Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Hz. İsa'nın gerçek yüzü ortaya çıktı

Hz. İsa'nın dış görünüşüyle ilgili yeni bir araştırma yayımlandı. Araştırmaya göre, Hz. İsa'nın aslında, bugün bilinenden çok farklı bir görünüşe sahip olduğu ortaya çıktı.. 

Hz. İsa denince; uzun boyu, ince yüzü, açık kahverengi rengiyle boynuna kadar uzanan saçlar ve masmavi gözleri aklımıza getirmek yanlış olmaz.

Leonardo da Vinci gibi ressamların Son Akşam Yemeği gibi tablolarına bakıldığında bu şekilde bir görsel aklımızda canlansa da aslında Hz.İsa ve Leonardo da Vinci farklı dönemlerde yaşamışlardır. İşte tam olarak da bu yüzden ressamların çizimleri gerçeği birebir yansıtmadığı gibi Peygamberlerin nasıl göründüğü de yıllardır tartışma konusuydu.

Hz. İsa'nın gerçek yüzü ortaya çıktı

Newsobserver sitesinde yer alan ve Matthew Martinez habere göre, son zamanlarda yapılan çalışmalar ise Hz.İsa’nın bilindik görünümünden oldukça farklı olduğunu ortaya çıkardı.

Tarihçi ve yazar Joan Taylor, 'What Did Jesus Look Like?' (Hz. İsa aslında nasıl görünüyor) isimli kitabını 8 Şubat'ta piyasaya sürdü.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Yıllardır Hz. İsa'yla ilgili araştırmalar yapan Taylor'a göre, İsa'nın Yahuda zamanı olarak bilinen bölgede bulunan erkeklerin ortalama iskelet kalıntılarına göre, Hz. İsa'nın boyu ortalama 1 metre 65 cm.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Taylor'a göre Hz. İsa, bu görüntüyü andırıyor. Koyu kahverengi saçları, kahverengi gözleri ve zeytuni bir ten rengine sahip.

Hz İsa'nin gerçek yüzü

Yine Taylor'a göre, Hz. İsa'nın görüntüsü Ortadoğu'da yaşayan insanları çağrıştırırken, yine bu resme en yakın olarak Irak'ta yaşayan Yahudiler gösteriyor.

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

Dördüncü yüzyıldan sonra, daha ince, uzun saçlı ve uzun boylu İsa'nın bildik görüntüsü Bizans döneminden gelmektedir. BBC'ye göre, İsa'nın Bizans portrelerinin, tarihsel doğruluğu yansıtmayan bir sembol olması gerekiyordu.

 

Hz. Muhammet'in gerçek yüzü ortaya çıktı

İsa'nın hayatta kalan en eski tablosu Taylor'un araştırmasını doğrulamaktadır. Yale Üniversitesi tarafından korunan bu tabloda da Hz. İsa tıpkı Taylor'un söylediği gibi kısa saçlı ve koyu tenli olarak resmedilmişti.

 

Hz İsa'nin gerçek yüzü

CCNTÜRKUlusal  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Marmaris'te 2 milyon 600 binlik banka vurgunu

Marmaris'te 2 milyon 600 binlik banka vurgunu Marmaris'te özel bir banka çalışanının, müşterileri üzerinden kredi çekerek başka hesaplara aktardığı ortaya çı...

İmam camide Suriyeli kadınla basıldı! Diyanet açığa aldı...

İmam camide Suriyeli kadınla basıldı! Diyanet açığa aldı... Manisa ’da görev yapan evli ve 2 çocuk babası imam E.Ö. camide bir kadınla seks yaparken yakalandığı gerekçesiyle a...

Bu kez İskenderpaşa Cemaati isyan etti

Bu kez İskenderpaşa Cemaati isyan etti Barış Terkoğlu yazdı

Bankada büyük vurgun: 15 milyonu alıp yıllık izne çıktı!

Bankada büyük vurgun: 15 milyonu alıp yıllık izne çıktı! ANTALYA'da bir bankanın ticari kredilerine bakan O.T.'nin hayali kredilerle 15 milyon lirayı zimmetine geçi...

Artık yetim aylığı kesilmeyecek

Artık yetim aylığı kesilmeyecek O kural değişti!

Hazine arazileri çiftçiye kiralanacak ecrimisil ne kadar işte başvuru şartları

Hazine arazileri çiftçiye kiralanacak ecrimisil ne kadar işte başvuru şartları Hazineye ait tarım arazileri çiftçilere kiralanacak, ecrimisil ödeyen 218 bin çiftçi bundan faydalanacak üstelik ki...

Miryokefalon Zaferi 842 yaşında

Miryokefalon Zaferi 842 yaşında Miryokefalon Zaferi 842 yaşında

Sana kanseri nasıl söyleyelim baba

Sana kanseri nasıl söyleyelim baba Sol Haber Portalı'nda "Serbest Kürsü" adlı blogda yer alan bir yazı dikkat çekti. Deniz Sinan Tunaboylu ve Ulaş...

Akdeniz beşik gibi! Bir deprem daha

Akdeniz beşik gibi! Bir deprem daha Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsünün sitesinde yer alan verilere göre Akden...
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Hüzün Hep Hüzün
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com