Sondakika32.com - Isparta Haberleri
MUHALİFLER SAMİMİ Mİ, YOKSA AMAÇ PARTİ İÇİ İKTİDAR MI?

HP'de seçimin ardından yaşanan olağanüstü kurultay tartışmaları ve imza toplama süreci dün bitti. Peki kimdir bu muhaliflifler? Samimiler mi? Değişim mi, değiştirmek mi?

İşte imza süreci ve aktörleri...

"Karşısına aday olduğu bir kişiyi Cumhurbaşkanı adayı gösteren birinin karşısında aday olmam. Asla aday olmam.Vefasızlık yapmam. Gel danışmanım ol derse olurum" diyen bir İNCE'den "yürü derlerse yürürüm;arkadaşlarımız imza toplarlar; delegeler imza verecektir diyen ve delegeleri imza vermeye davet eden bir İNCE'ye...

Peki sadece bu mu?

İmzalar için son bir gün kalmışken Halk TV'ye çıkıp "genel merkezin gönderdiği 100 milletvekili Anadolu'da baskı yapıyor" derken, ertesi gün kendi ekibinde yer alan Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın Iğdır'da çıkması!

Erzurum Çat Belediye Başkanı'na imza ver seni Şişli'den aday yapalım demeleri mi samimi?

Olağanüstü kurultay zamansız diyen il başkanlarına tepki gösteren muhaliflerin seçimden 2 gün sonra olağanüstü kurultay çağrıları yapan il başkanlarına laf etmemesi mi samimi?


Önder Sav ve Ali Topuz'un İstanbul ve Ankara'da delegelere imza vermeleri yönündeki çalışmaları... Fotoğrafları ile kamuoyuna yansıyan bu isimlerin değiştirmek için ne kadar çaba sarf ettiği ortada değil miydi?


Milletvekili gösterilmeyen Gaye Usluer'in muhaliflerin sözcüsü olup4. gün 564, 5.gün 604, 9. gün 618 diyip 12. gün ise 559 demesi mi samimi?

14 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi koltuğunda oturan ve bu dönem Kılıçdaroğlu'nun aday göstermeyeceği  Aziz Kocaoğlu'nun amacı değişim mi değiştirmek mi? Sadece bununla kalmayan Kocaoğlu'nun kurmaylarının delegeye baskısı gözler önünde değil mi? 15 yıldır koltuğunu bırakmayan Kocaoğlu 15 günde 3 kez değiştirelim pardon! değişim çağrısı mı samimi?

İstanbul İl kongresi sürecinde Canan Kaftancıoğlu'na yapılan haksızlıları en iyi bilen Ali Şeker, İlhan Cihaner ve Selin Sayek Böke'nin değişim adı altında İnce ile birlikte olmaları mı samimi?

Meclis'te Atatürk fotoğrafının indirilmesi konusundaki tartışması ileCHP'yi tartıştıran iki aktör Aylin Nazlıaka ile Necati Yılmaz'ın bir arada olması mı samimi?

21 yıldır milletvekili olan Gürsel Tekin'in değişim çağrısı mı samimi yoksa bu dönem milletvekili olamadı diyen Barış Yarkadaş mı samimi?

Daha 6 ay önce kavgalı İzmir il kongresinde Aziz Kocaoğlu'na karşı diğer adayı destekleyen ve yıllardır Kocaoğlu'na karşı mücadele eden Erdal Aksünger'in şimdilerde Aziz Kocaoğlu ile aynı saflarda olması mı samimi?

Milletvekili olmayan Halk Tv Genel Müdürü Şaban Sevinç'in kanalında tek taraflı yayın yapması ve imza sürecine bir gün kala Muharrem İnce'yi konuk etmesi mi samimi? 

24 Haziran seçimlerinde CHP'ye yer vermeyen havuz kanallarında, AKP'nin yandaşlarının CHP'de olağanüstü kurultay olsun diye saatlerce yayın yapması mı samimi?

CNN Türk'te 11. gün muhalifler 670 imza topladı diyip algı yaratan Nedim Şener mi samimi?

 Milletvekili, PM üyesi olamayan İrfan Değirmenci, Atilla Taş gibi isimlerin yanı sıra bir dönemin AKP'ye yakın ismi Fidel Okan'ın olağanüstü kurultay istemeleri mi samimi?


Melih Gökçek, Mahmut Övür, Sevilay Yılman gibi isimlerinKılıçdaroğlu gitsin İnce gelsin açıklamaları mı samimi?

Hepsinin cevabı sizde...

Fakat PM Üyesi Haluk Pekşen'inde dikkat çektiği gibi "değiştirmek değil değişim olmalı" sözü CHP'de bir gerçeğin ta kendisi olarak ortada.


CHP Lideri bir an önce MYK'sını değiştirip ardından örgütleri çalıştıylarla derleyip toplayıp gerçek bir değişimle yoluna devam etmek zorundadır... 

Özgür Çakar
Gazetekritik Genel Yayın YönetmeniSiyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Ahmet Hakan: 'Mehmet Özhaseki yanlış aday' dedi

Ahmet Hakan: 'Mehmet Özhaseki yanlış aday' dedi 'Özhaseki'yle kaybedebiliriz'

'Bahçeli, Mersin'i şahsi mesele haline getirdi'

'Bahçeli, Mersin'i şahsi mesele haline getirdi' 'MHP lideri Mersin'i istiyor'

AKP'nin Ağrı adayı Savcı Sayan: Baykal yiğit bir insandı

AKP'nin Ağrı adayı Savcı Sayan: Baykal yiğit bir insandı 'CHP'nin ipi artık başkalarının elinde'

Ali Koç’a destek Karamollaoğlu'ndan geldi

Ali Koç’a destek Karamollaoğlu'ndan geldi Saadet Partisi Başkanı Karamollaoğlu, Twitter hesabından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a tavsiyede bulundu.

Ahmet Kekeç'ten Abdullah Gül'e: Kimden ne kaçırıyorsunuz?

Ahmet Kekeç'ten Abdullah Gül'e: Kimden ne kaçırıyorsunuz? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında gerçekleştiği iddia edilen görüşme...

CHP ile İyi Parti'nin Ankara konusundaki düğümünün bu hafta çözülmesi bekleniyor

CHP ile İyi Parti'nin Ankara konusundaki düğümünün bu hafta çözülmesi bekleniyor CHP'de öne çıkan isim Cengiz Topel Yıldırım ve Dr. Metin Özaslan

MHP'de 12 il başkan adayı daha açıklandı

MHP'de 12 il başkan adayı daha açıklandı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 12 il belediye başkan adayını daha açıkladı. Son açıklanan belediye başkan adaylar...

İYİ Parti, Trabzon Yomra Belediye Başkan adayını tanıttı

İYİ Parti, Trabzon Yomra Belediye Başkan adayını tanıttı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Yomra Belediye Başkan adayı olarak Mustafa Bıyık’ı açıkladı.

Ozan Arif 'İhanet' dedi , MHP Ozan Arif'e 'Süpürge bıyıklı şarlatan'

Ozan Arif 'İhanet' dedi , MHP Ozan Arif'e 'Süpürge bıyıklı şarlatan' Ülkücü Hareketin efsane ismi Ozan Arif'in şiiri yine ortalığı fena karıştırdı
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Yediğin Budaklı Sopadır Darbe
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com