir aday tercih etmedi.  Toplam yerleştirmeler bakıldığında Süleyman Demirel Üniversitesi'ne 2017-2018 akademik dönem için 20 bin 416 kontenjan verilmişti. Bu kontenjanların yüzde 70.65’i yani 14 bin 424’üne öğrenci yerleşti.

SU ÜRÜNLERİ'NDE DOLULUK ORANI YÜZDE 100

Dekan Sevgi Savaş farkınalığını göterdi

Geçtiğimiz yıllarda bir öğrencinin tercih etmesiyle gündeme gelen SDÜ Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi'nde bu yıl verilen 10 kontenjanın tamamı doldu. Bu bölümü tercih eden öğrencilere  YÖK Destek burusu verilecek.  Yine geçtiğimiz yıllarda, öğrencilerin ilgi göstermediği, Fizik, Kimya bölümlerinde de ayrılan 10 kontenjanın tamamına öğrenci yerleşti. Bu yıl ilk kez açılan Yer Bilimleri Mühendisliği bölümünde ise beklenen olmadı. 30 kontenjan verilen bölümü sadece 3 öğrenci tercih etti.

Kayıtlardan sonra ek yerleştirme süreci başlayacak   

Sınavsız geçişin kapatılmasıyla birlikte ön lisansta yaşanan boşluğun ek yerleştirmelerle birlikte bir nebze daha olsun dolması bekleniyor.  Bu arada yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak kayıt işlemlerinde, kayıt yaptırmayan ve yerleştirme için yeteri başvuru alınmayan bölümlerde kalan boş kontenjanlar açıklanacak. Açıklanan kontenjanlara göre ek yerleştirme tercihleri alınacak.

sondakika32.comIsparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SDÜ'den 15 Temmuz Şehitlerine 32 Saniyelik Selam

SDÜ'den 15 Temmuz Şehitlerine 32 Saniyelik Selam SDÜ'den 15 Temmuz Şehitlerine 32 Saniyelik Selam

Isparta'da 476 FETÖ'cüye mahkumiyet kararı

Isparta'da 476 FETÖ'cüye mahkumiyet kararı Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, 15 Temmuz'un üzerinden geçen süre zarfında 924 soruşturma ...

59 MYO Bölümüne SIFIR Kontenjan

59 MYO Bölümüne SIFIR Kontenjan 59 MYO Bölümüne SIFIR Kontenjan

Baydar SDÜ'ye Geri Dönüyor!

Baydar SDÜ'ye Geri Dönüyor! Baydar SDÜ'ye Geri Dönüyor!

CESURA ÖNEMLİ GÖREV

CESURA ÖNEMLİ GÖREV CESURA ÖNEMLİ GÖREV

CHP'de Değişime Yeşil Işık

CHP'de Değişime Yeşil Işık CHP'de Değişime Yeşil Işık

750 ASKERİ PERSONELİN ATAMASI YAPILDI

750 ASKERİ PERSONELİN ATAMASI YAPILDI 750 ASKERİ PERSONELİN ATAMASI YAPILDI

O PROFESÖR HAKKINA SUÇ DUYURUSU

O PROFESÖR HAKKINA SUÇ DUYURUSU EĞİTİM-İŞ Şube Başkanlığı, SDÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölüm Başkanlığı'nda görevli Prof. Dr. Ahmet Faruk ...

Isparta Barosu Seçim İçin İhbar Hattı Kurdu

Isparta Barosu Seçim İçin İhbar Hattı Kurdu Isparta Barosu Seçim İçin İhbar Hattı Kurdu
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
TREN KAZASI – YEMİN TÖRENLERİ – BİSİKLET YOLU, KALDIRIMLAR, ELEKTRİKLİ MOTORSİKLETLER
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Nerede Yanlış Yaptınız
Yılmaz Can Yılmaz Can
ABD DÜNYAYA BELÂ VE ZULÜM MAKİNESİ

>
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com