Yazı Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 16:41
 
İyicil gezegen Venüs'ün sekizinci yolu
Billur Toplu
kristallbillur@gmail.com
 
 

   

    Venüs geriye giderken içsel farkındalıklarımız artıyor. Sevgi’nin neliği üzerine düşünüp farklı sevgi çeşitlerini deneyimliyoruz. Venüs’ün ikizler’deki retrosu yakınlarımızdaki insanların bize olan gerçek düşüncelerini öğrenmemize yol açabilir. Aslolan bir fikrin peşine takılıp rüzgarda dağılacakmış gibi gelen bağların gözden geçirilmesi olacaktır. Venüs en son değişken burçtaki retrosunu da 2017’de –balık burcunda- yapmıştı. 8 yılda bir bulunduğu noktaya gelerek Retro yapan Venüs aslında –varsa- ilkokul aşklarınız,komşu kızı sevdalınız,belkide hoşlandığınız öğretmeniniz ile ilgili gelişmeleri gündeme taşıyacak. 8 senelik pentagram döngüsü –özellikle yakın jenerasyon olarak 96 neslini yakından ilgilendiren- tamamlanıyor.

Aşkı dillendirmek için beklememek gerektiğini fark edeceğiniz şu günlerde karşınıza birçok fırsat da çıkabilir. Jüpiter’in de oğlak burcunda geriye gitmeye başlamasıyla genel enerji çabalarınızın sonuçlarını almaya yönelik olabilir fakat şu konuda dikkatli olmalısınız: Hak edişinizi almanız için bir ideolojiye tutunmaya mı ihtiyacınız var? Yoksa temelledirilmemiş ve köhne düşüncelerden sıyrılmaya mı ihtiyacınız var? Sanatın arka yüzünden bahsedecek olursak kulis dedikoduları ve yaş farkı çok olan ilişkiler gündeme gelebilir. Sanatsallık  ‘Allah’a emanet’ diyebiliriz bu konuda. Söyleyeceğiniz çok şey varken susmanın cezasını çekiyor olabilirsiniz içinizde…İç sesiniz susmuyor olabilir,hafızanız yenilensin diye her şeye yeniden başlama isteğinde olup bu iradeyi kendinizde bulamayabilirsiniz.

Bu arada her düşündüğünüzün doğru olmayabileceği ihtimalini aklınızın bir köşesinde bulundurun. Böyle zamanlarda nasibiniz artar, hatta çifter çifter dizilirler kapınıza…Doğru karar vermek güçleşir. Haritalarda incelediğim kadarıyla gözlemlerime dayanarak yazıyorum,Retro zamanlarında başlayan ilişkiler karmiklik (bu ifadeyi sevmiyorum bu yüzden bunu ruh bağı olarak değiştiriyorum) taşırlar. Retro zamanları ruhumuzun bağlantılarını çözmek için muhteşem bir fırsattır.

Venüs ve tanrıçalar yazı dizisi hazırlamış biri olarak şunu söylemek isterim; bu dönemdeki kadın cinselliği çok yönlü olarak değişiklik gösterebilir. Kadın cinselliği üzerine özellikle yazılar yazılması ve konuşmaların çoğalması böyle dönemlerde gerçekleşebiliyor. Şu an Türkiye haritasında 12. Eve düşen transit venüs’ün genel enerjisi kadınların dünya ile bağlantısının koparılması gibi gölge yönleriyle çalışma ihtimalini verebildiği gibi beklentisiz bir aşkı bulmak gibi ödülleri de barındırabilir. İlahi olandan mükafatlarınızı dileyin,dillendirin! Telepati ve zihin aktif olarak çalışacağından söylediklerinize dikkat edin. Nasipleriniz daima ayağınıza getirilir! Finansal anlamda ise para kaybetmemek açısından harcamalarınıza dikkat ediniz, spekülasyonlarla karşılaşma ihtimalinizin yüksek olduğu bir dönemde olduğunuzu unutmadan hamle yapınız

Bu içsel enerjinizi sanatın bir dalına yönelerek değerlendiriniz !

Hoşçakalın

 

BİLLUR TOPLU

 
Etiketler: İyicil, gezegen, Venüs'ün, sekizinci, yolu,
Yorumlar
Haber Yazılımı