Sondakika32.com - Isparta Haberleri
İYİ Parti'den 1 Nisan Şakası

Kuruluşunu takip eden 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde 78 ilde teşkilatlanan İYİ Parti'de, kongresini tamamlayan 66 il ve 627 ilçeden seçilmiş 1112 Üst Kurul delegesi, oylarıyla yeni parti yönetimini belirleyecek. Türkiye'nin dört bir yanından binlerce kişinin katılımıyla düğün gibi bir kurultay yapacaklarını belirten İYİ Parti yetkilileri, vatandaşlara da bu demokrasi şölenini izleme çağrısı yaptı.

Yaklaşık 10 bin kişi kapasiteli Ankara Spor Salonu'nda sabah saat 10:00'da başlayacak olan kurultaya için tüm illerden otobüslerin kaldırıldığı bilgisini veren parti kaynakları, 30 bin kişilik katılımı hedeflediklerini ifade ediyor. Akşener, alışılmış uygulamaların tersine, protokolde değil, partililerin arasına oturarak, "sizden biriyim" mesajı verecek. "İYİ'ler kazanır" ana temasıyla düzenlenen kurultayda "Kendine güven, bize güven, Türkiye'ye güven" vurgusu yapılacak. Kurultayda Genel Başkan Meral Akşener'in, "seçim manifestosu" niteliğinde konuşma yapması bekleniyor. 

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, kongrede yapacağı konuşmasında iktidarın sürdürdüğü kutuplaştırıcı siyaset yüzünden toplumsal barışın yara aldığını vurgulayıp; 80 milyonu kucaklayıcı, bütünleştirici ve birleştirici mesajlar vereceği kaydedildi. AKP iktidarının sürdürdüğü ayrıştırıcı siyasetin halkı mutsuz ve huzursuz ettiğinin vurgulanacağı kongrede İYİ Parti'nin ilk işinin mutlu ve huzurlu Türkiye'yi inşa etmek olacağı anlatılacak.
İYİ Parti kurulduğu ilk günden bu yana hedefini "cumhurbaşkanlığı" olarak açıklayan Akşener'in, cumhurbaşkanı adaylığının gerekçeleri, güçler ayrılığına dayalı ve eksikleri giderilmiş bir parlamenter sisteme dönüş, yeni sivil anayasa, kutuplaşma siyasetine son verilmesine dönük mesajlar vereceği ifade ediliyor. Basın özgürlüğü, yargı bağımsızlığı ve ekonomi konusundaki önemli vaatlerini de açıklayacak olan Akşener, "seçimlerde sandıklara sahip çıkma çağrısı" da yapacak.

 

Önceki akşam il başkanları ile istişare toplantısı yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, il başkanlarından gelen talepler doğrultusunda blok liste ile seçime gireceği belirtildi. Bu kapsamda kongrede 60 asıl 25 yedek üyeden oluşan Genel İdare Kurulu ve 11 Asıl 7 yedek üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu seçimleri yapılacak. İYİ Parti'nin A takımını oluşturan Başkanlık Divanı'nın ise önümüzdeki günlerde belirleneceği, Genel Başkan Meral Akşener ile birlikte 13 olan Başkanlık Divanı üye sayısının 15'e çıkarılacağı bildirildi.

İYİ Parti Kongresi'nin ana sloganının "İYİ'ler Kazanır", alt sloganı ise "Bize Güven, Kendine Güven, Türkiye'ye Güven" şeklinde olacağı aktarıldı. Kurultayın başlamasının ve geçici Divan Başkanı ile Başkanlık Divanı seçiminin ardından milletvekillerinden oluşan bir heyet, Anıtkabir'i ziyaret edecek. Kongre için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e özel koreografi ve görseller hazırlandı.

Dün akşam itibarıyla emniyet birimlerine kongre için Ankara'ya gelecek 900'e yakın otobüs'ün plakası bildirildi. Spor salonunun yanında bulunan Hipodrom park alanının 1000 otobüslük otoparkının dolmak üzere olduğu dile getirildi. 10 bin kişilik Ankara Spor Salonu'nun kapasitesinin çok üzerinde insan geleceği düşüncesiyle dışarıda kalan vatandaşlar için dev LED ekranlar yerleştirildi. 

 

 

 Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sayıştay'dan o üniversiteye hayalet fakülte uyarısı!

Sayıştay'dan o üniversiteye hayalet fakülte uyarısı! Sayıştay, Medeniyet Üniversitesi’nde yaptığı incelemede üniversitenin öğrencisi olmayan atıl durumda fakülte ve yük...

Danıştay'dan flaş 'Öğrenci Andı' kararı!

Danıştay'dan flaş 'Öğrenci Andı' kararı! Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 'Öğrenci Andı' başlıklı 12. mad...

Yeni şirket kuran gençlere ilk yıl 25 bin 532 lira kazanç!

Yeni şirket kuran gençlere ilk yıl 25 bin 532 lira kazanç! 1 Haziran’dan sonra kendi işini kuran genç girişimciler bir yıl boyunca sosyal güvenlik primi ödemeyecek. Genç giri...

Diyanet’ten Yeni Asyacıları kızdıran Said Nursi kararı

Diyanet’ten Yeni Asyacıları kızdıran Said Nursi kararı Ankara Müftülüğü, Said Nursi için Kocatepe Cami’nde mevlid okunmasını uygun görmedi ve Yeni Asya gazetesine izin ve...

Bakanlıktan zehirli mantar uyarısı

Bakanlıktan zehirli mantar uyarısı Bakanlıktan zehirli mantar uyarısı

Barida Otel Satılıyor!

Barida Otel Satılıyor! Barida Otel Satılıyor!

Trafik cezalarının artırılmasını öngören teklif Meclis'ten geçti

Trafik cezalarının artırılmasını öngören teklif Meclis'ten geçti Kara yolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. P...

İşte alınacak memur sayısı

İşte alınacak memur sayısı Türkiye genelindeki nüfus idarelerindeki iş yükünü hafifletmek amacıyla, bin 170 memur alınacağını açıkladı.

Mustafa Keser Isparta'ya Geliyor

Mustafa Keser Isparta'ya Geliyor Mustafa Keser Isparta'ya Geliyor
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
ŞEHİD – BAŞKAN – GÖLLERİMİZ – IYI PARTİ
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Korkularına Yenilmek Acizliktir
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com