CHP'de büyük gün hem adaylar tanıtılacak hem manifestosunu açıklayacak


Açıklama: CHP, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerdeki adaylarını Ankara’da düzenleyeceği törenle tanıtacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yerel yönetimlere ilişkin 12 maddelik belgeyi açıklaması bekleniyor.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2019
Geçerli Tarih: 22 Ağustos 2019, 00:41
Site: Sondakika32.com - Isparta Haberleri
URL: http://sondakika32.com/haber_detay.asp?haberID=11850


CHP’de bugün aday tanıtım günü. Ankara Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek toplantıda belediye başkan adayları tanıtılacakken, yerel yönetimlere ilişkin 12 madde açıklanacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yaptığı açıklamada aday belirleme sürecini tamamladıklarını, aday tanıtım toplantısıyla seçim kampanyalarını başlatacaklarını söyledi. Torun, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun yerel yönetimlere ilişkin 12 maddelik belgeyi açıklayacağı toplantıda, partinin yerel seçim bildirgesinin de kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.

ANA KONULAR NE OLACAK?
CHP'li belediyelerin barınma, gıda, ulaşım, eğitim ve sağlık alanlarında daha kaliteli hizmeti daha düşük fiyata sağlayacağını belirten Torun, partinin yerel yönetim anlayışını ortaya koyacak olan bildirgede, ekonomik kalkınma ile kent ve çevre politikalarının da yer alacağını kaydetti.