Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Pala: ‘Isparta Belediye Başkanlığına aday olabilirim ‘

Isparta Belediye başkanlığına adaylığı tartışılan Sarıidris Belediye başkanı Ramazan Pala suskunluğunu bozdu. Pala “bu işte büyük rakamlar, büyük siyasi oyunlar dönüyor. Adaylık sürecinde adayların adını kirletmek için resmen kuyruğa giriyorlar. Kendisiyle ilgili spekülasyonlara açıklık getiren Ramazan Pala sözlerinde şunlara yer verdi: “benim 18 yıllık bir yurt dışı tecrübem 20 yıllık ta belediye başkanlığı tecrübem var. Belediye başkanlığına aday olacak yeterli donanıma ve birikime zaten sahibim. Teknik konuda bir sorunum yok. Ancak bu işlerde büyük rakamlar döndüğü için bir büyük şehir belediye başkanlığı riskine girmek istemem. Ayrıca beni bu makama layık görüp destekleyen aynı zamanda toplumda adımı zikreden Isparta’lı hemşehrilerime teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Siyaset alanında da hizmet alanında da bu güne kadar yaptıklarımız ortadadır. Ben yaşadığım bu beldeye hizmet vermeyi seviyorum. Bin yıllık tarihi geçmişi olan bu kasaba gerek Osmanlı döneminde gerekse Cumhuriyet döneminde önemli olaylara ev sahipliği  yapmış bir beldedir.

Sarıidris’e hizmet etmek ibadettir” yorumunu yaptı.

MHP içerisindeki muhalif tavrı ile tanınan başkan Ramazan Pala Türk siyasetindeki konjektörüde değerlendirirken neden İYİ Partiye geçmediniz sorusunu şöyle yanıtladı: “biz başbuğumuz Türkeş ile başladığımız yarım asırlık bir davamız var. Bu davayı idame ettirmekte genel başkanımız Devlet Bahçeli’ye nasip olmuştur.

Ancak 1 Kasım seçimlerinden çıktıktan sonra MHP oylarımız yarıya düşmüştü. Biz o arada kongre istedik. Bazı arkadaşlar yeni bir parti kuralım formülünden yana idi. Ben ve bizim ekibimiz buna onay vermedi. Kongreyi görüştüğümüz sırada 15 Temmuz darbe kalkışması oldu. Türkiye’deki siyaset arenası birden değişti.  Baktık ki aziz milletimiz o günlerde ele ele tutuşuyor. Milletimiz partiyi, kongreyi, seçimi, siyaseti vb bir kenara itip halkımız ve tüm partilerle beraber rozetleri çıkarıp yeni kapıda bir araya geldik. Genel başkanımız Devlet Bahçelinin iktidar partili ile el ele verip FETÖ ve PKK ile mücadelemizi sürdürmeliyiz talimatı üzerine biz zaten bu ülkenin parçalanmaması adına MHP olarak genel başkanımızın yanında yer aldık. Bu arada Türkiye’de yaşanan bu kriz yeni bir partiyi daha doğurdu. İYİ Parti ortaya çıktı. Ancak seçim sonrası dağılma sürecine giren İYİ Parti’de talihsiz bir karar verdiğini anlamıştır.” Şeklinde yorumladı.

Kamu oyunda iktidar partisiyle birlikte yürüyen Devlet Bahçeli’nin bunu ne kadar sürdüreceği konusundaki  tartışmaları yanıtlayan Pala şöyle konuştu: “bu Türkiye’nin siyasi yapısına bağlı ancak iktidar partisinin söz verdiği yüz günlük süre içerisindeki duruma bakılacak şüphesiz altı ay sonra genel başkanımızın bu konuda bir insiyatif kullanacağını eminim. Ancak şu anda her şeye rağmen ele ele tutuşma vaktidir.” Dedi.yerel  KATEGORİSİNDEN HABERLER

‘Sandık Paraları’ Ödeniyor

‘Sandık Paraları’ Ödeniyor ‘Sandık Paraları’ Ödeniyor

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN BAŞDEĞİRMEN’DEN BERAT KANDİLİ MESAJI Başkan Başdeğirmen’den Berat Kandili Mesajı

HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ Her Türlü İşbirliğine Hazırız

Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı

Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı Isparta'da İlk Meclis İlk Toplantı

Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı

Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı Hestourex 2019’da Batı Akdeniz tanıtımı

Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti

Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti Teksif Şube Başkanı Hayatını Kaybetti

Başdeğirmen Görevi Devraldı

Başdeğirmen Görevi Devraldı Başdeğirmen Görevi Devraldı

BAŞDEĞİRMEN MAZBATASINI ALDI

BAŞDEĞİRMEN MAZBATASINI ALDI Başdeğirmen Mazbatasını Aldı

EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ'NDE GÖL YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI

EĞİRDİR SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ'NDE GÖL YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi'nde Göl Yönetimi Çalıştayı
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com