Pala: ‘Isparta Belediye Başkanlığına aday olabilirim ‘


Açıklama: Pala: ‘Isparta Belediye Başkanlığına aday olabilirim ‘
Kategori: yerel
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2018
Geçerli Tarih: 21 Mart 2019, 00:01
Site: Sondakika32.com - Isparta Haberleri
URL: http://sondakika32.com/haber_detay.asp?haberID=9906


Isparta Belediye başkanlığına adaylığı tartışılan Sarıidris Belediye başkanı Ramazan Pala suskunluğunu bozdu. Pala “bu işte büyük rakamlar, büyük siyasi oyunlar dönüyor. Adaylık sürecinde adayların adını kirletmek için resmen kuyruğa giriyorlar. Kendisiyle ilgili spekülasyonlara açıklık getiren Ramazan Pala sözlerinde şunlara yer verdi: “benim 18 yıllık bir yurt dışı tecrübem 20 yıllık ta belediye başkanlığı tecrübem var. Belediye başkanlığına aday olacak yeterli donanıma ve birikime zaten sahibim. Teknik konuda bir sorunum yok. Ancak bu işlerde büyük rakamlar döndüğü için bir büyük şehir belediye başkanlığı riskine girmek istemem. Ayrıca beni bu makama layık görüp destekleyen aynı zamanda toplumda adımı zikreden Isparta’lı hemşehrilerime teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Siyaset alanında da hizmet alanında da bu güne kadar yaptıklarımız ortadadır. Ben yaşadığım bu beldeye hizmet vermeyi seviyorum. Bin yıllık tarihi geçmişi olan bu kasaba gerek Osmanlı döneminde gerekse Cumhuriyet döneminde önemli olaylara ev sahipliği  yapmış bir beldedir.

Sarıidris’e hizmet etmek ibadettir” yorumunu yaptı.

MHP içerisindeki muhalif tavrı ile tanınan başkan Ramazan Pala Türk siyasetindeki konjektörüde değerlendirirken neden İYİ Partiye geçmediniz sorusunu şöyle yanıtladı: “biz başbuğumuz Türkeş ile başladığımız yarım asırlık bir davamız var. Bu davayı idame ettirmekte genel başkanımız Devlet Bahçeli’ye nasip olmuştur.

Ancak 1 Kasım seçimlerinden çıktıktan sonra MHP oylarımız yarıya düşmüştü. Biz o arada kongre istedik. Bazı arkadaşlar yeni bir parti kuralım formülünden yana idi. Ben ve bizim ekibimiz buna onay vermedi. Kongreyi görüştüğümüz sırada 15 Temmuz darbe kalkışması oldu. Türkiye’deki siyaset arenası birden değişti.  Baktık ki aziz milletimiz o günlerde ele ele tutuşuyor. Milletimiz partiyi, kongreyi, seçimi, siyaseti vb bir kenara itip halkımız ve tüm partilerle beraber rozetleri çıkarıp yeni kapıda bir araya geldik. Genel başkanımız Devlet Bahçelinin iktidar partili ile el ele verip FETÖ ve PKK ile mücadelemizi sürdürmeliyiz talimatı üzerine biz zaten bu ülkenin parçalanmaması adına MHP olarak genel başkanımızın yanında yer aldık. Bu arada Türkiye’de yaşanan bu kriz yeni bir partiyi daha doğurdu. İYİ Parti ortaya çıktı. Ancak seçim sonrası dağılma sürecine giren İYİ Parti’de talihsiz bir karar verdiğini anlamıştır.” Şeklinde yorumladı.

Kamu oyunda iktidar partisiyle birlikte yürüyen Devlet Bahçeli’nin bunu ne kadar sürdüreceği konusundaki  tartışmaları yanıtlayan Pala şöyle konuştu: “bu Türkiye’nin siyasi yapısına bağlı ancak iktidar partisinin söz verdiği yüz günlük süre içerisindeki duruma bakılacak şüphesiz altı ay sonra genel başkanımızın bu konuda bir insiyatif kullanacağını eminim. Ancak şu anda her şeye rağmen ele ele tutuşma vaktidir.” Dedi.