Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Hz. İsa'nın gerçek yüzü ortaya çıktı

Hz. İsa'nın dış görünüşüyle ilgili yeni bir araştırma yayımlandı. Araştırmaya göre, Hz. İsa'nın aslında, bugün bilinenden çok farklı bir görünüşe sahip olduğu ortaya çıktı.. 

Hz. İsa denince; uzun boyu, ince yüzü, açık kahverengi rengiyle boynuna kadar uzanan saçlar ve masmavi gözleri aklımıza getirmek yanlış olmaz.

Leonardo da Vinci gibi ressamların Son Akşam Yemeği gibi tablolarına bakıldığında bu şekilde bir görsel aklımızda canlansa da aslında Hz.İsa ve Leonardo da Vinci farklı dönemlerde yaşamışlardır. İşte tam olarak da bu yüzden ressamların çizimleri gerçeği birebir yansıtmadığı gibi Peygamberlerin nasıl göründüğü de yıllardır tartışma konusuydu.

Hz. İsa'nın gerçek yüzü ortaya çıktı

Newsobserver sitesinde yer alan ve Matthew Martinez habere göre, son zamanlarda yapılan çalışmalar ise Hz.İsa’nın bilindik görünümünden oldukça farklı olduğunu ortaya çıkardı.

Tarihçi ve yazar Joan Taylor, 'What Did Jesus Look Like?' (Hz. İsa aslında nasıl görünüyor) isimli kitabını 8 Şubat'ta piyasaya sürdü.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Yıllardır Hz. İsa'yla ilgili araştırmalar yapan Taylor'a göre, İsa'nın Yahuda zamanı olarak bilinen bölgede bulunan erkeklerin ortalama iskelet kalıntılarına göre, Hz. İsa'nın boyu ortalama 1 metre 65 cm.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Taylor'a göre Hz. İsa, bu görüntüyü andırıyor. Koyu kahverengi saçları, kahverengi gözleri ve zeytuni bir ten rengine sahip.

Hz İsa'nin gerçek yüzü

Yine Taylor'a göre, Hz. İsa'nın görüntüsü Ortadoğu'da yaşayan insanları çağrıştırırken, yine bu resme en yakın olarak Irak'ta yaşayan Yahudiler gösteriyor.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Dördüncü yüzyıldan sonra, daha ince, uzun saçlı ve uzun boylu İsa'nın bildik görüntüsü Bizans döneminden gelmektedir. BBC'ye göre, İsa'nın Bizans portrelerinin, tarihsel doğruluğu yansıtmayan bir sembol olması gerekiyordu.

 

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

İsa'nın hayatta kalan en eski tablosu Taylor'un araştırmasını doğrulamaktadır. Yale Üniversitesi tarafından korunan bu tabloda da Hz. İsa tıpkı Taylor'un söylediği gibi kısa saçlı ve koyu tenli olarak resmedilmişti.

 

Hz İsa'nin gerçek yüzü

CCNTÜRKUlusal  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Türkiye Uzay Ajansı'nın kurulduğu gün şüpheli ölüm

Türkiye Uzay Ajansı'nın kurulduğu gün şüpheli ölüm Gece saatlerinde Türkiye Uzay Ajansı kurulduktan sonra, sabah saatlerinde tren kazasında ölenlerden birinin astrofi...

Et Restoranında Fiyat Şoku!

Et Restoranında Fiyat Şoku! Antalya'da bir et restoronına 8 kişilik rezervasyon yaptıran iş insanı Mehmet Kozan, 827 TL'lik hesabın 285...

Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan intihar etti

Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan intihar etti ANTALYA İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Karaaslan, otomobilinin içinde beylik tabancasıyla yaşamına son verdi. Kepe...

FETÖ'nün bin kişilik 'cennetlik' listesinde bakın kimler var?

FETÖ'nün bin kişilik 'cennetlik' listesinde bakın kimler var? Kaynak Holding’e bağlı şirketlerden ele geçirilen dijital verilerin incelemesi sırasında polisin tespit ettiği FETÖ...

Mehmet Akif’in Oğlunu Sokağa Atıp, Anma Toplantısı Yapmışlar

Mehmet Akif’in Oğlunu Sokağa Atıp, Anma Toplantısı Yapmışlar Kerime Yıldız'ın 'Mehmed Âkif’in Oğlunu Sokağa Atıp, Anma Toplantısı Yapmışlar' başlıklı yazısı;

3 gün sürecek kar yağışı alarmı Ankara ile 31 ili vuracak okulları tatil ettirecek

3 gün sürecek kar yağışı alarmı Ankara ile 31 ili vuracak okulları tatil ettirecek ANKARA,Isparta, Kayseri, Bolu, Afyon başta olmak üzere iç bölgeler ile doğu anadolu illerinin tamamınında çok yoğun...

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'dan sgari ücret toplantısında konuşan Atalay, Fransa'yı işaret ederek sokak eylemleriyle tehdit etti.

Valilik yasakladı, Adanalılar engel tanımadı

Valilik yasakladı, Adanalılar engel tanımadı Valilikçe yasaklanan festival Adanalıları durdurmaya yetmedi...

Fransa'da büyük eylem öncesi hazırlıklar tamamlandı

Fransa'da büyük eylem öncesi hazırlıklar tamamlandı Sarı yeleklilerin bugün düzenleyeceği eylemlerin öncesinde, Fransa hükümeti tedbirini aldı.
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Yediğin Budaklı Sopadır Darbe
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com