Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Koltuklarına yapışan CHP yönetimi!

CHP Genel Başkanı ve MYK yönetiminin kurultayı toplayıp güven tazelemek yerine “Gündemimizde kurultay yoktur” açıklaması CHP’den beklentisi olanlarda şok etkisi yarattı. 

CHP kurultay delegelerinin CHP’deki beklentiyi karşılamak adına başta Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetimine güvensizlik oyu vermek amacıyla başlattıkları olağanüstü kurultay için imza süreci, düzenledikleri çağrı belgesiyle başladı. İmza sayısı on beş gün içerisinde 632’ye ulaştı. 

Olağanüstü kurultay için notere verilen 632 ıslak imzalı belge, çağrı heyetinden CHP  PM üyesi Gaye Usluer, Bilecik milletvekili ve önceki dönem TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün ile beraberindeki heyet tarafından bugün saat 16:00’da CHP Genel Merkezi’ne teslim edilecek. 

CHP Genel Başkanı’nın noter tasdikli imzaları teslim almasıyla 45 gün içerisinde tüzük gereği olağanüstü kurultayı toplaması gerekir. 

Ancak görüyoruz ki CHP bu seçim yenilgilerinin nedenlerini masaya yatırmak için en yetkili organ olan kurultayı toplamak yerine kurultayı yapmamak için adeta direniyor. 

Kurultay çağrı heyetinin çağrısına uyarak imza veren delegelere belediye meclis üyeliği, belediye başkan adaylığı, ilçe binası satın almak, CHP’li belediyelerde iş vaadiyle, ilgili delegelerin belediyelerde çalışan yakını varsa işten çıkartılma tehdidi gibi borsa misali vaatler ve tehditler at başı gidiyor. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dokuz  seçim kaybetmesine rağmen hala, “Gündemimizde kurultay yok, partiyi yerel seçimlere hazırlıyoruz” diyerek CHP tabanında akıl tutulmasına sebep oldu. 

CHP Genel Sekreteri Sayın Akif Hamzaçebi, AYM kararını örnek göstererek “Olağanüstü kurultay için imza veren delegelerin imzalarını geri çekebileceğini belirterek kurultaya gerek olmadığını” söyleyebiliyor. Ancak imzasını geri çeken delegeye verilen vaatlerin ahlaki boyutunun CHP tabanında infiale yol açacağını ön görmeden sadece kendi koltuğunu düşünüyor. 

MYK üyeleri Bülent Tezcan, Tekin Bingöl ve Tuncay Özkan, koltuklarını korumak için çırpınıp “Gündemimizde kurultay yok, CHP’ye vizyon belgesi hazırlıyoruz” sözleriyle CHP tabanına üç maymunu oynuyorlar. 

Genel Sayman Haluk Koç, seçim sürecinde mali yardım isteyen CHP örgütünü azarlayarak il ve ilçe başkanlarına “Paramız mı var, olanla yetineceksiniz” şeklinde sert bir tutum sergilerken; geldiğimiz bu günlerde olağanüstü kurultay için notere giden delegelere, il ve ilçe başkanları aracılığıyla ve bir çoğunu da bizzat kendisi arayarak “Örgütlerin tüm mali sıkıntılarını çözelim, yeter ki bizi koltuklarımızdan uzaklaştırmayın”  şeklindeki tavrıyla kesenin ağzını açıyor. 

Geri kalan MYK üyelerinin zaten ismi cismi yok. Ancak bu günlerde seçim dönemlerinde hiç gitmedikleri Erzurum, Ağrı, Batman, Kırşehir, Bayburt gibi CHP’nin sıfır oy aldığı ama maşallah delegesinin bereketli olduğu illerde delegelerle akşamları aynı masaları paylaştıklarını görüyoruz. 

Grup başkanvekilleri Engin Özkoç, Engin Altay ve Özgür Özel’e gelince… Bu isimler de maşallah illerinde sokakta yürüyemeyecek durumda olmalarına ve illerindeki il başkanları ile kurultay delegelerinin tamamının olağanüstü kurultay için imza vermesine rağmen ekranların karşısına çıkarak “Kurultaya gerek yok”yüzsüzlüğünü gösterebilmekteler.

Milletvekillerinin büyük çoğunluğu önseçime girmeden Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun iki dudağının arasından seçildikleri için CHP Genel Başkanı ve yönetimine kapı kulluğuna devam ediyor ve “Kurultaya ne gerek var”ifadesini kullanıyorlar. 

Ey CHP yönetimi, halka rağmen siyaset yapma anlayışından vaz geçin. 

Sokağın sesini dinleyin. 

Seçilmiş 1065 kurultay delegesinin 632’si CHP tüzüğünün hükmü gereği, olağanüstü kurultay için on beş gün içerisinde yeter sayıda imza toplayıp CHP’nin yerel seçimlerden önce silkelenerek kendine gelmesini istiyorsa bu sokağın sesidir. Yerine getirilmelidir. 

Bu çağrıya CHP yönetiminin duyarsız kalması durumunda önümüzdeki yerel seçimlerde CHP duvara toslar ve bunun bedelini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile şu anki CHP yönetimi ağır olarak öder. 

Halkın Habercisi olarak hatırlatıyoruz. 

1111Gündem  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İş ve Siyaset Dünyası Mevlid-i Şerif’te Bir Araya Geldi

İş ve Siyaset Dünyası Mevlid-i Şerif’te Bir Araya Geldi İş ve Siyaset Dünyası Mevlid-i Şerif’te Bir Araya Geldi

CHP’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI ALİ ÖZTUNÇ!

CHP’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI ALİ ÖZTUNÇ! CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayının milletvekili ve Parti M...

Akşener: 'İYİ Parti'nin adayları, dedikodu etmeyecekler, iftira atmayacaklar'

Akşener: 'İYİ Parti'nin adayları, dedikodu etmeyecekler, iftira atmayacaklar' Yerel seçime ilişkin, güç birliği görüşmelerinin devam ettiğini ifade eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, &...

İhaleler Barlas’a aktı

İhaleler Barlas’a aktı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Medya ve İletişim Bölümü çalışanı Ali Barlas’ın ortağı olduğu şirketin belediyeden ...

Cihangir İslam'ın 'Başarılar Diliyorum' Sözlerine Mansur Yavaş'tan Yanıt: Desteğiniz Önemli

Cihangir İslam'ın 'Başarılar Diliyorum' Sözlerine Mansur Yavaş'tan Yanıt: Desteğiniz Önemli Ankara Büyükşehir Belediyesi için CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olacağı konuşulan Mansur Yavaş, Saadet Parti...

CHP İstanbul adayı olduğu söylenen Ekrem İmamoğlu bakın kimlerle buluştu?

CHP İstanbul adayı olduğu söylenen Ekrem İmamoğlu bakın kimlerle buluştu? CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu kolları şimdiden sıvadı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'daki CHP'li belediy...

CHP 2019 belediye başkan adayları listesi açıklandı işte tam liste

CHP 2019 belediye başkan adayları listesi açıklandı işte tam liste CHP 2019 belediye başkan adayları listesi açıklandı işte tam liste

Başkan Erdoğan'dan partilerin plastik bayrak asmasına tepki

Başkan Erdoğan'dan partilerin plastik bayrak asmasına tepki Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda partilerin seçim döneminde her sokağı bayraklarla ...

Erdoğan AK Parti'nin 14 belediye başkanı adayını daha açıkladı

Erdoğan AK Parti'nin 14 belediye başkanı adayını daha açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İl Başkanları Toplantısı'nda 14 ilin daha belediye başkan ...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Yediğin Budaklı Sopadır Darbe
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com