Sondakika32.com - Isparta Haberleri

ALLAHIN MERHAMETİ MERHAMET EDENEDİR

10 Eyl?l 2016, 18:03
Gariplere merhamet etmek onları kazanmaktır. Yoksa ötelemek onların düşman eline düşmelerine sebebiyet verir. 

Gariplere merhamet ederken gafil olmamak lazım. Hainleri doğru verilerle tanımak gerekir. 

Türkiye'de 2000 li yıllardan evvel inançlı halk çocuklarını korumakta güçlük çekiyordu. Okullarda 40-50 sayfalık din ve ahlak dersi ile din verilmez. Zaten onu dahi verenlerin din verecek yetenekleri yoktur. Bir aylık ders saati içerisinde bir iki saatle geçiştirilen din bilgisi yok gibi birşeydi. 

Bir kısmı çocuklarını imam hatipe gönderiyordu. 28 şubatta imam hatiplerin istikbali söndürülünce kimse çocugunu orayada gönderemez oldu. 

Bu arayış cumhuriyetin kuruluşundan beri var. Önce Risali nurlar bu arayışa biraz çare oldu ancak müntesipleri hapsanelerden kurtulamadı. 

1950 den sonra yavaş yavaş kitaplar yazıldı cemahatler ve bazı hocalar ortaya çıktı. 

Bu arayış 70 li yıllara kadar sürdü. 70 li yıllardan itibaren o devirde Fettullah ortaya çıktı, halkı vaazlarıyla ağlayarak algı operasyonlarıyla kendine bağladı ve kendini en ihlaslı kişi gibi tanıttı.

Halk bu arayış içerisinde 4 elle bunlara bağlanmaya başladı. Zira çocuklarını kurtaracak muafaza edecek bir yer arıyorlardı. Bunların yurtları dersaneleri sonra okulları daha sonra üniversiteleri ortaya çıktı. Dünyada da hızla yayılmaya başladılar en son 160 ülkeye yayıldılar. Türkiye'de Türkçe Olimpiyatlarıyla inanç ve ilgi zirveye çıktı. İktidar da hatta mualefette bunları onayladılar, övdüler yazarlar birliği gibi birliklerine katıldılar. Demirel bile toplantılarına gidip geldi. Ecevit övdü Özal dış ülkelerde güvence verdi.

Zavallı halk ne yapsın. Görüntüleri çok güven veriyordu. Devletin istihbarat makamları çalışmıyordu.

Genelde inançlı halkın çoğu hatta ak partililerin büyük kısmı çocuklarını torunlarını bunların okullarına yurtlarına verdi.

Bu hain fetö bunları burada şakirt haline getirdi, onları kendi kölesi yaptı. Sistem çok güzel çalışıyordu en alt kademede abiler ablalar onun üstünde imamlar bunları yönetiyordu. Kendilerine gafilce katılanları bir nebze boş bırakmıyor her saatlerini her anlarını takip altında tutuyorlardı.

Bununla kalmıyor kpss öss gibi çeşitli imtihanlarda bunlara hoca rüyasında soruları gördü size gönderdi deyip soru hırsızlığı yapıyorlar, işe aldırıyorlar arkasından sizi biz işe aldırdık maaşınızın %10 nu nu himmet diye vereceksiniz diyorlardı. Sade onunla kalmıyor onları girdikleri her işte artık emir kulu haline getiriyorlardı.

Dini kaynağından kuran ve hadisten öğrenmeyenler öğrendiklerini kuran ve hadisle ölçecek kapasitede bulunmayan insanlar farkında olmadan bunların kölesi haline geliyordu. 

Fakat din ne ailede öğreniliyor nede okullarda veriliyordu. Din cemaatlerde öğrenilir hale geldi. 

Ancak fetö cemaati Mossad ve Cia tarafından satın alınmıştı. Fetö bir ABD ve Cia ajanı haline gelmişti. Tepeden itibaren ABD'den idareye başladı her devletin imamı her kuruluş her teşkilatın imamı doğrudan Fetöye bağlı elemanlarla bu ele geçen gençleri bir saniye boş bırakmadan beynini yıkıyorlardı. Nurettin Veren daha bir çok kişinin ihbarları MİT tarafından nazara alınmadı. Bunlar iyice büyüdüler. 

Okadar yönetiyorlardı ki Türkiye çapında milyonlarca ev binlerce dersane binlerce yurt bunlara çalışıyordu. 

Türkiyedeki bir çok önemli makamları ele geçirdiler ve 15 temmuz ihanetini yaptılar.Bundan önce 17-25 aralığıda yaptılar MİT tırlarını durdurdular ancak bunu yolsuzluk operasyonu algısı vererek halkı uyuttular. 

Sayın Erdoğan halkı ikna için çok uğraştı milli güvenlik kararları çıkardı, ancak mualefetin toplu salvosu ile bu halka anlatılamadı. ogünleri hatırlayın TBMM de dahi ne kavgalar oldu. 

15 Temmuz büyük ihanetinden sonra bunları elbette devletten temizlemek gerekir ama geçmişide unutmamak gerekir. 

Üst kademelerden asker polis jandarma yargı üniversite yönetimleri kamu ve üst makamlar tamamen temizlenmeli. Buna bir diyeceğim yok fakat en alt tabakada olan elinde silah olmayan bir güç taşıyamayan yönetme yetkisi olmayan sıradan kişiler kuran kursu hocaları yardımcı doçentler öğretmenler hemşireler yönetici olmayan doktorlar memurları kazanmak gerekir. Aksi takdirde bunları da onların tam kucağına itmiş oluruz. Zaten bunların aileleri çoğu hükümet yanlısı, devlet yanlısı. Bunları kaybetmemek gerekir. 

Fetönün en büyük düşmanı Nurettin VEREN dahi alt tabakayı kaybetmektense rehabilite etmek daha uygun demekte.

sempatizanı olan küçük çapta bunlara uyanlardan taahütname alınıp 

En küçük şekilde bu hain örgütle bir daha ilişkisi olanların kamu görevinden atılacağı bildirilmeli, mürfetdişlerle bu takip edilmelidir. İsrar edenler yine meslekten atılır ceza da verilir.

Olaya geniş bakmak lazım. Devlet dahi bu fetöyü tanımakta gecikti ve yanıldıysa hiç bir istihbarat bilgisi olmayan zavallı ibadet dediğimiz tabanın aldanmasını makul görmek lazım, ailelerine acımak ve merhamet etmek lazım. Çünkü bu tabanın çoğu devletinde tabanıdır. Buna dikkat etmek lazım.

Bu makale 17264 defa okunmuştur.

Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com