Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Gül Çiçeği Alımı Başladı.

 Merkezi Isparta'da bulunan Gül, Gül Yağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (GÜLBİRLİK), gül çiçeği alım kampanyasına Kılıç beldesindeki tesislerinde başladı.

GÜLBİRLİK Genel Müdürü Hasan Çelik, törende yaptığı konuşmada, bu sezon 2 bin ton gül çiçeği almayı hedeflediklerini belirterek, alım fiyatının daha sonra açıklanacağını, ama fiyatların geçen yılın altında kalmayacağını söyledi.

Kapasiteleri kadar alım yapacaklarını ifade eden Çelik, "2012 gül çiçeği alım kampanyasını tesislerimizde başlattık. Bol ve Bereketli bir yıl geçmesini dileriz. Üreticimizin yüzü gülecektir. Bu yıl 10 Haziran'dan itibaren bölgelerde kampanya başlama sürecini de dikkate alarak, üreticilerimizin teslim ettikleriürünlerine kilogram başına net 2 lira ön ödeme yapacağız" dedi.

Çelik, 2012 yılı gül çiçeği kampanyasının hava şartları nedeniyle gecikmeli olarak başladığını, bu nedenle resmi açılışı bugüne kadar beklemek zorunda kaldıklarını kaydetti.

Beklentilerin geçen yılın üzerinde rekolte gerçekleşmesi olduğunu anlatan Çelik, geçen yıl 6 bin 500 ton civarında gül çiçeği alındığını, bu yıl rakamın 7 bin ile 7 bin 500 ton civarında olacağını tahmin ettiklerini ifade etti.

Pazarda sıkıntı yaşamayacaklarını dile getiren Çelik, şunları söyledi:

"Ancak her şeye rağmen tedbirli olmak gerekiyor. Çok fevri çıkışlardan, sektörün geleceğini sabote edecek, teminatını ortadan kaldıracak olan tutum ve davranışlardan kaçınılması gerekiyor. GÜLBİRLİK çokgüçlü bir kuruluş. Dolayısıyla üretici ortaklarının menfaatlerini korumak ve onların lehine kararlar almak asli görevimiz. Ortaklarımıza en iyi fiyatı verebilmek adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

Çelik, gül yağı fiyatlarının kesin olarak netleşmesinin ardından gül çiçeği için üreticilere en iyi fiyatı vermek için gayret sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından gül çiçeği alımı, dua okunması ve kurban kesimiyle başladı. Daha sonra üreticiler tarafından getirilen gül çiçekleri tesislerde işlenmeye alındı.

Öte yandan GÜLBİRLİK, geçen yıl gül çiçeğini 2 lira 25 kuruştan almıştı.

 

 Isparta  KATEGORİSİNDEN HABERLER

NE HABER ISPARTA GAZETESİ ŞÜKRÜ BAŞDEİĞMEN’E ÇAKTI

NE HABER ISPARTA GAZETESİ ŞÜKRÜ BAŞDEİĞMEN’E ÇAKTI Isparta’da yayın hayatına yeni başlayan ne haber Isparta gazetesi bugün çok önemli bir habere imza attı.

Mal Beyanınızı Açıklayın!

Mal Beyanınızı Açıklayın! Gökmneoğlu'ndan Günaydın ve Başdeğirmen'e çağrı...

Seçimin Kilidini ‘13 Mahalle’ Çözecek

Seçimin Kilidini ‘13 Mahalle’ Çözecek Seçimin Kilidini ‘13 Mahalle’ Çözecek

Cesaretiniz Varsa Bunu Tartışın!

Cesaretiniz Varsa Bunu Tartışın! Cesaretiniz Varsa Bunu Tartışın!

Nescafe Tartışması

Nescafe Tartışması Siyasette Nescafe Tartışması

Onlarla argo ile değil söz ile anlaşın

Onlarla argo ile değil söz ile anlaşın Bu yürüyüş alkışlanır

Ezber bozan iddialar

Ezber bozan iddialar Ezber bozan iddialar

Gökmenoğlu'ndan Bahçeli Eleştirisi

Gökmenoğlu'ndan Bahçeli Eleştirisi Gökmenoğlu'ndan Bahçeli Eleştirisi

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN!

AYAKLARIN YERE BASSIN BAŞKAN! Ayakların Yere Bassın Başkan!
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com