Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Koltuklarına yapışan CHP yönetimi!

CHP Genel Başkanı ve MYK yönetiminin kurultayı toplayıp güven tazelemek yerine “Gündemimizde kurultay yoktur” açıklaması CHP’den beklentisi olanlarda şok etkisi yarattı. 

CHP kurultay delegelerinin CHP’deki beklentiyi karşılamak adına başta Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetimine güvensizlik oyu vermek amacıyla başlattıkları olağanüstü kurultay için imza süreci, düzenledikleri çağrı belgesiyle başladı. İmza sayısı on beş gün içerisinde 632’ye ulaştı. 

Olağanüstü kurultay için notere verilen 632 ıslak imzalı belge, çağrı heyetinden CHP  PM üyesi Gaye Usluer, Bilecik milletvekili ve önceki dönem TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün ile beraberindeki heyet tarafından bugün saat 16:00’da CHP Genel Merkezi’ne teslim edilecek. 

CHP Genel Başkanı’nın noter tasdikli imzaları teslim almasıyla 45 gün içerisinde tüzük gereği olağanüstü kurultayı toplaması gerekir. 

Ancak görüyoruz ki CHP bu seçim yenilgilerinin nedenlerini masaya yatırmak için en yetkili organ olan kurultayı toplamak yerine kurultayı yapmamak için adeta direniyor. 

Kurultay çağrı heyetinin çağrısına uyarak imza veren delegelere belediye meclis üyeliği, belediye başkan adaylığı, ilçe binası satın almak, CHP’li belediyelerde iş vaadiyle, ilgili delegelerin belediyelerde çalışan yakını varsa işten çıkartılma tehdidi gibi borsa misali vaatler ve tehditler at başı gidiyor. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dokuz  seçim kaybetmesine rağmen hala, “Gündemimizde kurultay yok, partiyi yerel seçimlere hazırlıyoruz” diyerek CHP tabanında akıl tutulmasına sebep oldu. 

CHP Genel Sekreteri Sayın Akif Hamzaçebi, AYM kararını örnek göstererek “Olağanüstü kurultay için imza veren delegelerin imzalarını geri çekebileceğini belirterek kurultaya gerek olmadığını” söyleyebiliyor. Ancak imzasını geri çeken delegeye verilen vaatlerin ahlaki boyutunun CHP tabanında infiale yol açacağını ön görmeden sadece kendi koltuğunu düşünüyor. 

MYK üyeleri Bülent Tezcan, Tekin Bingöl ve Tuncay Özkan, koltuklarını korumak için çırpınıp “Gündemimizde kurultay yok, CHP’ye vizyon belgesi hazırlıyoruz” sözleriyle CHP tabanına üç maymunu oynuyorlar. 

Genel Sayman Haluk Koç, seçim sürecinde mali yardım isteyen CHP örgütünü azarlayarak il ve ilçe başkanlarına “Paramız mı var, olanla yetineceksiniz” şeklinde sert bir tutum sergilerken; geldiğimiz bu günlerde olağanüstü kurultay için notere giden delegelere, il ve ilçe başkanları aracılığıyla ve bir çoğunu da bizzat kendisi arayarak “Örgütlerin tüm mali sıkıntılarını çözelim, yeter ki bizi koltuklarımızdan uzaklaştırmayın”  şeklindeki tavrıyla kesenin ağzını açıyor. 

Geri kalan MYK üyelerinin zaten ismi cismi yok. Ancak bu günlerde seçim dönemlerinde hiç gitmedikleri Erzurum, Ağrı, Batman, Kırşehir, Bayburt gibi CHP’nin sıfır oy aldığı ama maşallah delegesinin bereketli olduğu illerde delegelerle akşamları aynı masaları paylaştıklarını görüyoruz. 

Grup başkanvekilleri Engin Özkoç, Engin Altay ve Özgür Özel’e gelince… Bu isimler de maşallah illerinde sokakta yürüyemeyecek durumda olmalarına ve illerindeki il başkanları ile kurultay delegelerinin tamamının olağanüstü kurultay için imza vermesine rağmen ekranların karşısına çıkarak “Kurultaya gerek yok”yüzsüzlüğünü gösterebilmekteler.

Milletvekillerinin büyük çoğunluğu önseçime girmeden Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun iki dudağının arasından seçildikleri için CHP Genel Başkanı ve yönetimine kapı kulluğuna devam ediyor ve “Kurultaya ne gerek var”ifadesini kullanıyorlar. 

Ey CHP yönetimi, halka rağmen siyaset yapma anlayışından vaz geçin. 

Sokağın sesini dinleyin. 

Seçilmiş 1065 kurultay delegesinin 632’si CHP tüzüğünün hükmü gereği, olağanüstü kurultay için on beş gün içerisinde yeter sayıda imza toplayıp CHP’nin yerel seçimlerden önce silkelenerek kendine gelmesini istiyorsa bu sokağın sesidir. Yerine getirilmelidir. 

Bu çağrıya CHP yönetiminin duyarsız kalması durumunda önümüzdeki yerel seçimlerde CHP duvara toslar ve bunun bedelini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile şu anki CHP yönetimi ağır olarak öder. 

Halkın Habercisi olarak hatırlatıyoruz. 

1111Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu'na büyük şok

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayrettin Nuhoğlu'na büyük şok İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Muhasibi Hayrettin Nuhoğlu, Kadıköy'deki çalışma ofisine giren kişil...

Yavaş'tan Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusu

Yavaş'tan Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusu CHP Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş, Mehmet Özhaseki'nin açıklamaları hakkında iftira, suç uydurma ve haka...

ORC 2 ilde sonuçları açıkladı!

ORC 2 ilde sonuçları açıkladı! TÜRKİYE 31 Mart 2019 yerel seçimleri için geri sayıma devam ederken ORC iki il için yeni anket sonuçlarını yayınlad...

Olcay Baykal gözyaşlarına boğuldu

Olcay Baykal gözyaşlarına boğuldu CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, TBMM Genel Kurulunda yemin etti. Genel Kurul, TBMM Başkanvekili Levent Gök b...

KÖYLERİN İÇME SULARI KURUYOR

KÖYLERİN İÇME SULARI KURUYOR İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, "Ne acıdır ki köylerimiz yaşanan çevre felaketleri nedeniyle boşalıyor artık v...

İYİ Parti ittifak yapılan illeri açıkladı!

İYİ Parti ittifak yapılan illeri açıkladı! İYİ Parti Başkanlık Divanı sonrası Genel Sekreter Cihan Paçacı yaptığı basın açıklamasında ittifak yapılan illeri a...

Demokrat Parti'den Burhanettin Kocamaz açıklaması

Demokrat Parti'den Burhanettin Kocamaz açıklaması Burhanettin Kocamaz evrakları İl Seçim Kurulu’na geç teslim edildiği için İyi Parti’den aday olamamıştı

Devlet Bahçeli'den şok eden açıklamalar

Devlet Bahçeli'den şok eden açıklamalar MHP lideri Bahçeli, yerel seçimlerden ekonomiye kadar birçok alanda konuştu. İttifakın genişlemesinin siyasi taktik...

İYİ Parti Listesinde CHP Krizi

İYİ Parti Listesinde CHP Krizi İYİ Parti Listesinde CHP Krizi
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com