Sondakika32.com - Isparta Haberleri
CHP 36. Olağan Kurultayı genel başkan kim olacak?

CHP 36. Olağan Kurultayı bugün saat 10.00'da Ankara Spor Salonu'nda başladı. AK Parti ve MHP'nin temsilci göndermediği kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve aday Muharrem İnce salonda yan yana oturdu. Diğer yanındaki boş koltuk ise tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'na ayrıldı. İnce'nin başvurusunda mükerrer imzalar olduğu, bu yüzden resmen aday olamayacağı ve seçimde yarışamayacağı iddiaları üzerine 1 saati aşkın bir süre tartışmalar yaşandı. Kriz Kılıçdaroğlu'nun da devreye girmesiyle aşıldı ve İnce resmen aday oldu.

16.06İNCE'DEN KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Kılıçdaroğlu'nan mükerrer imzaların kendi hanesine yazılmasını istemesine tepki gösteren Muharrem İnce, "Benim kimsenin lütfuna ihtiyacım yok" dedi.

16:01MÜKERRER İMZA KRİZİ AŞILDI

KILIÇDAROĞLU'NDAN JEST: Delegelerin tek tek divana çağrılıp imzalarının sorulmasının ardından kriz çözüldü. Divan Kurulu'nun açıklamasıyla İnce'nin adaylığı resmileşti. CHP'li milletvekillerinin aktarımına göre Kılıçdaroğlu İnce'nin adaylığı önündeki sorunun çözülmesi için bizzat devreye girdi. Mükerrer imzalar nedeniyle İnce'nin imza sayısının yetersiz kalması halinde kendi destekçilerinin İnce için imza vermesini istedi.

DELEGELER İNCE'YE MESAFELİ: Muharrem İnce'nin kurultay konuşması partililerin bulunduğu tribünlerden büyük alırken, aynı coşku delege bölümüne yansımadı.

 

 

14:52İNCE'NİN ADAYLIĞINDA İMZA TARTIŞMASI

Muharrem İnce'nin adaylığı kesinleşmedi. Başkanlık Divanı imzaları inceledi. İnceleme sonucu 49 delegenin mükerrer imza verdiği iddia edildi. Başkanlık Divanı, mükerrer imza verenlere hangi adayı desteklediğini soracak. Bilindiği üzere aday olabilmek için en az 126 delegenin imzası gerekiyor. Muharrem İnce için 164 imza toplandığı açıklanmıştı. Kılıçdaroğlu ise adaylık için 1081 delegenin oyunu almıştı.

14:05MUHARREM İNCE KONUŞTU

 CHP Genel Başkan adayı Muharrem İnce kurultay konuşmasını yaptı:

"TÜZÜK MADDESİ HALİNE GETİRELİM; İKİ SEÇİMDE PARTİYİ BİRİNCİ YAPAMAYAN İSTİFA ETSİN"
Ana gövde CHP üyeleri. Ama örneğin baro seçime katılmak istiyor, katılsın. Sokaktan geçen birisi en az 50 kurultay delegesinin imzasıyla aday adayı olur. CHP delegelerinin önüne gelirsin, aday olursun. Bu sonuçla cumhurbaşkanlığını kazanırız kimsenin kuşkusu olmasın.
Ben de yarın genel başkan olduğumda değişir miyim diye 'önlem alayım' dedim. Tüzük maddesi haline getirelim iki seçimde partiyi birinci yapamayan istifa etsin. Söz. Genel başkanın nasıl geleceği tüzükte belli ama nasıl gideceği belli değil. Oraya geldi mi herkes gitmemek üzerine kuruyor kendisi. Yarın aynısı ben de olurum, güvenmeyin. Önünün kapayın. Tüzüğe yazın bunu.

KILIÇDAROĞLU'NA: 8 KERE DENEDİN OLMADI: Dünya siyset tarihine bakmadan, Türkiye'nin son 60-70 yılına bakmadan bugünkü kurultayı değerlendiremeyiz. Adnan Menderes ilk seçiminde başbakan. Demirel ilk seçiminde başbakan olur. Ecevit ilk seçimine girer birinci parti olur. Yıl 1983; Özal ilk seçiminde başbakan olur. 2002 erdoğan ilk seçiminde başbakan olur. Çipras, Macron ilk seçiminde başkan oldu. İlk seçimde ya yaptı ya yaptı, bir daha olmuyor, olmayacak. Aynı şeyleri yapıp başka bir sonuç bekleme. 8 kere denedin olmadı.

CHP'NİN MEVCUT YÖNETİMİNE DOKUNULMAZLIK OYLAMASI ÜZERİNDEN SERT SÖZLER: "O MHK'YI SIFIRLAYACAĞIM!"
Dokunulmazlıkların kaldırılması gündeme geldi, ben 'Hayır oyu vereceğim' dedim. Başta Genel Başkan, 'Anayasa'ya aykırı ama evet vereceğim' dedi. Ben hayır oyu verdim. Bugün olsa yine hayır veririm. Korku şuydu; 'HDP hayır diyor, biz de hayır dersek HDP ile bizi aynı kefeye koyarlar.' Koysun. Kürtler doğru söylüyor olamaz mı? Hep mi yanlış söyler. Doğruyu kim söylerse onun yanında olacağız. O zamanlar 'Yapmayın, etmeyin' dedim. Önce CHP'lileri hapse atarlar sonra bize sıra gelir. Bakın 'Elalem ne der' diye siyaset olmaz. Gün gelir AKP bile doğru söyleyebilir. Pek görmedik ama... MYK 'Evet' oyu verdi. Bu MYK'nın hepsinin yenilenmesi lazım. İnşallah bu akşam genel başkan seçildiğimde, o evet oyu veren MYK'nın hepsini sıfırlayacağım. Yepyeni bir MYK yapacağım.

CHP'DE MUTLU AZINLIKLAR VAR: CHP'de tuzu kuru olanlar var. Mesela CHP'de tuzu kuru olanlara Çankaya, Bakırköy, Beşiktaş, Kadıköy, Şişli, buraları aldı mı onlara yetiyor. Mutlu azınlıklar var.

"BİR TARİH CAHİLİ": Ortadoğu bataklığına saplandık. Bir tarih cahili 'ÖSO, Kuvayı Milliye' diyor. Kuvayı Milliye askerlerinin ekmek almaya parası yoktu. Ne diyorsun sen cahil. Kuvayı Milliye'nin askerleri emperyalistlere karşı savaştı. ÖSO'nun derdi bir tane; Esad gidince onların sorunu bitiyor. Sen nasıl olur da Kuvayi Milliye ile yan yana koyarsın...

HADDİNİ BİLDİRMEK İÇİN ADAYIM: Ama ne yazık ki bir taraftan o kaçak sarayda oturan o tarih cahili konuşurken CHP'nin yöneticileri de bu tarih cahilinin haddini bildiremiyor, ona cevap veremiyor. 'Muharrem İnce niye aday oldun' diye soranlara cevap veriyorum. Onun haddini bildirmek için adayım.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT EKMELEDDİN İHSANOĞLU ELEŞTİRİSİ: Partide hesap sorma, itiraz kültürünü yerleştireceğiz. CHP'nin 2019'da bir cumhurbaşkanı adayı olacak. 2014'te ben bu partide grup başkanvekili idim. 3 kişiden biriydim. Odam sayın genel başkanın yanındaydı. Sayın genel başkanım, değerli abimiz anket yaptırdı. Ankette de Yılmaz Büyükerşen'in adı çıktı. 130 milletvekilinden hiçbirisi, 60 PM üyesinden hiçbirisi, 81 il başkanından hiçbirisi, Ekmeleddin İhsanoğlu yazmadı. Zaten adını bilmiyoruz.

(Salonda yuhalama sesleri yükseldi, İnce yuhalamaları durdurdu) Yuh yok. Genel başkanımız yanlış yapar, ama haram yemez. Haram yiyenleri yuhalayın. Eşim dedi ki 'Cumhurbaşkanı adayımız belli oldu'. 'Kim' dedim. 'Ay unuttum, değişik bir adı vardı' dedi. Bu akşam beni genel başkan yapın, 45 gün içinde tüzüğü değiştireceğiz.

CHP'NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI BÖYLE BELİRLENİR: CHP özgür bir parti olacak. Peki sen aday olacak mısın Muharrem İnce? CHP'nin başkanı doğal cumhurbaşkanı adayıdır, kaçamaz, yok böyle bir şansı. Neden o koltuktasın o zaman? Sokaktan geçen herhangi birisi ben de adayım, ben de seçime girmek istiyorum derse, en az 50 kurultay delegesinin imzasıyla aday adayı olur. Sonra gelir 1 milyon 200 bin üyenin önüne. CHP'nin cumhurbaşkanlığı adayı böyle belirlenir.

12:59MUHARREM İNCE VE KILIÇDAROĞLU ADAY

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin genel başkan adaylığı için yeterli imzayı topladığı bildirildi. Ankara Spor Salonu'ndaki kurultayda, genel başkan adayı olmak isteyenler Divan Başkanlığına delege imzalarını sundu. Kılıçdaroğlu için 1081, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 164 delegenin imzasıyla CHP genel başkan adayı oldu.

12:03İKİ ADAY YETERLİ İMZAYI TOPLAYAMADI

CHP Genel Başkanlığı'na aday olacağı açıklanan Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun adaylık için gerekli imza sayısına ulaşamadığı öğrenildi. Muharrem ince ise aday olabilmek için gerekli imzayı topladı.

11:56'EY KILIÇDAROĞLU' KLİBİ GÖSTERİLDİ

Öte yandan sahnenin arkasında yer alan dev ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın "Ey Kılıçdaroğlu" ve "Dinle dinle" sözlerinin yer aldığı kısa klip sık sık gösterildi. Bu sırada partililerin yuhaladığı duyuldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı adalet yürüşünün yer aldığı görüntülerden oluşan 'Adalet' filmi gösterildi.

11:47KILIÇDAROĞLU'NUN KURULTAY KONUŞMASI

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayda konuşma yaptı:

EN DÜYÜK ÖĞRETMEN MAAŞI 5 BİN 238 LİRANIN ÜSTÜNDE OLACAK: Bütün öğretmenleri toplumun en saygın kişileri haline getireceğiz. Bunun için 'öğretmenler meslek kanunu' çıkaracağız. Devlet memurları kanunundan ayrı tutacağız. Onlar aynı zamanda gelecek kaygısı taşımayacak. En düşük öğretmen aylığı açlık sınırının üstünde olacak. Şu anda Türk-İş'in belirlemesine göre açlık sınırı 5 bin 238 TL. Dolayısıyla en düşük öğretmen aylığı bunun üzerinde olacak. 

HER ÖĞRETMENE 24 KASIM'DA BİR MAAŞ İKRAMİYE VAADİ: 
Her öğretmene 24 Kasım'da birer maaş ikramiye vereceğiz.

İDDİALI YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI: Allah'ın izniyle önümüzdeki seçimde Bursa'yı, Balıkesir'i, Manisa'yı, Antalya'yı, Mersin'i, Adana'yı, Ankara'yı ve İstanbul'u alacağız. Bir tarih yazacağız.

TAŞERON İŞÇİ TEPKİSİ: CHP'ye zaman zaman haksız eleştiriler geliyor. 'Efendim, CHP vatandaşın sorunuyla ilgilenmiyor, CHP entellerin partisi' diyorlar. Onların yüzüne gözüne dursun. Senin dünyadan haberin yokken taşeron sorununu bu ülkenin gündemine hangi parti getirdi?

KİMİN DERDİ VARSA YANINDA DURACAĞIZ: Orman köylüsü... Bu Ankara'daki beyler hangi sorunları yaşadıklarını biliyor mu? Orman köylüsü en yoksul kesimdir. Bunların her birisini hükümet işveren olarak kabul ediyor. Orman köylüsünün sorununa sahip çıkan yine biziz. İnfaz koruma memurlarının derdini de dile getiren biziz. Kimin derdi varsa dergah buradadır. Kimin derdi varsa yanında duracağız. Derdi ile dertleşeceğiz ve sorununu çözeceğiz.

HERKESİN İŞİ, AŞI OLACAK: Yurtdışında bir grup tefeciye ödenen faizin miktarı 148 milyar dolardır. Peki içerde?.. İçerde de bir grup sermaye sahibine faizler ödediler: 689 milyar lira. 'Faiz yüksek, faiz yüksek...' İktidar değil misin? 'Faizi düşürelim' demekle faizler düşmez. Sen yakanı tefecilere kaptırmışsın. Sen tefecilere ve faiz lobisine hizmet eden bir anlayıştan geliyorsun. Biz ülkeyi üretim bandına alacağız. Herkesin işi herkesin aşı olacak. Herkes bunu çok iyi bilmeli.

SEN YAKANI TEFECİLERE KAPTIRMIŞSIN: Rantiyeye para öderseniz, tefeciye para öderseniz yakanızı kaptırmış olursunuz. Bunlar yakalarını kaptırdılar, bir türlü kurtaramıyorlar. Çünkü göbekten bağlılar. Biz o göbek bağını Mustafa Kemal'in makasıyla keseceğiz. Biz üreten Türkiye'yi özgür Türkiye'yi, bağımsız Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz

OHAL'İ KALDIRMA VAADİ: OHAL'i kaldıracağız. Vatandaş yatırım yapacak. Rant ekonomisinden vazgeçip üretim ekonomisine döneceğiz. Dolayısıyla ekonomi poltiiaklarını tepeden tırnağa yeniden düzenleyeceğiz. Üreten Türkyie anlayışı ile hareket edeceğiz. Ürtetim ekonomisinin gereği olarak asgari ücreti tamamen vergi dışına çıkaracağız.

BU DÜZENİ YIKMAK BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR: 20 Temmuz'da sivil darbeyle karşı karşıya kaldık. Parlamento 20 Temmuzda OHAL ilan etti. Türkiye demokratik laik sosyal hukuk devletinden önce parti devletine şimdi haneden devletine dönüştü. Bu düzeni yıkmak bizim boynumuzun borcudur. Bu düzeni yıkmak Kuvay-ı Milliyecilerin namus borcudur. Bütün bunlar olurken FETÖ örgütünün siyasi ayağını ortaya çıkarmamak için her türlü numarayı çektiler. Çünkü aynı yolda paralel yürüyorlar. Hukuki ve vicdanı olarak haksızlığa uğradığına inandığımız kişilerin hak ve hukuk savunmak bizim görevimizdir

LOZAN ONUR BELGESİDİR: Türkiye'nin sınırları cetvelle çizilmedi. Lozan, verdiğimiz milli kurtuluş savaşının onur belgesidir. O onur belgesini hiç kimseye tartıştırtmayız.

ZEYTİNDALI HAREKATI MESAJI: Yüreğimiz, dualarımız onlarla beraber. Şehitlerimiz, gazilerimiz var. Biz Afrin'de bu ülke için, bayrak için, bizim için, çocuklarımız için mücadele eden Mustafa Kemal'in Mehmetçiklerine buradan selam gönderiyoruz

"SURİYE HÜKÜMETİYLE DERHAL TEMASA GEÇİN" ÇAĞRISI:Açık ve net bir çağrıyı hükümete yapıyoruz. Suriye hükümetiyle derhal temasa geçiniz. Suriye hükümeti de Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana biz de Suriye'nin toprak bütünlüğünden yanayız. Eğer Suriye'de toprak bütünlüğü sağlanacaksa, akan kan duracaksa, Suriye devletiyle, hükümetiyle derhal ilişki kurmak gerekiyor.

KÜRT SORUNU VURGUSU: Sorunun çözüm adresi TBMM'dir. Sorun demokrasi ve özgürlük bağlamında çözülmek zorundadır. Kürt sorunu ile terör sorunu arasındaki hassas dengenin belirlenmesi gerekir. Terör örgütleri tarafından saldırıya uğrayan genel başkan olarak açık ve net söylüyorum; adına ne derseniz deyin bu sorunu çözecek olan parti sadece ve sadece CHP'dir. 'İlk dört yıl içinde bu sorunu çözmezsem siyaseti bırakacağım' diye sözüm var.

11:44MHP DE TEMSİLCİ GÖNDERMİYOR

AK Parti'den sonra MHP de CHP 36. Olağan Kurultayı'na temsilci göndermiyor.

11:23YILMAZ BÜYÜKERŞEN DİVAN BAŞKANI

 CHP'lilerin ortak imzasıyla Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen divan başkanı seçildi.

11:15KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇILIŞ KONUŞMASI

 Kılıçdaroğlu kurultayın açılış konuşmasını yaptı. Enis Berberoğlu ve Deniz Baykal'ı anan Kılıçdaroğlu, MİT TIR'ları davası üzerinden hükümeti eleştirerek, "Enis Berberoğlu'nun tutuklanma gerekçesi hiçbir belgeye dayanmayan belgeyle içeride. Onu tutuklayanlar şu an içeride. Terör örgütlerinin bildiği nasıl devlet sırrı olur. İstediğiniz kadar baskı kurun. Biz bildiğimiz yoldan asla dönmeyeceğiz. Çünkü biz, Kuvayı Milliyeciyiz" dedi. Açılış konuşması sırasında İstanbul il örgütünce üzerinde Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafı bulunan büyük boy bir pankart açıldı.

İNCE VE KILIÇDAROĞLU YAN YANA OTRDU

10:54KILIÇDAROĞLU PARTİLİLERİ SELAMLADI

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte salona girdi. Hazırlanan platformda yürüyen Kılıçdaroğlu, partilileri selamladı, karanfil dağıttı. Kılıçdaroğlu'na gösterilen ilginin Muharrem İnce'ye göre çok daha fazla olduğu gözlerden kaçmadı. Kılıçdaroğlu ve İnce, yan yana oturdu.

10:37MUHARREM İNCE SALONA GİRDİ

Genel başkan adaylarından Muharrem İnce salona eşiyle birlikte girdi ve partilileri selamladı.

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nın yapılacağı Ankara Spor Salonu'na davetliler gelmeye başladı. Teması "Adalet ve Cesaret " olarak belirlenen kurultayı izlemek için gelenler, yoğun güvenlik önlemleri altında salona alınıyor. 

08:30AK PARTİ'DEN FLAŞ KARAR

AK PARTİ'DEN MİSİLLEME: AK Parti CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'na temsilci göndermeme kararı aldı. AK Parti kaynakları, Atatürk Spor Salonu’nda bugün başlayan 36. Olağan Kurultayı’nı “boykot” kararlarına, CHP’lilerin de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın genel başkan seçildiği kongrelerine temsilci göndermemesini gerekçe gösterdi.

PARTİ MECLİSİ'NDE KIYASIYA YARIŞ: Kulislerin hareketlendiği PM için CHP milletvekillerinin büyük bir kısmının aday olması beklenirken, toplam aday sayısının 500'ü geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle "çarşaf liste"nin tercih edildiği kurultaylarda, 52 PM üyesi doğrudan delege tarafından seçiliyor. Genel Başkan tarafından Bilim Yönetim ve Kültür Platformu (BYKP) üyeliği için gösterilen 8 isim de doğrudan PM'ye giriyor.

BİRLİK TEMALI AFİŞLER:  Kurultay için salon hazırlıkları tamamlanma aşamasına geldi. Ses, ışık ve sahneyle ilgili çalışmaların sürdüğü salonun orta bölümüne bin 266 delegenin oturması için yer ayrıldı.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, CHP'nin bugüne kadarki genel başkanlarının fotoğraflarının asıldığı salonda, partililere Türk bayrağı ve parti flamaları dağıtılıyor. Ağırlıklı olarak mavi rengin kullanılacağı kurultay salonunda, "Biz adaletli bir Türkiye istiyoruz", "Barışı birlikte inşa edeceğiz", "Biz biriz, biz bütünüz, biz vatanseveriz" şeklinde afişler asıldı.

Öte yandan kurultayı yaklaşık bin 200 basın mensubunun izlemesi bekleniyor. Basın mensuplarının çalışması için geniş bir yer ayıran CHP, kullanılacak teknik ekipman için de her türlü altyapıyı hazırladı.

Kurultaya, sanatçılardan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, büyükelçilerden eski siyasilere kadar 10 binin üzerinde kişi davet edildi.

Kurultayda, engelliler de unutulmadı. Kurultayda konuşmalar, işitme engelliler için işaret diline çevrilecek. Kurultay alanında yaklaşık 600 polis, 200 özel güvenlik görevlisi ve 200 partili güvenlik amacıyla görev aldı.

YÜZDE 10 DELEGENİN İMZASI GEREKİYOR: CHP'de şimdiye kadar Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu dışında Yalova Milletvekili Muharrem İnce, eski İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, eski CHP İstanbul Ümraniye İlçe Başkanı Alparslan Çabuk genel başkanlığa aday adayı olduğunu açıklamıştı.

KILIÇDAROĞLU'NA KARŞI EN KUVVETLİ ADAY MUHARREM İNCE: Parti tüzüğüne göre, genel başkanlığa aday olmak isteyenlerin toplam delegenin yüzde 10'unun imzasını alması gerekiyor. Buna göre aday adaylarının 126 delegenin imzasıyla başkanlığa aday olabilecek. Aday adayları arasında bu rakama Kılıçdaroğlu dışında sadece Muharrem İnce'nin ulaşması bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU 2010'DA SEÇİLMİŞTİ: Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin genel başkanlık koltuğuna 2010'da, dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifasının ardından gerçekleştirilen 33. Olağan Kurultay'da seçilmişti.

Bu tarihten itibaren, 18-19 Aralık 2010, 26 Şubat 2012, 27 Şubat 2012 ve 5-6 Eylül 2014'te olağanüstü, 17-18 Temmuz 2012 ve 16-17 Ocak 2016'da olağan kurultaylar gören Kılıçdaroğlu, şimdi 36. Olağan Kurultay'a hazırlanıyor.

Bir sürpriz yaşanmazsa seçilmesine kesin gözüyle bakılan Kılıçdaroğlu'nun hem PM'de hem de MYK'da önemli oranda değişikliğe gitmesi bekleniyor. Siyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Saadet Partisi 67 adayını daha açıkladı

Saadet Partisi 67 adayını daha açıkladı Saadet Partisi, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim için 67 belediye başkan adayını açıkladı.

İstanbul'da son anket sonuçları

İstanbul'da son anket sonuçları Yerel seçimlerden çıkacak sonuç merak edilirken yapılan anketlerde İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırı...

Avrasya Araştırma'dan 10 büyükşehir için anket

Avrasya Araştırma'dan 10 büyükşehir için anket 'İstanbul'da adayı HDP ve SP adayları belirleyecek'

Yüzde 98 AKP’li ilçede gerginlik! AKP’liler il binasına yürüdü

Yüzde 98 AKP’li ilçede gerginlik! AKP’liler il binasına yürüdü 2018 genel seçimlerinde AKP’ye yüzde 98 oranında oy çıkan Harran'dan yola çıkan partililer Şanlıurfa İl Binası ...

CHP'nin yeni Başkan adayları kim

CHP'nin yeni Başkan adayları kim CHP'nin yeni başkan adayları açıklanıyor...

İşte CHP İzmir'de kesinleşen ilçeler

İşte CHP İzmir'de kesinleşen ilçeler CHP'de bugün toplanan PM'de İzmir'de kaybedilen ilçeler öncelikli olarak masaya yatırılıyor.

Kocaoğlu: Yeniden adayım

Kocaoğlu: Yeniden adayım Geçtiğimiz 1 Ekim’de aday olmama kararı aldığını kamuoyuna açıklayan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, s...

CHP'de PM öncesi flaş gelişme!

CHP'de PM öncesi flaş gelişme! CHP'de bugün açıklanması beklenen İstanbul ilçe adayları son dakika kararıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Doğan’dan flaş adaylık açıklaması

Doğan’dan flaş adaylık açıklaması Uzun yıllar CHP’de siyaset yapan, daha sonra HDP’den İstanbul Milletvekili olan Celal Doğan'ın CHP ve İYİ Parti...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com