Sondakika32.com - Isparta Haberleri

GÜNÜN KONULARI

08 Haziran 2017, 23:31
GÜNÜN KONULARI

Hastalığım sebebiyle uzun süredir yazı yazamadım. Kafamdaki konular birikti. Bu sebeple güncel konulara sırayla değinmek istiyorum. Sizlerden uzak kaldığım için özür dilerim.

1-  DAVUTOGLU’NUN SURİYE HATASI

Bu konuda 2013’de Davutoglu’nun Suriye konusunda hemen “Esat gitsin” diye tavır aldığı Clinton’la aynı çizgide karar verdiği görüldü. Sahte Arap Baharını destekledi. Rusya’nın Lazkiye’deki üssünü hiç nazara almadı. Savaşın başlayıp yayılmasında öncü rol oynadı.

Benim Antalya’da konuştuğum bir Suriyeli genç Esada ilk silahı biz attık, ben o zaman Halep’teydim. Ürdün’den ABD silahlı kişileri Suriye’ye soktu. Bize silah getirdiler. Ben lise sonda olmama rağmen sen de katıl diye ayda bin lira verdiler. Okulu bitirenlere dışarıdaki Suriye eylemine katılan her kişiye ABD kesenin ağzını açtı. Aylık 4000’er bin lira dağıttılar. Biz olayın bir Amerikan oyunu oluğunu bilemedik. Bu şekilde ülkemiz mahvoldu. Tabii ki Esad’a karşı Türkiye de yanımızda oldu. Bu söz her şeyi açıklıyor.

Ben Esad gitmez, keşke yanılsam diyordum. Maalesef Esad hâlâ ayakta. Dimdik duruyor. O da Rusya’nın kucağına oturdu. Keşke yanılsaydım. Devlet adamlarının bunları görmesi gerekmez miydi?

 2- İSLÂM’A KARŞI SAPIK CEREYANLAR

Burada da Mossad ve CİA’nın ajanları rol oynuyor. Son zamanda Türkiye’de bazıları prof. unvanlı bazılarının televizyon kanalları olan sapıklar İslam akaidine saldırıyorlar. Bunlar FETÖ’nün değişik versiyonları.

1400 senedir büyük İslâm âlimleriyle açıklanan Kur’an ve hadisler, çeşitli dolambaçlı yollarla ayetleri tevil ederek Nur ve Nisa surelerini görmezlikten gelerek birçok kuralları hafife almaya çalışıyorlar. Veya kafalarınca değiştiriyorlar.

Allah C.C.’ün dini Allah tarafından korunduğunu bilmiyorlar. Şeytan muhakkak ki bir çok kişiyi bunların yoluna gönderip saptıracak. Bunların prof. unvanlarına aldanacaklar. Öyle aldananlar var ki İmam Hatip öğretmenleri ve ilahiyatçılar keşke hiç okuma yazmaları olmasaydı akaitleri bozulmazdı.

Gençlerimizin ve okumuşlarımızın bunlara aldanmayıp 1400 senedir gelen İslam akaidinin dışına çıkmamalarını tavsiye ediyorum. Bunun için İmam Gazalinin İhya-i Ulum kitabı ve Râmizu’l Hadis kitabına başvurmalarını, Diyanetin ve Ömer Nasuhi Bilmen’in ilmihallerinden ayrılmamalarını tavsiye ediyorum. Yoksa ebedi hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Ebedi cennetlerini cehenneme çeviriyorlar. Çok dikkatli olun ve araştırın. İslam demek ilim demek. İlimsiz din olmaz. İlmi kimden aldığınıza dikkat edin. Sapıklardan alırsanız siz de sapıtırsınız.

3 – 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

15 Temmuza gelinceye kadar çok yıllar geçmiş. 1970’li yılların başından itibaren 15 temmuza yatırım başlamış. Okullar açılıp yetiştirilen çocuklar devlet kadrolarına girmiş. Orduya, Yargıya, Emniyete, Milli eğitime daha birçok kritik kadrolara üniversitelere akın akın girmişler. Son zamanda İzmir ve İstanbul’daki casusluk davaları ve buralardaki kumpaslar açıkça bunların sahtekarlıklarını ortaya koyuyordu.

FETÖ, CIA ve MOSSAD’a satılıp Devleti kuşatmaya başlamış fakat bunu dünyanın en büyük sahtekârlığını yaparak gizlemiştir. Bukalemun gibi her renge girmişlerdir.

Devletimiz yanıldığı gibi zavallı vatandaşımız da bu oyuna gelip bunları samimi zannederek yanılmışlardır. Ancak gittikleri yolu muhakeme etmemişlerdir. Gözlerini kapayıp körü körüne FETÖ’nün peşinden gitmişlerdir. Hala da peşinden gitmeye devam edenler çok miktarda bulunmaktadır.

Bunların cezasını muhakkak ki vermek gerekir. Hastalığın sebebi olan virüs temizlenmedikçe Devletimiz rahat bulmaz.

Asker, Yargı, Polis, üst kademe akademisyenler devlet kadrolarına giren yönetici durumunda olan kişiler muhakkak ki hak ettiği şekilde cezalanmalıdır.

Bunların dışında kalan diyanetteki imamlar, Kur’an kursu hocaları en alt derece akademisyenler bir kısım öğretmenler farkında olmadan her hangi bir faaliyetleri bulunmadan gönül bağıyla bağlanmışlar sonra bırakmışlardır. Bylock ve bankaya para yatırma olayları yoktur. Delilleri dedikoduya dayanmakta, bir kısım idarecilerin kadrolarından bolca FETÖ’cü ismi verip yükselme emellerinin bir sonucudur. Bu da büyük bir mağduriyet doğurmaktadır. Mesleklerinden ihraç edilen ve açığa alınan karı kocalar hiçbir iş de yapamayacak şekilde damgalanmış vaziyette ortada kalmışlardır. Bunların süratle incelenip gerçeklerin orta yere çıkarılması devlete bir zarar verme ihtimali yoksa mesleklerine geri dönmeleri düşünülebilir. bunların çoğu dindar muhafazakar ailelerin çocuklarıdır. Sade bunlar değil, bütün aileleri de perişan olmaktadır. Bunları düşünmemiz gerekir.

4 – KATAR OLAYI

Katar’a reva görülen olayın hedefi Türkiye’dir. Türkiye’nin Katar’la iyi ilişkileri CIA ve MOSSAD’ı rahatsız etti.

Daha önce Arap Baharından evvel Suriye, Ürdün, Lübnan, Mısır, Libya ile harika münasebetlerimiz vardı. Suriye Lübnan Ürdün ve Türkiye ortak bakanlar kurulu toplantısı bile yapıyordu. Türkiye’nin bu hamlesine dayanamayan ABD CIA Mossad eliyle Arap Baharını icat etti. Yukarıda söylediğim gibi Suriyeli gencin beyanından görüldüğü üzere silahları veren, tahrik eden, olayı düzmece hazırlayan ABD idi. Ve darmadağınık ettiler. Dostlarımızı düşman haline getirdiler.

Şimdi de aynı oyun oynanmaktadır. Türkiye ile Katar ilişkilerini akamete uğratmak istemektedirler.

ABD de devlet başkanı falan yoktur. Her şey CIA’nın emrindedir. Trump da sonunda CIA’nın emrine girdi. Tabii CIA’yı da idare eden Yahudidir. Parasını bile Yahudi basmaktadır. Allah C. C. Bunların belasını versin. İslam âlemini CIA’nın elinden kurtarsın.

CIA’nın dünyada Müslümanlara yapmadığı zulüm kalmadı. Son 10 yılda milyonlarca Müslümanın kanını döktüler.

ABD’nin, daha doğrusu CIA’nın Suriye’deki plânı, Süryani veya dinsiz Kürt ve Ermenilere dayalı bir terör devleti kurmaktır. Rakka operasyonu bir bahanedir.

Vakıa Rabbim “Siz onların kazandık dediklerine bakmayın, onların kazanmaları benim verdiğim mühlet içindedir. Sonları ebedi cehennemdir. Cehennemleri kabirde başlar.” Birçok ayette onların sevindiklerine bakıp üzülmeyin, denmektedir.

Onlar bir oyun oynadıysa Allah’ın da onlara bir oyunu vardır. Göreceğiz.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. Ramazanınızı ve bayramınızı kutlar, bu ramazanın bütün İslam âlemine bir kurtuluş ve hayır olmasını Allah C.C.’dan temenni ederim.

Yılmaz CAN

Emekli Başsavcı

Bu makale 751 defa okunmuştur.

Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com