Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Hz. İsa'nın gerçek yüzü ortaya çıktı

Hz. İsa'nın dış görünüşüyle ilgili yeni bir araştırma yayımlandı. Araştırmaya göre, Hz. İsa'nın aslında, bugün bilinenden çok farklı bir görünüşe sahip olduğu ortaya çıktı.. 

Hz. İsa denince; uzun boyu, ince yüzü, açık kahverengi rengiyle boynuna kadar uzanan saçlar ve masmavi gözleri aklımıza getirmek yanlış olmaz.

Leonardo da Vinci gibi ressamların Son Akşam Yemeği gibi tablolarına bakıldığında bu şekilde bir görsel aklımızda canlansa da aslında Hz.İsa ve Leonardo da Vinci farklı dönemlerde yaşamışlardır. İşte tam olarak da bu yüzden ressamların çizimleri gerçeği birebir yansıtmadığı gibi Peygamberlerin nasıl göründüğü de yıllardır tartışma konusuydu.

Hz. İsa'nın gerçek yüzü ortaya çıktı

Newsobserver sitesinde yer alan ve Matthew Martinez habere göre, son zamanlarda yapılan çalışmalar ise Hz.İsa’nın bilindik görünümünden oldukça farklı olduğunu ortaya çıkardı.

Tarihçi ve yazar Joan Taylor, 'What Did Jesus Look Like?' (Hz. İsa aslında nasıl görünüyor) isimli kitabını 8 Şubat'ta piyasaya sürdü.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Yıllardır Hz. İsa'yla ilgili araştırmalar yapan Taylor'a göre, İsa'nın Yahuda zamanı olarak bilinen bölgede bulunan erkeklerin ortalama iskelet kalıntılarına göre, Hz. İsa'nın boyu ortalama 1 metre 65 cm.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Taylor'a göre Hz. İsa, bu görüntüyü andırıyor. Koyu kahverengi saçları, kahverengi gözleri ve zeytuni bir ten rengine sahip.

Hz İsa'nin gerçek yüzü

Yine Taylor'a göre, Hz. İsa'nın görüntüsü Ortadoğu'da yaşayan insanları çağrıştırırken, yine bu resme en yakın olarak Irak'ta yaşayan Yahudiler gösteriyor.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Dördüncü yüzyıldan sonra, daha ince, uzun saçlı ve uzun boylu İsa'nın bildik görüntüsü Bizans döneminden gelmektedir. BBC'ye göre, İsa'nın Bizans portrelerinin, tarihsel doğruluğu yansıtmayan bir sembol olması gerekiyordu.

 

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

İsa'nın hayatta kalan en eski tablosu Taylor'un araştırmasını doğrulamaktadır. Yale Üniversitesi tarafından korunan bu tabloda da Hz. İsa tıpkı Taylor'un söylediği gibi kısa saçlı ve koyu tenli olarak resmedilmişti.

 

Hz İsa'nin gerçek yüzü

CCNTÜRKUlusal  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Twitterda herkes onu arıyordu! Bakın o küçük kız kim çıktı

Twitterda herkes onu arıyordu! Bakın o küçük kız kim çıktı Twitterda herkes onu arıyordu! Bakın o küçük kız kim çıktı

Oğlu 15 yıl ceza aldı, baba avukatı öptü

Oğlu 15 yıl ceza aldı, baba avukatı öptü Cinayet suçundan önce ömür boyu hapis cezası verilen Mehmet Çot'un cezası 18 yıla indirildi. Yargılamadaki olum...

Çöpte bulduğu oyuncak ayıyı torunları için aldı

Çöpte bulduğu oyuncak ayıyı torunları için aldı Manisa'da, torunlarına imkanı olmadığı için alamadığı oyuncak ayıyı çöpte bulunca yanına alıp götüren belediye ...

YÖK öğrenci affına ilişkin detayları açıkladı

YÖK öğrenci affına ilişkin detayları açıkladı Yükseköğretim Kurulu (YÖK), aftan yararlanmak isteyen öğrenciler için usul ve esasları paylaştı.

Başbakan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması!

Başbakan'dan flaş bedelli askerlik açıklaması! Başbakan Binali Yıldırım bedelli askerlik konusunda ilk kez bu kadar net konuştu. Yıldırım bedelli konusunun seçimd...

Fehmi Koru'dan 'can sıkan' yazı! Kaçıyorlar...

Fehmi Koru'dan 'can sıkan' yazı! Kaçıyorlar... Fehmi Koru, '1 milyon Dolar’dan fazla parası olanların yüzde 12’sini teşkil eden 6 bin Türk, 2017 yılında, para...

9 maddelik af taslağı hazırlandı iddiası

9 maddelik af taslağı hazırlandı iddiası MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin çağrısı üzerine 9 maddelik bir af taslağı hazırlandığı öne sürüldü. Taslak, siyas...

Deniz Baykal yeniden rahatsızlandı

Deniz Baykal yeniden rahatsızlandı Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, rahatsızlanması üzerine yeniden Gülhane Eğitim Araştır...

E devlet YSK sandık sorgulama: Nerede oy kullanacağım

E devlet YSK sandık sorgulama: Nerede oy kullanacağım 24 Haziran 2018 seçimlerinde nerede oy kullanacağım sorusunun yanıtını YSK ve e-devlet üzerinden sandık sorgulama y...
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
Okuyucularıma...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
NASIL GÖZ KIRPTIĞINIZI
Yılmaz Can Yılmaz Can
ABD DÜNYAYA BELÂ VE ZULÜM MAKİNESİ

Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com