Sondakika32.com - Isparta Haberleri

ABD DÜNYAYA BELÂ VE ZULÜM MAKİNESİ

21 Kas?m 2017, 18:16
 ABD 2. Dünya Savaşından sonra bütün dünyayı idare etmeye, dünya patronluğuna soyundu. Başlarda karşısında SSCB vardı. Onunla kısmen dünyayı paylaştılar. Sonradan SSCB dağıldı. Ancak Putin’le biraz toparlandı. Ama eski gücüne ulaşmadı. Ortalık ABD’ye kaldı.

Gorbaçov’dan beri ABD dünyayı karıştırmaya soyundu.

Önce petrol bulunan ülkelerin başına, onları soymak için, kukla yöneticiler getirdi. Bu Güney Amerika ülkelerinden başladı, Venezuela’da petrol var. Orayı karıştırıyor. Durmadan karışıklık çıkartıyor. Bu konuda Soros’u kullanıyor. Gittiği ülkede orta yer karıştıranlara dolar dağıtıyorlar. Güney Amerika’nın diğer devletlerini de karıştırıyor. Onlar da birbirleriyle anlaşıp kendisine karşı bir cephe teşkil etmelerinden korkuyor. Ama petrol olanları darbelerle mahvediyor. Aynısını Afrika’da da yapıyor. Nijerya’da petrol var, orada Boko Haram’ı kurdu. Onunla çevresini karıştırıyor. Kızıldeniz çıkışında Somali var. Orayı da eş-Şebab örgütüyle karıştırıyor. Hepsinin arkasında el Kaide gibi Deaş gibi örgütler var. Hepsini kendisi kuruyor, kendisi yönetiyor. Afrika’daki her türlü darbenin arkasında ABD-Fransız işbirliği var. Sadece iki kıtayla yetinmiyor. Asya kıtasını da karıştırıyor. Asya kıtasında Afganistan’ı işgal etti. Pakistan’ı kontrolü altına aldı. Ayrıca Türki devletlerde de üslerini kurdu. Şimdi en büyük karışıklığı Suudi Arabistan’da yapıyor. Suudi Arabistan’dan aldığı 2 trilyon dolarlık petrolün bedeli kendi bankalarında yatarken hepsine el koydu, siz El-Kaide’ye yardım ettiniz dedi. Bir kısmını 100 milyar dolarlık silah olarak verdi. Fakat kullanmasını bilmiyorlar. Yemen’den gelen füzeye bile karşılık veremediler. Küçücük Yemen’le baş edemediler. O kadar petrolün Hac-Umre paralarının aktığı Suudi Arabistan, paraya muhtaç kaldı. Prenslerinin paralarına el koydu. Bunu da yapan ABD. Katar hariç, Birleşik Arap Emirliklerini de kulu hâline getirdi.

Irak’ı iki defa işgal etti. 1 milyon insanın ölümüne sebebiyet verdi. Hala karıştırıyor. Sonra kendi kurduğu Deaş’a Suriye ve Irak’ı işgal ettirdi. Sonra da Deaş’tan temizleyeceğim diye Pyd ile işbirliği yapıp 4 bin TIR silah verdi. Suriye’de bir Pyd devleti kurmak istiyor. İnşallah planları çöker. Deaş’la işbirliği o kadar açık ki, onlardan 350 kişiyi silahlarıyla beraber ailelerini de alarak Suriye’nin daha içerlerine kaçırdı. Suudi Arabistan’a ve çevre ülkelere yaymak istiyor. Görüyorsunuz bütün yaptığı İslam ülkelerini karıştırmak, Müslümanları birbirleriyle savaştırmak.

Suriye’de de kendi silah verdiği kişilerle Arap Baharı diye önce Esad’a saldırttı. Esas da dünyanın en büyük zulmünü işledi. Hitler filan geride bıraktı. Kendi milletinden milyonlarca kişiyi öldürttü. Suriye’yi harabeye çevirdi. Esad da onun oyuncağı mı bilmiyorum. İnşaallah Allah belalarını verir.

Karşısında aciz kaldığı Rusya-Putin, yaptığı iki hamlede de başaramadı. Birisi Gürcistan diğeri Ukrayna. Buraları da alıp NATO’ya sokup Rusya’nın kalbine kadar girecekti. Ama Putin fırsat vermedi. Bu oyuna da gelmemek lazım.

Gelelim Türkiye’ye 1946’da NATO’ya girdiğimizden beri Türkiye’ye her türlü düşmanlığı yaptı. Önce 2. Dünya Savaşı artığı silahları, araçları verdi, sonra da yedek parçalarını iki katına satıp Türkiye’ye daha pahalıya oturttu. Sonra da ambargo koydu, araçların pilleri ve arabaların antifrizlerini dahi vermedi. Uçak fabrikamızı kapattırdı, 60 tane uçağı toprak altına gömdürdü. 1960’dan sonra da darbeler zinciri başladı. Satılmışlara Mayıs darbesini yaptırdı.  Arkasından 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat darbelerini yaptırdı. Seçilmiş hükümetleri saf dışı bıraktırdı. Parayla içimizden kimi bulursa, satın alıyor, hem basını, hem bazı partileri, CIA temsilcisi olarak konuşturuyor ve yayın yaptırıyor. Son olarak 40 yıldır hazırladığı 15 Temmuz darbe girişimini yaptırdı. Başaramadı, halkın direnciyle karşılaştı. Hiç ummuyordu.

FETÖ’yü 16 yaşındayken satın aldı. O sahtekarı din kisvesi altında millete sundu. Okullar açtırdı. Bu okulları dünyaya yaydı. Ancak okulların öğretmenlerinin çoğu CIA ajanıydı. Buralarda ABD sempatizanı öğrenciler ve devlet adamları yetiştiriyorlardı. Gittikleri her ülkenin damarlarına kadar giriyor, her türlü devlet kadrolarını ele geçiriyor. ABD menfaatine çalıştırıyordu. Şimdi de halen kullanıyor. Afrika, Balkanlar, Orta doğu ülkelerindeki okullar hala devam ediyor. Oralarda Amerikancı yetişiyor. Yönetim kadroları tamamen ABD’nin eline geçiyor. ABD kendi ülkesinde de okullar açtırıyor. Bu okullarda CIA ajanları yetişiyor. ABD’nin CIA koluna yardım ediyor. FETÖ’nün teslim edilmesi mümkün değil. Çünkü ABD hala kullanıyor. FETÖ’nün Allah belasını versin. Hem hıristiyan hem Yahudi hem kardinal, hem Deccal. Bunda her şey var. Bilmeyen sapıklar hala peşinde rüya takip ediyor.

İnşaallah bu hainlere karşı Allah’ın da bir hesabı var. Bir gün sonlarını getirir de görürüz.

İNTİKAM VE AF

İntikam insanları cehenneme yaklaştırır. Af ise cennete yaklaştırır. İntikamın dahi bir sınırı vardır. Yapan ve yapılanla sınırlıdır. Bu aşılırsa bunun da manen ağır cezaları görülür. Kur’an ve Hadisler incelenirse intikamın çok lanet bir şey olduğu affın ise Allah c.c. yanında çok kıymetli olduğu görülür. Bütün dünyaya tavsiyem budur. Allah c.c. hepimizi intikamdan korusun.

 

Başsavcı Yılmaz CAN

Bu makale 1090 defa okunmuştur.

testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com