Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Pala: ‘Isparta Belediye Başkanlığına aday olabilirim ‘

Isparta Belediye başkanlığına adaylığı tartışılan Sarıidris Belediye başkanı Ramazan Pala suskunluğunu bozdu. Pala “bu işte büyük rakamlar, büyük siyasi oyunlar dönüyor. Adaylık sürecinde adayların adını kirletmek için resmen kuyruğa giriyorlar. Kendisiyle ilgili spekülasyonlara açıklık getiren Ramazan Pala sözlerinde şunlara yer verdi: “benim 18 yıllık bir yurt dışı tecrübem 20 yıllık ta belediye başkanlığı tecrübem var. Belediye başkanlığına aday olacak yeterli donanıma ve birikime zaten sahibim. Teknik konuda bir sorunum yok. Ancak bu işlerde büyük rakamlar döndüğü için bir büyük şehir belediye başkanlığı riskine girmek istemem. Ayrıca beni bu makama layık görüp destekleyen aynı zamanda toplumda adımı zikreden Isparta’lı hemşehrilerime teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Siyaset alanında da hizmet alanında da bu güne kadar yaptıklarımız ortadadır. Ben yaşadığım bu beldeye hizmet vermeyi seviyorum. Bin yıllık tarihi geçmişi olan bu kasaba gerek Osmanlı döneminde gerekse Cumhuriyet döneminde önemli olaylara ev sahipliği  yapmış bir beldedir.

Sarıidris’e hizmet etmek ibadettir” yorumunu yaptı.

MHP içerisindeki muhalif tavrı ile tanınan başkan Ramazan Pala Türk siyasetindeki konjektörüde değerlendirirken neden İYİ Partiye geçmediniz sorusunu şöyle yanıtladı: “biz başbuğumuz Türkeş ile başladığımız yarım asırlık bir davamız var. Bu davayı idame ettirmekte genel başkanımız Devlet Bahçeli’ye nasip olmuştur.

Ancak 1 Kasım seçimlerinden çıktıktan sonra MHP oylarımız yarıya düşmüştü. Biz o arada kongre istedik. Bazı arkadaşlar yeni bir parti kuralım formülünden yana idi. Ben ve bizim ekibimiz buna onay vermedi. Kongreyi görüştüğümüz sırada 15 Temmuz darbe kalkışması oldu. Türkiye’deki siyaset arenası birden değişti.  Baktık ki aziz milletimiz o günlerde ele ele tutuşuyor. Milletimiz partiyi, kongreyi, seçimi, siyaseti vb bir kenara itip halkımız ve tüm partilerle beraber rozetleri çıkarıp yeni kapıda bir araya geldik. Genel başkanımız Devlet Bahçelinin iktidar partili ile el ele verip FETÖ ve PKK ile mücadelemizi sürdürmeliyiz talimatı üzerine biz zaten bu ülkenin parçalanmaması adına MHP olarak genel başkanımızın yanında yer aldık. Bu arada Türkiye’de yaşanan bu kriz yeni bir partiyi daha doğurdu. İYİ Parti ortaya çıktı. Ancak seçim sonrası dağılma sürecine giren İYİ Parti’de talihsiz bir karar verdiğini anlamıştır.” Şeklinde yorumladı.

Kamu oyunda iktidar partisiyle birlikte yürüyen Devlet Bahçeli’nin bunu ne kadar sürdüreceği konusundaki  tartışmaları yanıtlayan Pala şöyle konuştu: “bu Türkiye’nin siyasi yapısına bağlı ancak iktidar partisinin söz verdiği yüz günlük süre içerisindeki duruma bakılacak şüphesiz altı ay sonra genel başkanımızın bu konuda bir insiyatif kullanacağını eminim. Ancak şu anda her şeye rağmen ele ele tutuşma vaktidir.” Dedi.yerel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Bu Zafer Düğüne Gider Gibi Cepheye Gidenlerin Zaferidir

Bu Zafer Düğüne Gider Gibi Cepheye Gidenlerin Zaferidir Bu Zafer Düğüne Gider Gibi Cepheye Gidenlerin Zaferidir

İttifak Ruhuna Uygun Davranacağız

İttifak Ruhuna Uygun Davranacağız İttifak Ruhuna Uygun Davranacağız

'Fakirin umuduyla oynama'

'Fakirin umuduyla oynama' 'Fakirin umuduyla oynama'

Hedefimiz Dünya Şampiyonu Olmak

Hedefimiz Dünya Şampiyonu Olmak Hedefimiz Dünya Şampiyonu Olmak

Kadınlar Gününü Köylü Kadınlarla Kutladılar

Kadınlar Gününü Köylü Kadınlarla Kutladılar CHP İl Genel Meclisi Adayları Kadınlar Gününü Köylü Kadınlarla Kutladılar

En Hızlı Göç Alan İl Isparta Oldu

En Hızlı Göç Alan İl Isparta Oldu En Hızlı Göç Alan İl Isparta Oldu

Seçimlere Bir Ay Kala Vatandaşlar Ne Düşünüyor?

Seçimlere Bir Ay Kala Vatandaşlar Ne Düşünüyor? Seçimlere Bir Ay Kala Vatandaşlar Ne Düşünüyor?

Özgür Özel Isparta'ya Geliyor

Özgür Özel Isparta'ya Geliyor Özgür Özel Isparta'ya Geliyor

Isparta’nın Doğa Turizmi Potansiyeli Tanıtıldı

Isparta’nın Doğa Turizmi Potansiyeli Tanıtıldı Isparta’nın Doğa Turizmi Potansiyeli Tanıtıldı
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com