Yazı Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:12
 
Ruh yolculuğunun sembolleri İkizler-Yay aksında
Billur Toplu
kristallbillur@gmail.com
 
 

       Bildiğiniz gibi Ay Düğümleri İkizler-Yay aksında geriye doğru hareket etmeye başladı. (Ay Düğümleri çoğu zaman Retro’dur ve hep geri hareket eder, nadiren durağan olabilir.) Ruhumuzun yolculuğunu anlatan ay düğümlerinin Yengeç-Oğlak aksındaki transitini tamamlamadan evvel güney düğüm olan Oğlak burcu temasından (kariyer, popülarite, göz önünde bulunma ihtiyacı, maddi şeylere önem verme) gibi durumlardan çıkarak mecburen de olsa ev ve aile ile daha çok vakit geçirmeye başladık, sevdiklerimizin kıymetini daha iyi kavradık. (Kuzey ay düğümünün Yengeç’ te olması ruhumuzun ilerlemesi gereken yolun bu biçimde belirlenmesini sağladı.) Kuzey ay düğümü bu hayatta yabancı olduğumuz yaşam meselelerini anlatıyor, güney ay düğümü ise ruh bilgimizde zaten var olan, bildiğimiz ve alışkın olduğumuz deneyimleri içeriyor. Biz daima yaşam planında belli bir yaş ve döngüye kadar güney ay düğümünün etkisinde kalırız, zaman zaman kuzey ay düğümü hangi burçtaysa bu burç sembolizmasının gerektirdiği durumlara bürünüp onu da deneyimleriz. Belli bir yaştan sonra kuzey ay düğümü deneyimleri iz ve Güney ay düğümündeki ruh bilgimiz arasında denge kurarız. Şimdi de Jüpiter (mitolojide Zeus) Olympos’tan inip halkın arasına karışıyor. Kuzey ay düğümü İkizlerde yüceldiği konumdadır; fakat Zeus’un Olympos’tan inip halkın arasına karışması demek herkes için bilgi, eğitim ve yakın çevresindekiler (komşular, kardeşler ve kuzenler vb. ) önem kazanacak anlamını taşımaktadır.

      Bu 19 aylık (yaklaşık olarak 1,5 yıl) sürecek olan düğümlerin İkizler-Yay transiti herkes için daha yakınındakiler, çevresindekiler ilgilenmek ; birçok farklı konuda eğitim almak, her konuda bir bilgi sahibi olmak, komplike düşünen zihnimizi daha pratik düşüncelere yönelmesi, herkese hak vermek, kısa yol mesafesinde yerlere seyahat etmek gibi temaları çalıştırabilir.

Fakat unutmayın ki enformasyon bilgi değildir, ikizler sembolizması ile öğrenip yay sembolizması yola öğrendiklerinizde derinleşirseniz daha dengeli bir transit deneyimlemiş olursunuz.

    Kuzey ay düğümünün dispozitörü olan gezegen Merkür olduğundan çocuklarla ilgili meseleler de gündeminize meşgul edebilir. Evliyseniz bir çocuk isteme düşüncesinde olabilirsiniz, evlat edinebilirsiniz ya da çocuğunuz olmuyorsa hazır kuzey ay düğümü İkizler burcundayken teknolojik yollarla çocuk sahibi olma şansınızı deneyebilirsiniz. Nüfus artışının bu transitte oldukça fazla olacağını tahmin ediyoruz. 2002 yılında yaşadığınız olayları anımsamaya çalışın. Yine benzer temadaki olaylar vuku bulacaktır.

    2017 yılında yaşadığınız olayların da tamamlanması mümkündür. Örneğin ailevi meseleler, duygusal problemler, size yapılan haksızlıklar ya da sizin yapmış olduğunuz haksızlıklar ; transit düğümlerin İkizler – Yay aksına geçmesiyle hakkınız olan konu, durum ve olayların tekrar karşınıza çıkarılarak konunun kapatılması bahsi gündemde olabilir. Ruhun tekamül etmesi için var oluşundan itibaren tüm duyguları tatması gerekir. Ay Düğümleri ruh yolculuğunu simgelerken ikiz ruh yolculuğunda olanlar yeniden iletişime geçebilir. (Zaten Satürn de Kovaya tam olarak geçtiğinde düğümlere üçgen vererek bunu destekleyecektir.)

    Son olarak kişisel gezegenlerinde ya da yükseleni Başak, Balık, İkizler, Yay burcunda olanlar bu düğümlerin transitinden en çok onlar etkilenecek. Ailevi meseleler, ikili ilişkilerde revize edeceğiniz şeyler, maddi meseleler, kariyer yaşamınız, yalnızlığa doğru evrilme, insanların davranışlarını süzgeçten geçirerek kim gerçekten yanınızda sorusuna cevap bulma, aydınlanma yaşama ve belki de evleneceğiniz kişiyle tanışma (ciddi, köklü bir ilişki) gibi durum ve olayları deneyimleyebilirsiniz. Sağlıcakla kalın ve ruhunuzun yolculuğuna saygı duyun. Hoşçakalın.

 
Etiketler: Ruh, yolculuğunun, sembolleri, İkizler-Yay, aksında,
Yorumlar
Haber Yazılımı