Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Yeniden yargılanmasına başlanan Nevin Yıldırım’a savcı müebbet istedi

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü Nurettin Gider'i (35) av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım'ın (32) yeniden yargılandığı davaya devam edildi. 9 avukatın savunduğu Yıldırım hakkında savcı, ömür boyu hapis istedi.

Yalvaç’a bağlı Koruyaka köyünde 29 Ağustos 2012 tarihinde, kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü Nurettin Gider’i av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında, yargılandığı Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 Mart 2015 tarihinde ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası verildi.

Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin Yıldırım’ın bu fiili işlerken başkalarının da yardım ettiği yönünde kanaat oluştuğu görüşünü dikkate alarak, usul yönünden kararı bozdu. Yerel mahkemeye gönderilen ve yeniden görülmeye başlanan dosyaya ilişkin davaya Yalvaç 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Bugünkü duruşmaya sanık Nevin Yıldırım, Antalya Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, Nurettin Gider’in annesi Zeynep ile eşi Kezban Gider ve avukatları ise salonda hazır bulundu. Sanık Yıldırım’ı savunmak için İstanbul, Antalya, Adana ve İzmir barolarından kadın avukatlar ile çeşitli derneklere mensup kadınlar da geldi.

9 AVUKAT SAVUNDU

Sanık Nevin Yıldırım’ın susmayı tercih ettiği duruşmada 9 avukat onun adına savunma yaptı. Avukat Oya Meriç Eyupoğlu, Nurettin Gider’in üzerindeki kıyafetlerde sanığa ait herhangi bir biyolojik iz, suç aleti bıçak üzerinde ise belirgin parmak izi bulunmadığını belirterek, “Şüpheden sanık yararlanır ilkesi dikkate alındığında, müvekkilin bu eylemi hiç gerçekleştirmediği sonucuna ulaşılabilir” dedi. Avukat Eyupoğlu, Yıldırım’ın soruşturma ve yargılama safhasında birçok kez rapor için çeşitli hastanelere gönderildiğini belirterek, “Bu aşamada tecavüze uğrayıp uğramadığı hususunda bir rapor alınması değerlendirilmemiştir” diye konuştu.

SORUŞTURMANIN EN BAŞTAN YAPILMASINI İSTEDİ

Diğer avukat Deniz Bayram ise Nurettin Gider ile Nevin Yıldırım arasında hiyerarşik durum olduğunu, bu nedenle sanığın tecavüze uğramasına rağmen durumdan hiç kimseye bahsedemediğini, bu nedenlerle de soruşturmanın en baştan yapılmasının davanın seyrini değiştireceğini ileri sürdü.

SAVCI ÖMÜR BOYU İSTEDİ

Savunmaların ardından mahkeme heyeti mütalaa istedi. Savcı, cinayetin Nevin Yıldırım tarafından işlendiğine dair kuvvetli deliller bulunduğunu, bu nedenle sanığın ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapisle cezalandırılmasını talep etti.

NEVİN YILDIRIM MÜTALAAYA KATILMADI

Mütalaaya katılmadığını söyleyen Nevin Yıldırım, “Ben gönüllü olarak ve isteyerek Nurettin Gider ile ilişkiye girmedim. Benim duruşmalarda güldüğüm daha önce ifade edilmiştir. Ancak ben duruşmalarda psikolojik hal ve istem dışı olarak ve yalan beyanlar karşısında gülümsemişimdir. Başka bir amacım yoktur” dedi. Mahkeme heyeti. sanık avukatlarına mütalaaya karşı savunma yapmak üzere süre verip duruşmayı erteledi.
İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Şakir Aksöz'ün Acı Günü

Şakir Aksöz'ün Acı Günü Şakir Aksöz'ün Acı Günü

Kahvaltı Bahane Birlik ve Beraberlik Şahane

Kahvaltı Bahane Birlik ve Beraberlik Şahane Kahvaltı Bahane Birlik ve Beraberlik Şahane

Yusuf Yavuz 'Eğirdir Gölünde korkunç çekilme!'

Yusuf Yavuz 'Eğirdir Gölünde korkunç çekilme!' Türkiye'nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğirdir Gölünde aşırı su alımı, kirlilik ve gölü besleyen derele...

ÇED Yönetmeliğine Göre Karar Verilecek

ÇED Yönetmeliğine Göre Karar Verilecek ÇED Yönetmeliğine Göre Karar Verilecek

Yusuf Yavuz: Ardıç ormanının kalbine hançer

Yusuf Yavuz: Ardıç ormanının kalbine hançer Devletin milyonlar harcayarak tohumlarından fidan ürettiği ardıç ormanının kalbinde ikinci mermer ocağı için ruhsat...

Eğirdir Gölü'nün Su Kodu Düştü

Eğirdir Gölü'nün Su Kodu Düştü Eğirdir Gölü'nün Su Kodu Düştü

Festival Gibi Sertifika Töreni

Festival Gibi Sertifika Töreni Festival Gibi Sertifika Töreni

'Çocuğum düşerek ölmedi, döverek öldürdüler'

'Çocuğum düşerek ölmedi, döverek öldürdüler' Yurtta merdivenden düşerek öldüğü iddia edilen 14 yaşındaki çocuğun kaldığı yurtta döverek öldürüldüğü görüntüler o...

Dehşet! Doktor anneyi 17 yaşındaki oğlu mu katletti?

Dehşet! Doktor anneyi 17 yaşındaki oğlu mu katletti? Antalya'nın Aksu ilçesinde, doktor Gülşen Bulut (58) ve oğlu Uğur Bulut (17), yazlık olarak kullandıkları evde ...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Korkularına Yenilmek Acizliktir
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
SEÇİM VAADLERİ – TRAFİK - YATIRIMLAR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com