Yazı Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 20:57
 
BULUŞMA
Koray Başyiğit
koray32
 
 

BULUŞMA

 

          Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

          Uzun bir aradan sonra yine sizlerin karşısındayım. Isparta  IYI  Parti İl Divanında Eğitim, Kültür ve sanattan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştim. Görev veren İl Başkanıma teşekkür ederim. 21 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla da sağlık sebebiyle görevden istifa ederek ayrıldım. Yazılarımda objektif olamayacağımdan, kendimi de tenkit edemiyeceğim için bir süre sizlerden ayrı kaldım. Şimdi gördüğüm yanlışlıkları yorumlarım ile yazabilirim.

          Geçen bu süre içinde Ülkemde ve ilimizde bir çok siyasi, ekonomik vb. olaylar yaşandı. En önemlisi geçen yerel seçimlerdi. Ülkem genelinde iktidarda ki akp nin siyasetine karşılık tepkiler sonucu başta İstanbul, Ankara, Antalya olmak üzere önemli ve büyük şehir belediyelerini MİLLET İttifakı kazandı.Böylelikle 17 senedir hüküm süren akp iktidarına vatandaş dur dedi. Dağ fare doğurdu. Böylece akp çatırdamaya başladı gelecekte de içinden yeni partiler doğma hazırlığındalar. Tabii ki zaman çok değişimlere gebe. Siyasi ideolojisi olmayan partiler yok olmaya mahkumdur. Papatyaları ile meşhur ANAP bitti. Yine aynı şekilde ÜLKÜCÜLER dışlanınca MHP de sallanmaya başladı. IYI Parti ise merkez de yerini alabilmek için çaba gösteriyor. Ne yazık ki IYI olmak yetmiyor. Toplumun kabul edeceği bir ideolojiyi geliştirmesi gerekiyor. Tabii ki en büyük arzu geçmişte MHP de, DYP de, ANAP ta, CHP de, DP de kısaca Ülkemiz için mücadele edenlere sahip çıkmak… AH- DE VEFA. Yerelde de, genelde de bu bir eksik. Parti vitrininde toplumun değer verediği kanaat önderleri olmalı. Ağzı laf yapan değil topluma yön verenler olmalı.

           Sevgili Gönül Dostlarım; Isparta mız da da yerel seçimde bir çok başkanlık koltukları el değiştirdi. Merkez de akp seçimi kazandı. Belediye Başkanlığı Makamında Sayın Şükrü BAŞDEĞİRMEN i geçmişten tanırım, arkadaşlığımız da var. Başarılar dilerim. Parti  ve Milletvekili baskılarında kalmazsa başarılı olacağına inanıyorum. Ne de olsa şimdilik iktidar da akp var. Geçmişte havada küllükler uçuşmuş olduğunu basından öğrenmiştik. Ispartamız için çakılacak her çivinin yanındayım. 17 Senedir alamadığımız destek ve yatırmlar olabilir. Müjde ve vaad olarak kalmasın. Söylenenler gerçekleşsin.

          Isparta Davraz Spor Futbol takımı geçen sene de 3. Liğe terfi edemedi. İnşallah bu sene şampiyonluk gerçekleşir ve 3. Liğe girmeyi başarırız.

          Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

          Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

 
Etiketler: BULUŞMA,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı