Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Hz. İsa'nın gerçek yüzü ortaya çıktı

Hz. İsa'nın dış görünüşüyle ilgili yeni bir araştırma yayımlandı. Araştırmaya göre, Hz. İsa'nın aslında, bugün bilinenden çok farklı bir görünüşe sahip olduğu ortaya çıktı.. 

Hz. İsa denince; uzun boyu, ince yüzü, açık kahverengi rengiyle boynuna kadar uzanan saçlar ve masmavi gözleri aklımıza getirmek yanlış olmaz.

Leonardo da Vinci gibi ressamların Son Akşam Yemeği gibi tablolarına bakıldığında bu şekilde bir görsel aklımızda canlansa da aslında Hz.İsa ve Leonardo da Vinci farklı dönemlerde yaşamışlardır. İşte tam olarak da bu yüzden ressamların çizimleri gerçeği birebir yansıtmadığı gibi Peygamberlerin nasıl göründüğü de yıllardır tartışma konusuydu.

Hz. İsa'nın gerçek yüzü ortaya çıktı

Newsobserver sitesinde yer alan ve Matthew Martinez habere göre, son zamanlarda yapılan çalışmalar ise Hz.İsa’nın bilindik görünümünden oldukça farklı olduğunu ortaya çıkardı.

Tarihçi ve yazar Joan Taylor, 'What Did Jesus Look Like?' (Hz. İsa aslında nasıl görünüyor) isimli kitabını 8 Şubat'ta piyasaya sürdü.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Yıllardır Hz. İsa'yla ilgili araştırmalar yapan Taylor'a göre, İsa'nın Yahuda zamanı olarak bilinen bölgede bulunan erkeklerin ortalama iskelet kalıntılarına göre, Hz. İsa'nın boyu ortalama 1 metre 65 cm.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Taylor'a göre Hz. İsa, bu görüntüyü andırıyor. Koyu kahverengi saçları, kahverengi gözleri ve zeytuni bir ten rengine sahip.

Hz İsa'nin gerçek yüzü

Yine Taylor'a göre, Hz. İsa'nın görüntüsü Ortadoğu'da yaşayan insanları çağrıştırırken, yine bu resme en yakın olarak Irak'ta yaşayan Yahudiler gösteriyor.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Dördüncü yüzyıldan sonra, daha ince, uzun saçlı ve uzun boylu İsa'nın bildik görüntüsü Bizans döneminden gelmektedir. BBC'ye göre, İsa'nın Bizans portrelerinin, tarihsel doğruluğu yansıtmayan bir sembol olması gerekiyordu.

 

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

İsa'nın hayatta kalan en eski tablosu Taylor'un araştırmasını doğrulamaktadır. Yale Üniversitesi tarafından korunan bu tabloda da Hz. İsa tıpkı Taylor'un söylediği gibi kısa saçlı ve koyu tenli olarak resmedilmişti.

 

Hz İsa'nin gerçek yüzü

CCNTÜRKUlusal  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Yuauf Yavuz: Türkiye'nin Maldivleri'ni kaybedebiliriz

Yuauf Yavuz: Türkiye'nin Maldivleri'ni kaybedebiliriz Dünya Su Günü’nde Türkiye’nin 50 ilinde toplam 100 su varlığının kuruma ya da kirlilik riskiyle karşı karşıya olduğ...

Bunu yapmayan yandı: 240 lira cezası var!

Bunu yapmayan yandı: 240 lira cezası var! Bunu yapmayan yandı: 240 lira cezası var!

İYİ Parti, CHP ve SP şeker fabrikasına yürüdü

İYİ Parti, CHP ve SP şeker fabrikasına yürüdü İYİ Parti, CHP ve Saadet Partisi Kastamonu İl Başkanları, Kastamonu Şeker Fabrikası'nın satılmaması için ortak ...

MHP Kurultayında İl Başkanı ve 4 kişi silahlı kavgada yaralandı!

MHP Kurultayında İl Başkanı ve 4 kişi silahlı kavgada yaralandı! Ankara’nın Çankaya ilçesinde, iki grup arasında otel lobisinde başlayan tartışma, otel dışında silahlı kavgaya dönü...

Guardian'dan bomba iddia! ÖSO Suriye ordusuyla işbirliği yapacak

Guardian'dan bomba iddia! ÖSO Suriye ordusuyla işbirliği yapacak Guardian'dan bomba iddia! ÖSO Suriye ordusuyla işbirliği yapacak

Bu kez 11 milyonluk vurgun! Hem de sağır dilsiz vatandaşları

Bu kez 11 milyonluk vurgun! Hem de sağır dilsiz vatandaşları Bu kez 11 milyonluk vurgun! Hem de sağır dilsiz vatandaşları

2018 Regaib Kandiliniz mübarek olsun

2018 Regaib Kandiliniz mübarek olsun Üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili Müslüman alemi için en önemli gecelerden biridir.

ABD bu yüzden Afrin'e seyirci kalmış! Şok haritada Türkiye de var

ABD bu yüzden Afrin'e seyirci kalmış! Şok haritada Türkiye de var Yeniçağ gazetesi yazarı Arslan Bulut, Fırat'ın doğusuna yerleyen ve YPG'ye koruma altına alan ABD'nin p...

Yeni kimlik, ehliyet, pasaport alacaklar dikkat!

Yeni kimlik, ehliyet, pasaport alacaklar dikkat! Yeni kimlik, ehliyet, pasaport alacaklar dikkat!
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Tam Bir Rezalet
Yılmaz Can Yılmaz Can
ABD DÜNYAYA BELÂ VE ZULÜM MAKİNESİ

Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com