İyi Parti ve Aylin Hanım


Açıklama: İyi Parti Aylin Hanım
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 02 Ağustos 2019
Geçerli Tarih: 17 Ağustos 2019, 17:01
Site: Sondakika32.com - Isparta Haberleri
URL: http://sondakika32.com/haber_detay.asp?haberID=12990


İyi Partinin kuruluş süreci

Kasım seçimlerinde MHP'nin oy oranının düşmesi üzerine Ülkücüler kurultay talebinde bulundu. Uzun süren yargı sürecinin ardından mahkeme olağanüstü kurultay için tarih belirledi ancak MHP bu kararı tanımadığını ilan etti.

Eylül 2016'da partiden ihraç edildi, dava açtı ve Aralık 2016'da mahkeme tarafından onanan ihraç kararı kesinleşmiş oldu.

Nisan ayındaki anayasa değişikliği referandumu sırasında 'Hayır' için kampanya yürüttü ve MHP'den ayrılan bazı muhalif isimlerle birlikte yeni bir siyasi parti kuracağını açıkladı.

Partinin kurucu üyeleri için 24 Ekim Salı akşamı bir yemek verildi. Partinin logosunu da ilk kez bu yemeğe katılan partinin kurucularından emekli SAT komandosu Ali Türkşen, Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Partinin güneş biçimindeki sarı-lacivert logosunda 8 çizgi bulunuyor. Bu çizgilerin yeni partinin tanıtım videolarında kullanılan 8 ilkeyi temsil ettiği belirtiliyor. Bu ilkeler, umut, kararlılık, adalet, gelecek, bilgi, zenginlik, cesaret ve medeniyet olarak sıralanıyor. 

İlk genel seçimlerde Isparta sokaklarının tanımadığı tek özelliğinin Süleyman Demirel’in doktoru olan olan Aylin Cesur hanımı aday gösterdi.  

Sayın Demirel’in Aylin Hanımı bu tarihe kadar niçin milletvekili yapmadığını sormamız gerekiyor.

Aylin Hanıma Isparta’dan nasıl seçildiğini birileri anlatmamış ki, yatıyor Demirel, kalkıyor Demokrat Parti…

Biz azıcık anlatalım. 

Cumhuriyet Halk Partisinin Isparta’daki akıl hocaları adayın yanlış gösterildiğini kamuoyuna seçilmemesi gerektiğini pompalamaya başladı. Aday açıklanacağı saat 17.oo sıralarında toplanan önder 20 civarı arkadaş il ve ilçelerin gezilmesi ve adaya oy verilmemesi yönünde karar aldı. Örnek mi istiyorsunuz İş insanı Mükerrem Selçuk ve şahsım ilçe ilçe CHP’ye oy verilmemesini istedik. Bu çabadır Cesur’un vekil olması. Vekil olunca inşallah aldığı maaştan partisine her ay maddi yardım yapıyordur. Bilmiyorum ama bir gün İl başkanına sormak nasip olur. Milliyetçi Hareket partisinden kopup İyi Partiye katılan Ramazan Kabalak’ın organize ettiği bizlerdik. Kimler bu işlere kalkmadılar ki. Acaba bunları vekil olan Aylin Hanımefendiye anlatıldı mı? Parti sucu işlemiş olmamaları için isimlerini yazmıyorum. Hey Kabablak hey… Bizleri iyi gazlamıştın.  Adayımızı beğenmedik, Aylin hanıma oyları kaydırdık. Öyle değil mi Sayın Selçuk.

Şimdi seçim olsa tekrarı? Ya da soruyu şöyle soralım. Aylin Hanım tekrar aday olsa alacağı oy nedir?

Bence 17 bin civarı... iddiaya hazırım.