Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Nuri Okutan'dan flaş açıklamalar

İYİ Parti İsparta Milletvekili Nuri Okutan, Afrin Harekatı'nı SÖZCÜ'ye değerlendirdi.

İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ NURİ OKUTAN: MEHMETÇİK, SURİYE'DEKİ SİYASİ HATALARI DÜZELTİYOR

AKP iktidarının 15 yıldır Türkiye'ye patinaj yaptırdığını savunan Nuri Okutan, "Sözde çözüm sürecinin ardından PKK ile yapılan mücadelede bin 700 şehit verdik. Ordu şimdi de hükümetin Irak ve Suriye'deki hatalarını düzeltiyor" dedi

Milyonlarca kişi İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan'ı 2015'teki genel seçim öncesinde çok daha yakından tanıdı, hizmetlerini alkışladı. Atatürkçüydü ve kız çocuklarının 'eşit birey' olabilmesinin yolunun eğitimden geçtiğini biliyordu. Kaymakam ve vali olarak eğitime katkıları nedeniyle Türkan Saylan ve Aziz Sancar'ın kazandığı 100 bin dolarlık Vehbi Koç Vakfı ödülü ona da verildi. Evli ve üç çocuk babasıydı ama bu paranın kuruşuna dokunmadan valisi olduğu Sakarya'ya okul yaptırdı. Trabzon Valiliği sırasında 'Yılın Valisi' seçildi, yöntemleri, okul öncesi eğitim alanında Birleşmiş Milletler UNICEF literatürüne 'Nuri Okutan Modeli' olarak geçti. Okutan döneminde Şanlıurfa okul öncesi eğitimde Türkiye'de 5. oldu. Derken, hükümetle ters düşünce Şanlıurfa Valiliği'nden 201l'de kızağa çekildi. Hiç dert etmedi, mücadelesine devam etti. MHP'den Isparta Milletvekili seçildi, ardından İYİ Parti'ye geçtiğini açıkladı. Nuri Okutan’la Türkiye'nin gündemiyle ilgili konuları konuştuk.

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ SAYIN MERAL AKŞENER

■ Artık gözler 2019'daki cumhurbaşkanlığı seçiminde. Sayın Meral Akşener aday olursa ne olur, olmazsa ne olur?

Sayın genel başkanımızın cumhurbaşkanlığına aday olmasını istiyoruz. Her parti adayını çıkarmalıdır. Sayın cumhurbaşkanı her seçimde blok oluşturuyor, bunu hep yapıyor. 'Ergenekon' diyor yapıyor, 'Başörtüsü' diyor yapıyor. Şimdi de 'Afrin' diyecek, 'Suriye' diyecek, onları kullanacak seçimde. Bizim önerimizin özeti şudur; her parti kendi adayını çıkarsın, ittifakı millet yapsın.

MEHMETÇİK, SURİYE'DEKİ SİYASİ HATALARI DÜZELTİYOR

■ Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı’nı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ne yazık ki yapılan siyasi hataları sürekli ordumuz düzeltiyor. Bir dönem terör örgütlerine dokunmasınlar diye orduya emirler veriliyordu. 15 Temmuz sonrasında yaralı olan ordumuz, yine siyasetin hatasını düzelterek terör yuvalarını temizlemeyi başardı. Siyasetin Irak'ta ve Suriye'de yaptığı hataları da ordu düzeltmeye çalışıyor. Türk Ordusu'nun gücünü görüyorlar işte. Türkiye'nin, içte ve dışta yaşadığı problemlere kaynaklık eden AKP iktidarını demokratik yollarla değiştirmesi gerektiğine inanıyorum. Bu iktidar 15 yıldır Türkiye'ye patinaj yaptırıyor. Sadece sözde "Çözüm Süreci" sonrası yapılan mücadelede bin 700 şehit verdik. Bunun siyasi bir faturası olmaz mı?

Hukuk alanındaki yıkım ve kaos hali artarak devam etmektedir. Bırakın sokaktaki insanı, hâkim ve savcıların bile hukuki güvencesi kalmamıştır. Yargı, basını ve muhalefeti susturmanın bir aracına dönüşmüştür. Hâkim ve savcıların her türlü karar için tek merciden işaret beklemeleri kabul edilebilecek bir husus değildir. OHAL ile ilgili tanınan imkânların nasıl amaç dışına çıkılarak kötüye kullanılmasını ve yargının buna sessiz kalışını ibretle izliyoruz.

SAKARYA'DA OKUL ÖNCESİ EĞİTİME KATKI VERDİ

Sakarya Valiliği döneminde, okul öncesi eğitime katkıları nedeniyle Türkan Saylan ve Aziz Sancar'ın kazandığı 100 bin dolarlık Vehbi Koç Vakfı ödülünü kazanan Okutan, o para ile annesi adına okul yaptırdı.

■ Türkiye'deki siyasete kadın eli değerse her şey güzelleşebilir mi?

İYİ Parti, delegelerden üyelere ve genel başkana kadar her kademesiyle uyum içinde çalışıp, halkın isteği doğrultusunda hizmet etmeye hazır bir partidir, özgürlükçüdür, demokratiktir. İYİ Parti'yle birlikte Türk siyasetine kadın eli değecek, dolayısıyla her şey iyileşecek, güzelleşecektir. Partimizde yüzde 25'ten az sayıda kadın olmayacaktır.

ATATÜRK, BU TOPRAKLARIN ÜZERİNE DOĞAN GÜNEŞTİR

■ Atatürk, her zaman kadınlarımızdan yana oldu...

Atatürk, bu toprakların üzerine doğan bir güneştir. Cumhuriyet rejimiyle birlikte, kadınlarımızın toplum hayatına, siyasi hayata katılmasını da sağlamıştır. Onlara seçme seçilme hakkını vermiştir. Gençliği, bilimi, halkı ve özellikle kadınları önemseyen Atatürk'ün yolunda yürümeliyiz. Atatürk, cumhuriyeti gençliğe emanet ederken "Ey yükselen yeni nesil! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve yaşatacak sizlersiniz' dedi. Ona sahip çıkacağız. Cumhuriyet hiç kolay kurulmadı, onu korumalıyız. İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener mükemmel bir eğitimcidir. Partimizde fikir katkısında en çok kadınlar bulunmaktadır. İYİ Parti, cumhuriyetimize iyi gelecektir.

ÖDÜLLE OKUL YAPTI

■ Siz okul öncesi kız çocuklarımızın eğitimine çok destek verdiniz…

Valilik yıllarımda okul öncesi eğitimde Sakarya'yı da Siirt gibi Türkiye birincisi yapınca 2006 yılında 100 bin dolarlık Vehbi Koç Ödülü'nü bana verdiler. O parayla okul yaptıracağımı açıklayınca Ali Koç beni aradı, "Elinizdeki para yetecek mi? Eksikleri biz tamamlarız" dedi. Teşekkür edip 'Yetmezse aylığımdan karşılayacağım' dedim. Ama Ali Koç benden habersiz devreye girip eksik kalan ödemeleri karşılamış zaten. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Böylece Fatmana Okutan Anaokulu'nu yaptırdım.Siyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

BBP Cumhur İttifakı'ndan çekilecek mi? Çok konuşulacak iddia!

BBP Cumhur İttifakı'ndan çekilecek mi? Çok konuşulacak iddia! 24 Haziran seçimleri için AK Parti milletvekili aday listesi belli olurken, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Anka...

Kılıçdaroğlu'nun derin planı! Bir CHP'li söyledi

Kılıçdaroğlu'nun derin planı! Bir CHP'li söyledi CHP milletvekili aday listesi partide depreme yol açtı. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür listeyi değerlendirdiği b...

İyi Parti listesinde bomba isimler asker, yazar, vali, akademisyen...

İyi Parti listesinde bomba isimler asker, yazar, vali, akademisyen... İyi Parti'nin milletvekili aday listesinde dikkat çeken isimler yer aldı.Emekli Tuğgeneral Ali Aydın, Sözcü gaz...

CHP'li Pekşen: Gül'e karşı çıktım, tasfiye edildim

CHP'li Pekşen: Gül'e karşı çıktım, tasfiye edildim CHP'nin Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in ismi listede yer almadı. Pekşen tepki gösterdi.

CHP LİSTESİ TAM REZALETTİR

CHP LİSTESİ TAM REZALETTİR ISPARTA’DA MUSTAFA CEYHAN'A TEPKİLER DİNMEK BİLMİYOR

Saadet Partisi milletvekili adaylarının tam listesi

Saadet Partisi milletvekili adaylarının tam listesi Seçime Millet İttifakı ile katılacak olan Saadet Partisi milletvekili adaylarının tam listesini açıkladı.

Mustafa Destici bakın nereden aday oldu!

Mustafa Destici bakın nereden aday oldu! 2018 seçimleri için hazırlanan Ak Parti milletvekili aday listesi saat YSK'ya teslim edildi. AK Parti milletvek...

AKP'nin aday listesi belli oldu

AKP'nin aday listesi belli oldu AKP Milletvekili aday listesini YSK'ya teslim etti.

İYİ Parti'nin vekil adaylarının tam listesi

İYİ Parti'nin vekil adaylarının tam listesi İYİ Parti'nin 24 Haziran seçimlerindeki milletvekili adayları belli oldu.
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
NASIL GÖZ KIRPTIĞINIZI
Yılmaz Can Yılmaz Can
ABD DÜNYAYA BELÂ VE ZULÜM MAKİNESİ

Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com