Sondakika32.com - Isparta Haberleri
İYİ Parti'den 1 Nisan Şakası

Kuruluşunu takip eden 5 ay gibi kısa bir süre içerisinde 78 ilde teşkilatlanan İYİ Parti'de, kongresini tamamlayan 66 il ve 627 ilçeden seçilmiş 1112 Üst Kurul delegesi, oylarıyla yeni parti yönetimini belirleyecek. Türkiye'nin dört bir yanından binlerce kişinin katılımıyla düğün gibi bir kurultay yapacaklarını belirten İYİ Parti yetkilileri, vatandaşlara da bu demokrasi şölenini izleme çağrısı yaptı.

Yaklaşık 10 bin kişi kapasiteli Ankara Spor Salonu'nda sabah saat 10:00'da başlayacak olan kurultaya için tüm illerden otobüslerin kaldırıldığı bilgisini veren parti kaynakları, 30 bin kişilik katılımı hedeflediklerini ifade ediyor. Akşener, alışılmış uygulamaların tersine, protokolde değil, partililerin arasına oturarak, "sizden biriyim" mesajı verecek. "İYİ'ler kazanır" ana temasıyla düzenlenen kurultayda "Kendine güven, bize güven, Türkiye'ye güven" vurgusu yapılacak. Kurultayda Genel Başkan Meral Akşener'in, "seçim manifestosu" niteliğinde konuşma yapması bekleniyor. 

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, kongrede yapacağı konuşmasında iktidarın sürdürdüğü kutuplaştırıcı siyaset yüzünden toplumsal barışın yara aldığını vurgulayıp; 80 milyonu kucaklayıcı, bütünleştirici ve birleştirici mesajlar vereceği kaydedildi. AKP iktidarının sürdürdüğü ayrıştırıcı siyasetin halkı mutsuz ve huzursuz ettiğinin vurgulanacağı kongrede İYİ Parti'nin ilk işinin mutlu ve huzurlu Türkiye'yi inşa etmek olacağı anlatılacak.
İYİ Parti kurulduğu ilk günden bu yana hedefini "cumhurbaşkanlığı" olarak açıklayan Akşener'in, cumhurbaşkanı adaylığının gerekçeleri, güçler ayrılığına dayalı ve eksikleri giderilmiş bir parlamenter sisteme dönüş, yeni sivil anayasa, kutuplaşma siyasetine son verilmesine dönük mesajlar vereceği ifade ediliyor. Basın özgürlüğü, yargı bağımsızlığı ve ekonomi konusundaki önemli vaatlerini de açıklayacak olan Akşener, "seçimlerde sandıklara sahip çıkma çağrısı" da yapacak.

 

Önceki akşam il başkanları ile istişare toplantısı yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, il başkanlarından gelen talepler doğrultusunda blok liste ile seçime gireceği belirtildi. Bu kapsamda kongrede 60 asıl 25 yedek üyeden oluşan Genel İdare Kurulu ve 11 Asıl 7 yedek üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu seçimleri yapılacak. İYİ Parti'nin A takımını oluşturan Başkanlık Divanı'nın ise önümüzdeki günlerde belirleneceği, Genel Başkan Meral Akşener ile birlikte 13 olan Başkanlık Divanı üye sayısının 15'e çıkarılacağı bildirildi.

İYİ Parti Kongresi'nin ana sloganının "İYİ'ler Kazanır", alt sloganı ise "Bize Güven, Kendine Güven, Türkiye'ye Güven" şeklinde olacağı aktarıldı. Kurultayın başlamasının ve geçici Divan Başkanı ile Başkanlık Divanı seçiminin ardından milletvekillerinden oluşan bir heyet, Anıtkabir'i ziyaret edecek. Kongre için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e özel koreografi ve görseller hazırlandı.

Dün akşam itibarıyla emniyet birimlerine kongre için Ankara'ya gelecek 900'e yakın otobüs'ün plakası bildirildi. Spor salonunun yanında bulunan Hipodrom park alanının 1000 otobüslük otoparkının dolmak üzere olduğu dile getirildi. 10 bin kişilik Ankara Spor Salonu'nun kapasitesinin çok üzerinde insan geleceği düşüncesiyle dışarıda kalan vatandaşlar için dev LED ekranlar yerleştirildi. 

 

 

 Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

CHP VE İYİ PARTİ EL ELE ZAFERE ULAŞACAK

CHP VE İYİ PARTİ EL ELE ZAFERE ULAŞACAK CHP ve İYİ Parti El Ele Zafere Ulaşacak

Abdullah Gül Saadet Partisinin başına mı geçecek

Abdullah Gül Saadet Partisinin başına mı geçecek PİAR Araştırma Başkanı Kadir Atalay, Milli Görüş’ün televizyonu TV5’te yaşanan dönüşümün ardından dikkat çeken bir ...

Nihat Genç'ten Kılıçdaroğlu'na: O önden gitsin de anasının...

Nihat Genç'ten Kılıçdaroğlu'na: O önden gitsin de anasının... Ünlü muhalif yazar Nihat Genç bir televizyon programında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili ağza alınmaya...

AK Parti belediye başkanı istifa etti! Ünal Yılmaz ağlayarak 'feryat' etti

AK Parti belediye başkanı istifa etti! Ünal Yılmaz ağlayarak 'feryat' etti GÜMÜŞHANE Kelkit İlçe Belediye Başkanı AK Parti'li Ünal Yılmaz, yeniden aday gösterilmeyince ağlayarak partisin...

YSK seçmen sorgulama için bugün son hemen bakın oy kullanamazsınız!

YSK seçmen sorgulama için bugün son hemen bakın oy kullanamazsınız! YSK sitesinden yapılan seçmen kaydı sorgulama işleminde bugün son gün, kaydı çıkmayanlar nüfus müdürlüklerine akın ...

O şimdi CHP'den aday...

O şimdi CHP'den aday... CHP, önceki yerel seçimlerde MHP'den Kepez ilçesine aday olan Murat Dinç'i aday olarak gösterdi.

ITKM'DE FLAŞ GELİŞME: KAYYUMU HÜKÜMETE ŞİKAYET ETTİ

ITKM'DE FLAŞ GELİŞME: KAYYUMU HÜKÜMETE ŞİKAYET ETTİ Başkan Günaydın: Her ne pahasına olursa olsun biz çözeceğiz....

Erhan Usta MHP'den ihraç edildi

Erhan Usta MHP'den ihraç edildi Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP'den ihraç edildi.

AK Partili başkan aday gösterilmedi bakın o ne yaptı!

AK Partili başkan aday gösterilmedi bakın o ne yaptı! AK Parti’den geçtiğimiz dönem Keban Belediye Başkanı seçilen Fethiye Atlı, 2019 yerel seçimleri için aday gösterilm...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com