Koray Aydın, oy oranını açıkladı


Açıklama: Halk TV'deki canlı yayında konuşan İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki oy oranlarını açıkladı
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 02 Nisan 2018
Geçerli Tarih: 26 Mart 2019, 13:32
Site: Sondakika32.com - Isparta Haberleri
URL: http://sondakika32.com/haber_detay.asp?haberID=9040


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Halk TV'deki canlı yayında konuştu. Anket firmalarının vatandaşı yanlış yönlendirdiğini belirten Aydın, "Anket adı altında açıkladıkları rakamları ikiyle çarpsınlar" dedi.

İYİ Parti'nin şu anda yüzde 22 oy bandında olduğunu söyleyen Aydın, "Bu rakam seçim sathına girildiğinde daha da yukarılara çıkacak. Anket firmaları büyük bir yanılgı içinde" diye konuştu.

AK Parti ve ittifak yaptığı MHP'nin toplam oy yüzdesinin yüzde 42-43 olduğunu savunan Koray Aydın, "Eğer onların söylediği gibi oy oranları yüzde 60'lar civarında olsaydı bir gün beklemez seçim kararı alırlardı. Başarılı olabilmeleri için onlara bir MHP daha lazım" ifalerini kullandı.

Koray Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün sınır karakolunda şarkıcılarla askerleri ziyaret etmesini ve ortaya çıkan görüntülerin devlet ciddiyetine yakışır bir tablo  olmadığını belirtti.