Sondakika32.com - Isparta Haberleri
M. Koray Başyiğit

SEÇİM VAADLERİ – TRAFİK - YATIRIMLAR

03 Ekim 2018, 11:12

M. Koray Başyiğit


SEÇİM   VAADLERİ – TRAFİK -  YATIRIMLAR

 

          Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

          Ekim ayının ilk yazısısı ile sizlerle olmaktan çok mutluyum. Ispartamın, Ülkemin, Dünyanın durumunu gördükçe karamsarlıklar yaşamaktayım. Sizlerle de paylaşmakla biraz rahatlamaktayım.

          Altı ay sonra yerel seçimler için sandıklar önümüze gelecek. Bu sebeble partilerde yoğun çalışmalar, aday adayları, vaadler, ziyaretler vs. Gündem hareketle devam etmekte. 13 İlçe belediyemiz ve 7 Belde belediyemiz toplam da 20 belediye teşkilatımız var. Tabii ki partiler de bunlara sahip olma telaşındalar. İsmi geçen de birçok belediye başkan adayları var. Seçim takvimi belirince de isimler gerçeğe dönmeye başlar. Yerel seçimler de aday partiye göre daha önemli. Geçmişte ve günümüzde örnekleri çok. Muhalefet partiden olup ilçesine iş yapan başkanlar olduğu gibi iktidar partiden olup seçmenini çıldırtan başkanları da gördüm. Esas olan iyi bir ekip, çalışma azmi… İlimizde iktidardaki akp li Milletvekillerinin vaadleri ve geçen 16 seneye bakıyorum da kazara Isparta Merkez Belediyesini kazanırlarsa özelleştirecekleri satacaklarıbir çok eser var. Sat – sat Gölcük dağlarındaki kisiri ( Tüf ) bitiremezler. Ne yazık ki geçmişte akp iktidara büyük belediyeleri alarak geldiler. Galiba bu sefer de belediyeleri kaybederek gidecekler. O sebeble de MHP ile ittifak yapmak zorundalar. Hayırlısı ile Mevlam Isparta aşkı olan Başkanı nasip etsin.

          Sevgili Gönül Dostlarım, okullar açıldı, yaz tatili bitti, sonbahar geldi, kış yolda. Ne yazık ki trafik sabah iş başı akşam üstü iş bitimi arap saçı gibi. Sürücülerde saygı yok. Yayaya değer verilmiyor. Trafik kurallarına uyulmuyor. Çocuklarımızın altında elektrikli bisiklet… Kurallar hak getire, kaldırım da, ters yolda… Geçtiğimiz gün 12 yaşında bir çocuğumuzu bu sebeble kaybettik. Kenar mahallelerde bu kural tanımayanları bolca görmek mümkün.

          Bir de Akfen Isparta Şehir Hastahanesi yakının da demiryolu geçiti yanında kavşak var. Trafik ışığı ve yetkililer yok. DSİ nin alt tarafı. Oldukça hareketli. Eğirdir – Konya yolu, Sanayiye giriş, Şehre ulaşım, köy ve ilçe otobüsleri güzergahı… Hemen hemen hergün de maddi zararlı kazalar. Şükür şimdilik can kaybı yok. Yetkililer burada trafik ışığı kullanamazlar mı? Lütfen bu konuda duyarlı olalım.

          Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Türkiye genelin de 9 bölge de sıcak hava balon taşımacılığı için araştırma yapıp izin verdi. Bilindiği gibi bu turizmin temel taşı. Ekonomik kazancı bol ve iş alanı… Çevremiz de Denizli / Pamukkale, Burdur / Bucak, Afyonkarahisar / İhsaniye  var. Isparta mız da bu liste de yer alamaz mıydı? Sayın akp li Milletvekillerimiz bu konuda çalışmanız var mı? Bölgemiz yamaç paraşütüne elverişli. Isparta lı yetkililerin böyle bir düşüncesi var mı? Turizm bacasız sanayi. Fabrika açamıyoruz ama hiç olmazsa turizme yönelelim. Sahi büyük bir müjde ile GÖLCÜK KRATER Gölü çevresinde yapılması düşünülen proje ne oldu?  3 – 5 sene önce müzeyi tadilat için kapatmıştık, şükür yeni başladı. İnşallah bazı eserler kaybolmaz. Ne de olsa alıştık bu vaadlere. Her seçimde TOKİ Engelli ve emekliler ile düşük gelirlilere ev için arsa bulunur, Antalya ve Konya yolu ihaleleri yapılır, Burdur dağ yolu biter, İzmir, İstanbul, Ankara tren seferleri başlar, Yüksek Hızlı Tren Isparta üzerinden Antalya ya ulaşır. Havaalanından direkt Erzurum, Trabzon, İzmir, Ankara… uçuşlar başlar. İş alanları açılır, üretici, esnaf, işci, memur, emekli, engelli, çiftçi, hayvancı mutlu edilecektir. Bekara aş, iş, eş garantisi verilir. Vaad günleri yaklaşıyor. Aday olursam benim de gerçekleşmese de çok güzel vaadlerim hazır. Beni takip edin.

          Sevgili Gönül Dostlarım ; Bu yazımda sizleri zam yağmurları ile sıkmak istemedim. Gelecekte tabii ki zamlar konusuna devam edeceğim.

          Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

          Saygılarımla

 

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

Bu makale 311 defa okunmuştur.

testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com