Sondakika32.com - Isparta Haberleri
MUHALİFLER SAMİMİ Mİ, YOKSA AMAÇ PARTİ İÇİ İKTİDAR MI?

HP'de seçimin ardından yaşanan olağanüstü kurultay tartışmaları ve imza toplama süreci dün bitti. Peki kimdir bu muhaliflifler? Samimiler mi? Değişim mi, değiştirmek mi?

İşte imza süreci ve aktörleri...

"Karşısına aday olduğu bir kişiyi Cumhurbaşkanı adayı gösteren birinin karşısında aday olmam. Asla aday olmam.Vefasızlık yapmam. Gel danışmanım ol derse olurum" diyen bir İNCE'den "yürü derlerse yürürüm;arkadaşlarımız imza toplarlar; delegeler imza verecektir diyen ve delegeleri imza vermeye davet eden bir İNCE'ye...

Peki sadece bu mu?

İmzalar için son bir gün kalmışken Halk TV'ye çıkıp "genel merkezin gönderdiği 100 milletvekili Anadolu'da baskı yapıyor" derken, ertesi gün kendi ekibinde yer alan Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın Iğdır'da çıkması!

Erzurum Çat Belediye Başkanı'na imza ver seni Şişli'den aday yapalım demeleri mi samimi?

Olağanüstü kurultay zamansız diyen il başkanlarına tepki gösteren muhaliflerin seçimden 2 gün sonra olağanüstü kurultay çağrıları yapan il başkanlarına laf etmemesi mi samimi?


Önder Sav ve Ali Topuz'un İstanbul ve Ankara'da delegelere imza vermeleri yönündeki çalışmaları... Fotoğrafları ile kamuoyuna yansıyan bu isimlerin değiştirmek için ne kadar çaba sarf ettiği ortada değil miydi?


Milletvekili gösterilmeyen Gaye Usluer'in muhaliflerin sözcüsü olup4. gün 564, 5.gün 604, 9. gün 618 diyip 12. gün ise 559 demesi mi samimi?

14 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi koltuğunda oturan ve bu dönem Kılıçdaroğlu'nun aday göstermeyeceği  Aziz Kocaoğlu'nun amacı değişim mi değiştirmek mi? Sadece bununla kalmayan Kocaoğlu'nun kurmaylarının delegeye baskısı gözler önünde değil mi? 15 yıldır koltuğunu bırakmayan Kocaoğlu 15 günde 3 kez değiştirelim pardon! değişim çağrısı mı samimi?

İstanbul İl kongresi sürecinde Canan Kaftancıoğlu'na yapılan haksızlıları en iyi bilen Ali Şeker, İlhan Cihaner ve Selin Sayek Böke'nin değişim adı altında İnce ile birlikte olmaları mı samimi?

Meclis'te Atatürk fotoğrafının indirilmesi konusundaki tartışması ileCHP'yi tartıştıran iki aktör Aylin Nazlıaka ile Necati Yılmaz'ın bir arada olması mı samimi?

21 yıldır milletvekili olan Gürsel Tekin'in değişim çağrısı mı samimi yoksa bu dönem milletvekili olamadı diyen Barış Yarkadaş mı samimi?

Daha 6 ay önce kavgalı İzmir il kongresinde Aziz Kocaoğlu'na karşı diğer adayı destekleyen ve yıllardır Kocaoğlu'na karşı mücadele eden Erdal Aksünger'in şimdilerde Aziz Kocaoğlu ile aynı saflarda olması mı samimi?

Milletvekili olmayan Halk Tv Genel Müdürü Şaban Sevinç'in kanalında tek taraflı yayın yapması ve imza sürecine bir gün kala Muharrem İnce'yi konuk etmesi mi samimi? 

24 Haziran seçimlerinde CHP'ye yer vermeyen havuz kanallarında, AKP'nin yandaşlarının CHP'de olağanüstü kurultay olsun diye saatlerce yayın yapması mı samimi?

CNN Türk'te 11. gün muhalifler 670 imza topladı diyip algı yaratan Nedim Şener mi samimi?

 Milletvekili, PM üyesi olamayan İrfan Değirmenci, Atilla Taş gibi isimlerin yanı sıra bir dönemin AKP'ye yakın ismi Fidel Okan'ın olağanüstü kurultay istemeleri mi samimi?


Melih Gökçek, Mahmut Övür, Sevilay Yılman gibi isimlerinKılıçdaroğlu gitsin İnce gelsin açıklamaları mı samimi?

Hepsinin cevabı sizde...

Fakat PM Üyesi Haluk Pekşen'inde dikkat çektiği gibi "değiştirmek değil değişim olmalı" sözü CHP'de bir gerçeğin ta kendisi olarak ortada.


CHP Lideri bir an önce MYK'sını değiştirip ardından örgütleri çalıştıylarla derleyip toplayıp gerçek bir değişimle yoluna devam etmek zorundadır... 

Özgür Çakar
Gazetekritik Genel Yayın YönetmeniSiyaset  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Ekrem İmamoğlu'ndan tanzim satışı tepkisi: Bu kadar ayıp olmaz

Ekrem İmamoğlu'ndan tanzim satışı tepkisi: Bu kadar ayıp olmaz CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, tanzim satışlarıyla ilgili konuşurken 'Tanzim sat...

Burhanettin Kocamaz’ın ismi askıda!

Burhanettin Kocamaz’ın ismi askıda! Listenin geç teslim edildiği gerekçesi YSK yetkililerinin adaylığını kabul etmediği Burhanettin Kocamaz, DP adayı o...

Cumhur İttifakı'nda sıcak gelişme: Adaylığı düşürüldü!

Cumhur İttifakı'nda sıcak gelişme: Adaylığı düşürüldü! Cumhur İttifakı MHP Dikili Belediye Başkan adayı Buğra Akın’ın adaylığı İlçe Seçim Kurulu tarafından düşürüldü.

Önder Aksakal, Sarıgül'ün oy oranını açıkladı

Önder Aksakal, Sarıgül'ün oy oranını açıkladı DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Şişli Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mustafa Sarıgül'ün oy oranını...

Seyit Torun CHP'nin önde olduğu belediyeleri açıkladı

Seyit Torun CHP'nin önde olduğu belediyeleri açıkladı CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun İYİ Parti ile ittifak formülünü ve ittifakın seçim hedefini anlattı. Listelere yö...

Cumhur İttifakı çatırdıyor: Birbirlerine girdiler

Cumhur İttifakı çatırdıyor: Birbirlerine girdiler Karabük’te Cumhur İttifakı’nın MHP ve AKP adayları arasında sosyal medya üzerinden tartışma yaşanıyor.

Bülent Arınç'tan yeni parti iddialarıyla ilgili olay sözler

Bülent Arınç'tan yeni parti iddialarıyla ilgili olay sözler Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti kura...

CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay istifa etti

CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay istifa etti CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

MHP'de Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy için ihraç talebi

MHP'de Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy için ihraç talebi MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hatay-Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy'un ihraç istemiyle disipl...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com